Судове рішення #10153280


Справа № 2- 949/2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

4 червня 2010 року    Костопільський районний суд Рівненської області

в складі:     головуючої-судді     Грипіч Л.А.

при секретарі     Цецик О.В.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м.Костопіль цивільну справу за позовом  ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, -

    В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

В судове засідання позивач не з’явився, звернувся до суду з заявою в якій позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив позов задоволити.

Відповідач в судове засідання не з’явилась, звернулась до суду з письмовою заявою про визнання позову, просила проводити розгляд справи у її відсутності.

Виходячи з наведеного, суд вважає за необхідне прийняти визнання відповідачем позову і рішення у справі постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове  рішення в порядку, встановленому статтею 174 цього ж  Кодексу. Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.      

Матеріалами справи встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 12.10.1991 року в  Костопільському районному відділі РАЦС Рівненської області, про що в книзі реєстрації актів про одруження зроблено запис № 216. Від подружнього життя мають двох дітей ОСОБА_4, 1992 року народження та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2. Сторони не бажають спільно проживати і зберегти шлюб, разом не проживають близько півтора року.

Відповідно до ч.1 ст.24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Згідно ч.2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Таким чином, визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.  

Керуючись ст. ст.130, 174 ЦПК України та ст.ст.24,110,112 СК України, суд –

В И Р І Ш И В :

    Позовну заяву  ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу - задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_3, зареєстрований 12.10.1991 року в  Костопільському районному відділі РАЦС Рівненської області (актовий запис №216).

При одержанні в органах РАГС свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 один неоподатковуваний мінімум доходів громадян державного мита в доход держави. ОСОБА_3 звільнити від сплати державного мита.

   

Рішення  може  бути  оскаржене  до  апеляційного  суду  Рівненської  області  через  Костопільський  районний  суд  шляхом  подання  заяви  про  апеляційне  оскарження  протягом  десяти  днів  з  дня  його  проголошення.  Апеляційна  скарга  на  рішення  суду  подається  протягом  двадцяти  днів  після  подання  заяви  про  апеляційне  оскарження.  

Рішення  суду  набирає  законної  сили  після  закінчення  строку  подання  заяви про  апеляційне  оскарження,  якщо  заяву  про  апеляційне  оскарження  не  було подано.  Якщо  було  подано  заяву  про  апеляційне  оскарження,  але  апеляційна скарга  не  була  подана  у  строк,  встановлений  статтею  294  ЦПК,  рішення  суду набирає  законної  сили  після  закінчення  цього  строку.  У  разі  подання апеляційної  скарги  рішення,  якщо  його  не  скасовано,  набирає  законної  сили після  розгляду  справи  апеляційним  судом.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація