№2-а-149 за 2007р.
ПОСТАНОВА
іменем України
« 30 » травня 2007 року, Стахановський міський суд у Луганській області в складі:
судді Євтіфіева В.М.
секретарі Ращепкіної К.В.
розглянули у відкритому судовому засіданні м.Стаханова за участю позивача ОСОБА_1, представника позивача в особі ОСОБА_2, представника відповідача Управляння пенсійного фонду України в м.Стаханові в особі ОСОБА_3, керівника відділу з призначення пенсій Пенсійного фонду УкраїнимОСОБА_4, інспектора з призначення пенсій Пенсійного фонду України м.Стаханова ОСОБА_5, справу за позовомОСОБА_6 до Управління пенсійного фонду України в м.Стаханові, керівника відділу з призначення пенсій Пенсійного фонду України мОСОБА_4, інспектора з призначення пенсій Пенсійного фонду України м.Стаханова ОСОБА_5 про визнання дій посадових осіб не правомірними та проведення перерахунку пенсії та стягнення моральної шкоди, суд
ВСТАНОВИВ:
В мотивування позовних вимог позивач вказав, що після його переходу на пенсію 01.01.2004 року, йому було перерахована пенсія згідно с Законом України «Про загальне обов'язкове державне пенсійне страхування». 28.04.2006 року він повернувся на підприємство «Експерт» та продовжував працювати до 01.06.2006 року, тобто рівно місяць. Після чого він звернувся до пенсійного фонду для проведення перерахунку пенсії, в чому йому було відмовлено. Тому він вимагає визнати дії посадових осіб не правомірними та провести перерахунок пенсії в сторону збільшення а саме визначити пенсію у розмірі 3011.39 грн, з 05.07.2006 року, стягнути моральну шкоду с пенсійного фонду України в м. Стаханові у розмірі 1650 грн., та витрати пов'язані з підготовкою та слуханням справи у розмірі 1300 грн.
Позивач ОСОБА_1 на позові наполягав, у поясненні вказав обставини, зазначені в позовній заяві, при цьому добавив, що в червні 2006 року він звернувся до пенсійного фонду для перерахунку, в чому йому було відмовлено.
Відповідачі ОСОБА_7, ОСОБА_5., представник відповідача ОСОБА_3 позовні вимоги не визнали. В пояснені вказали, що перерахунок пенсії проводиться після 2 років з дня попереднього перерахунку пенсії і якщо особа придбала 24 місяця страхового стажу.
Вислухавши пояснення учасників суднового засідання, дослідивши інші докази по справі, оцінивши в сукупності докази, суд дійшов до наступного:
Між сторонами склалися правовідносини, врегульовані Законом України від 9 липня 2003 року, «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»(далі Закон), позивач є особою, яка відповідно до Закону отримує пенсійне страхування.
2
Предметом спору є відмова відповідачів провести перерахунок сум щомісячних пенсійних виплат у разі продовження праці після призначення пенсії, передбаченого ст. 42 ч. 4 Закону.
Так відповідно до трудової книжки, пенсійним посвідченням ОСОБА_1 1.03.1996 року була призначена пенсія за віком. 01.01.2004 року у зв'язку з набранням чинності Закону України «Про загальне обов'язкове державне пенсійне страхування», йому була перерахована пенсія, що не заперечує відповідач.
28 квітня 2006 року ОСОБА_1 поновив свою трудову діяльність на підставі договору в МЧП «Експерт», де пропрацював до 01.06.2006 року. 05.07.2006 року ОСОБА_1 звернувся до Управління пенсійного фонду України в м.Стаханові з заявою про перерахунок пенсії, що свідчить пояснення відповідачів та не заперечує позивач.
17.11.2006 року листом 9272/02.-06, керівником відділу з призначення пенсій Управління пенсійного фонду України в м.Стаханові ОСОБА_7 йому було відмовлено в перерахунку пенсії, що є порушенням норм Закону про розгляд заяви про перерахунок пенсії.
Статтею 42 п. 4 Закону України «Про загально обовязкове державне пенсійне страхування» передбачено: У разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
Ст.102 Закону України «Про бюджет на 2007 рік» зазначено: Установити, що у 2007 році перерахунок пенсії відповідно до частини 4 ст.42 Закону України «Про загально обовязкове державне пенсійне страхування» проводиться з урахуванням не менше 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Тому несвоєчасний розгляд заяви не може бути підставою для проведення перерахунку.
Вирішуючи питання про стягнення моральної шкоди, суд вважає, що позивач ОСОБА_1 не надав доказів, підтверджуючих дійсність заподіяння йому моральної шкоди, від проведення експертизи з цього питання відмовився. Законом «Про загальне обов'язкове державне пенсійне страхування», не передбачено стягнення з Пенсійного Фонду моральної шкоди, до того ж предмет позову пов'язан з перерахунком пенсії, а не про призначення пенсії, що могло позивача поставити в скрутне становище, тому вимоги ОСОБА_1 в частині стягнення моральної шкоди безпідставні.
З указуванням викладеного суд вважає, що в задоволенні позовних вимог позивача ОСОБА_1 слід відмовити за відсутністю достатнього страхового стажу у позивача та заподіяної моральної шкоди.
Керуючись ст. 7, 11, 12, 14, 15, 94, 158, 159, 160, 161, 163, 186, КАС України, ст. 42 п.4 Закону України від 9 липня 2003 року «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 102 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», суд
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позовних вимогОСОБА_6 до Управління пенсійного фонду України в м.Стаханові, керівника відділу з призначення пенсій Пенсійного фонду України мОСОБА_4, інспектора з призначення пенсій Пенсійного фонду України м.Стаханова ОСОБА_5 про визнання дій посадових осіб не правомірними та проведення перерахунку пенсії, стягнення моральної шкоди відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного Адміністративного суду, через суд м. Стаханова. Протягом 10 днів з дня проголошення постанови, повинна бути подана заява до суду про апеляційне оскарження постанови суду. Протягом 20 ти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду, повинна бути подана апеляція на постанову суду.