Судове рішення #1015112
№ 2-1030 за2007р

№ 2-1030 за2007р.

РІШЕННЯ

іменем України

«14» травня 2007 року, Стахановський міський суд у Луганській області в складі:

головуючого судді                                 Євтіфієва В.М.

при секретарі                                        Титаренко Ю.П.

розглянув у відкритому судовому засіданні за участю представника позивачаОСОБА_1 за участю відповідачаОСОБА_2, справу за позовом ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» в особі Серговської філії доОСОБА_2, про стягнення шкоди, суд

ВСТАНОВИВ:

В мотивуванні позовних вимог, позивач вказав, що при перевірки контролерами Серговськой філії споживачаОСОБА_2 було встановлено порушення з її боку «Правил користування електроенергією для населення» у вигляді використання електроенергії поза приладом прибору обліку, на підставі чого ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» в особі Серговської філії заподіяна шкода яку вони вимагають стягнути з відповідача у сумі 3161.65грн.

Представник позивача ОСОБА_1. на позові наполягала, в пояснені вказала, обставини зазначені в позові.

ВідповідачОСОБА_2позов визнав частково, в пояснені вказав, що у його є борг по сплаті за спожиту електроенергію, т.я. йому не виплатили заробітну плату. Працівниками серговської філії у зв'язку заборгованістю по сплаті за спожиту електрику, йому була відімкнута електроенергія. Він самостійно підключив електроенергію поза прибором обліку.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши інші докази справи, оцінивши в сукупності всі докази в справі, суд дійшов наступного:

Відповідно до п.42, 48, «Правил користування електричною енергією для населення», споживач повинен забезпечити доступ працівникам енергопостачальної організації для перевірки лічильника, електропроводки, та електроустановок, та несе відповідальність за порушення правил користування електроенергією для населення. Як свідчать пояснення сторін, що під час перевірки споживача ОСОБА_2., який є споживачем електроенергії відповідно до лицевого рахунку №9-14-10, було встановлень факт порушення положень вказаних правил, шляхом підключення поза приладом обліку електроенергії, про що свідчить Акт СГ-№00572.

Тому на підставі вказаного суд вважає, що з боку споживача ОСОБА_2. мало місце порушення «Правил користування електричною енергією для населення». Згідно ст.ст. 11, 509, ЦК України, методики нарахування збитків, затверджених постановою №1416, від 29.12.1999 року, НКРЕ України, ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» в особі Серговської філії має право вимагати відшкодування збитків при порушенні з боку споживача вказаних правил.

Актом СГ -№00572 від 11.03.2005 року зазначено, у відповідача ОСОБА_2. з електроприладів є телевізор, холодильник, електричний обігрівач кустарного виробництва, 4

 

 

2 розетки, 5 лампочок, потужністю 60Вт. В наданому розрахунку заподіяних збитків на ім'я ОСОБА_2. вказано, що максимальне споживання електроенергії до березні 2006 року було 334 кВт/год., при цьому відповідно до пояснень сторін, підставою складання акту стало самовільне підключення споживача після його відключення працівниками позивача на підставі заборгованості по сплаті за електроенергію. Відповідно наданою довідкою з боку позивача, про розмір щомісячного споживання відповідачем електроенергії, слідує висновок, що у середньому споживачОСОБА_2до відключення електрики у середньому протягом бти місяців, в місяць споживав 262 кВт. По вказаним вище причинам суд вважає, таку суму збитків, як 3161.65грн. явно завищеною.

Вивчаючи особу відповідача судом встановлено, який є пенсіонером, інших джерел існування немає, проживає разом с тремя неповнолітніми дітьми, що свідчить довідка с міста проживання відповідачки.

Відповідно до вимог ст. ст. 11,213 ЦПК України, суд розглядає справу на підставі наданих доказів і рішення суду повинно буди законним та обґрунтованим.

Ст. 1193 ч.4 ЦК України передбачено право суду зменшити розмір відшкодування шкоди, заподіяної фізичною особою, в залежності від її матеріального становища, крім випадків , коли шкода заподіяна злочином. Суд не бачить в діях ОСОБА_2. кримінально караних діянь. До того ж, Конституцією України визначено, що особа може бути визнана виною у злочині не інакше, як тільки на підставі вироку, якого відносно ОСОБА_2. немає.

Тому суд вважає, що шкода з боку відповідача повинна бути відшкодована на підставі вимог ст.ст. 1166, 1193 ЦК України, тим самим вимоги позивача підлягають частковому задоволенню з урахуванням середньомісячного споживання енергії з боку відповідача у період с жовтня 2004 року по час складання акту.

Керуючись ст.6, 7, 10, 11, 14, 88, 212-215, ЦПК України, ст.ст. 11, 509, 1166 ч.1, 1193 ч.4, ЦК України, п.42, 48, «Правил користування електроенергією для населення» затверджених Постановою КМУ №1357 від 26.06.1999м, ст.ст. 26, 27, Закону України «Про електроенергетику», суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об'єднання» в особі Серговської філії доОСОБА_2 про стягнення збитків задовольнити частково.

Стягнути зОСОБА_2 на користь Серговської філії ТОВ «Луганського енергетичного об'єднання», на р/р НОМЕР_1у ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 364092, збиток у сумі 1572 (одна тисяча п'ятсот сімдесят дві)грн., на р/р НОМЕР_2у АППБ «Аваль», МФО 380805, судові витрати у виді державного збору 51 грн., витрати на інформаційне технічне забезпечення судового процесу у сумі 30 грн., а усього стягнути 1653 (одна тисяча шістсот п'ятдесят три)грн.

Рішення суду може бути оскаржено до цивільної палати Апеляційного суду Луганської області, через суд м. Стаханова. Протягом 10 днів з дня проголошення рішення, повинна бути подана заява до суду про апеляційне оскарження рішення суду. Протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду, повинна бути подана апеляція на рішення суду.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація