Судове рішення #10154372

  Справа №2-489/10 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

           22 квітня 2010 року                            Калинівський районний суд Вінницької області

  в складі: головуючого    Каращук О.Г.

  при секретарі                  Лисюк О.П.

  розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Калинівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до Дружелюбівської сільської ради Калинівського району Вінницької області про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач в позові вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його бабушка  ОСОБА_2, в с.Дружелюбівка Калинівського району Вінницької області.

Після її смерті відкрилась спадщина на майновий пай в розмірі 3543,00 грн. або 0,13 % в майні КСП «Десна», правонаступником якого є СТОВ «Десна» с.Дружелюбівка Калинівського району Вінницької області.

Згідно заповіту, посвідченого 1 грудня 2003  року секретарем виконкому Дружелюбівської сільської ради Калинівського району ОСОБА_2 заповідала йому все своє майно, де б воно не було із чого воно не складалось і все те , що належатиме її на день смерті.

         Крім нього, інших спадкоємців за заповітом на майно померлої баби ОСОБА_2 не має.

Він, після смерті бабушки, фактично прийняв спадщину, вступивши у володіння спадковим майном, так як в нього зберігаються правовстановлюючі документи на спадщину.

Однак оформити спадщину не має можливості, оскільки в установлений законом 6-місячний строк не подав заяву про прийняття спадщини до Калинівської державної нотаріальної контори. Тому звертається з даним позовом в суд.

         В попередньому судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3, яка діє на підставі доручення, позовні вимоги підтримала.

Представник відповідача в попереднє судове засідання не з’явився, однак в матеріалах  справи наявна довідка Дружелюбівської сільської ради в якій вони позов визнають та просять справу розглянути без їх представника.    

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

        Заслухавши пояснення представника позивача,  вивчивши матеріали справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.

Так, в попередньому судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла баба позивача ОСОБА_2, яка проживала в с.Дружелюбівка Калинівського району Вінницької області, що підтверджується довідкою Дружелюбівської сільської ради Калинівського району Вінницької області №151 від 09.03.2010 року.

Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина на майновий пай в розмірі 3543,00 грн. або 0,13% в майні КСП «Десна», правонаступником якого є СТОВ «Десна» с.Дружелюбівка Калинівського району Вінницької області, що належав померлій ОСОБА_2 згідно свідоцтва про право власності на майновий пай серія ВІ VII №002627 виданого Дружелюбівською сільською радою 15 червня 2005  року.

Згідно заповіту, посвідченого 1 грудня 2003 року секретарем виконкому Дружелюбівської сільської ради Калинівського району ОСОБА_2 заповідала позивачу все своє майно, де б воно не було із чого воно не складалось і все те , що належатиме її на день смерті. На день смерті заповідача заповіт не змінено і не скасовано.

Крім ОСОБА_1, інших спадкоємців за заповітом на майно померлої баби ОСОБА_2 не має.

Позивач, після смерті баби ОСОБА_2, фактично прийняв спадщину, вступивши у володіння спадковим майном, так як в нього зберігаються правовстановлюючі документи на спадщину, похоронив свою бабу та проводив поминальні обіди, що підтверджується довідкою Дружелюбівської сільської ради Калинівського району Вінницької області №152 від 09.03.2010 року.

Однак оформити спадщину не має можливості, оскільки в установлений законом 6-місячний строк не подав заяву про прийняття спадщини до Калинівської державної нотаріальної контори в зв’язку з тим, що правовстановлюючий документ на майновий пай був виписаний лише 15 червня 2005 року.

За вказаних обставин, суд вважає за можливим встановити факт прийняття спадщини позивачем та визнати за ним право власності на спадкове майно після смерті ОСОБА_2.  

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1216, 1217, 1233, 1236, 1268 ЦК України, 10, 60, 130, 174, 212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

          Позов ОСОБА_1 задовольнити. Встановити факт, що ОСОБА_1 прийняв спадщину, яка відкрилась після смерті баби ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с.Дружелюбівка Калинівського району Вінницької області.

          Визнати за ОСОБА_1 право власності на майновий пай в розмірі 3543,00 грн. або 0,13% в майні КСП «Десна», правонаступником якого є СТОВ «Десна» с.Дружелюбівка Калинівського району Вінницької області, що належав померлій ОСОБА_2 згідно свідоцтва про право власності на майновий пай серія ВІ VII №002627  виданого Дружелюбівською сільською радою 25 лютого2010 року, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що проживала в с.Дружелюбівка Калинівського району Вінницької області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

          Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області  через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація