< Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
07.07.10Справа №2а-1394/10/2770
Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:
головуючого - судді Плієвої Н.Г.,
при секретарі - Зарапіні О.В.,
за участю:
представника позивача- Шишова А.Л., довіреність № 03-03 від 13.01.10
представник відповідача - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Бріз"
про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені
Суть спору:
Севастопольське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Бріз” про стягнення адміністративно-господарських санкцій за недотримання нормативу робочих місць по кількості працюючих інвалідів за 2009 рік у розмірі 4020,84 грн. та пені за порушення терміну сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 33,88 грн.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідачем порушені вимоги ст. 19 Закону України від 21.03.1991 № 875-XII “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”(далі- Закон № 875-XII), згідно якої для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Норматив для працевлаштування інвалідів складає 1 робоче місце, але фактично у 2009 році у відповідача працював 1 інвалід - 4 місяця, менш ніж встановлено нормативом на 1 одиницю.
З урахуванням того, що середня річна заробітна плата одного штатного працівника на підприємстві складає 8041,67 грн., розмір адміністративно-господарських санкцій за недотримання нормативу робочих місць по кількості працюючих інвалідів за 2009 рік складає 4020,84 грн. (8041,67:2).
Також, за порушення терміну сплати адміністративно-господарських санкцій, відповідач зобов`язан сплатити пеню у розмірі 33,88 грн.
Ухвалою суду від 14.05.10 було відкрито провадження у справі.
Ухвалою суду від 14.05.10 було закінчено підготовче провадження та справа призначена до судового розгляду на 14.06.10.
У зв'язку з неявкою представника відповідача розгляд справи відкладався.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про час та місце судового розгляду був повідомлен у встановленому законом порядку.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд –
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до п. 1.1 Інструкції щодо заповнення форми N 10-ПІ (річна)"Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів", затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.02.07 р. № 42, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 13.02. 07 р. за № 117/13384 (далі- Інструкція) форма № 10-ПІ (річна) "Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів" (далі - звіт), що заповнюється за рік, поширюється на всі підприємства, установи і організації, у тому числі підприємства громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, у яких працює за основним місцем роботи від 8 і більше осіб (далі - роботодавці).
Згідно п. 2.1 Інструкції звіт складається роботодавцями щороку і до 1 березня, наступного після звітного періоду, подається або надсилається рекомендованим листом за місцем їх державної реєстрації відділенню Фонду соціального захисту інвалідів.
Відповідно до Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2009 рік, наданого відповідачем до Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів середньооблікова кількість штатних працівників у 2009 році склала 12 чоловік (а.с. 5).
Згідно з ч. 1 ст. 19 Закону № 875- XII визначено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Отже, норматив для працевлаштування інвалідів складає 1 робоче місце. Фактично у 2009 році у відповідача працювал 1 інвалід лише 4 місяця. Тобто норматив для працевлаштування інвалідів за рік виконано не було.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону № 875- XII підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. Положення цієї частини не поширюється на підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Відповідно до Звіту відповідача про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2009 рік, середньорічна заробітна плата штатного працівника у Товаристві з обмеженою відповідальністю "Бріз" складала 8041,67 грн.
Отже, відповідно до змісту ч. 1 ст. 20 Закону № 875- XII розмір адміністративно-господарських санкцій за недотримання нормативу робочих місць по кількості працюючих інвалідів складає 4020,84 грн. (8041,67:2).
Відповідно до ч. 4 ст. 20 Закону № 875- XII адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.
Відповідач у встановлений законом строк адміністративно-господарських санкції у розмірі 4020,84 грн. не сплатив, заперечень до суду відповідно ухвали від 14.05.10 не надав.
Згідно з ч. 2 ст. 20 Закону № 875- XII порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Відповідно до розрахунку пені за порушення терміну сплати адміністративно-господарських санкцій, який зроблений позивачем, розмір пені складає 33,88 грн. (а.с. 6). У суду не має сумніву щодо розрахунку пені.
Згідно з ч. 9, 10 ст. 20 Закону № 875- XII спори, що виникають із правовідносин за статтями 19, 20 цього Закону, вирішуються Фондом соціального захисту інвалідів або в судовому порядку. Фонд соціального захисту інвалідів, його відділення мають право захищати свої права та законні інтереси, у тому числі в суді.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Бріз" про стягнення адміністративно-господарських санкцій за недотримання нормативу робочих місць по кількості працюючих інвалідів за 2009 рік у розмірі 4020,84 грн. та пені за порушення терміну сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 33,88 грн. підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Відповідно до ч. 4 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні проголошені тільки вступна та резолютивна частини постанови.
Постанова складена та підписана в порядку ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 12.07.10 о 17-00 годин.
На підставі наведеного, керуючись статтями 94, 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Бріз" (99014, м. Севастополь, Камишовське шосе, 7, ЄДРПОУ 31029009, р/р 26003139108200, АКИБ "Укрсиббанк", МФО 351005) на користь Севастопольського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів (99011, м. Севастополь, вул. Гоголя, 20-А, ЄДРПОУ 24694007, р/р 31213230700007, в УДК м. Севастополя, МФО 824509) суму адміністративно-господарських санкцій у розмірі 4020,84 грн. (чотири тисячі двадцять грн. 84 коп.) та суму пені у розмірі 33,88 грн. (тридцять три грн. 88 коп.), а всього - 4054,72 грн. (чотири тисячі п'ятдесят чотири грн. 72 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складення постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Н.Г. Плієва