Справа №6-27/10
УХВАЛА
ІМЕНИМ УКРАЇНИ
23 лютого 2010 року.
Народицький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого – судді Бруховського Є.Б.
із секретарем Пивовар К.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження, -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Народицького районного суду від 09 листопада 2005 року стягнуто на користь ОСОБА_1 із Житомирського обласного управління юстиції шляхом списання коштів з розрахункового рахунку головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації 1216 грн. допомоги за проживання на території радіоактивного забруднення та 4055,60 грн. доплати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення, з Територіального управління державної судової адміністрації в Житомирській області шляхом списання коштів з розрахункового рахунку Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації
10.05.2009 року до суду надійшла заява ОСОБА_1, в якій останній просить замінити боржника – головне управління праці та соціального захисту населення Житомирської ОДА його правонаступником - УПСЗН Богунської районної ради у м.Житомирі (надалі УПСЗН) .
Заявник надіслав заяву в якій просить справу розглядати без його участі, заявлені вимоги підтримує.
Інші сторони в судове засідання не з’явились, хоча були належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи.
Суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Частиною 1 ст.13 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” визначено, що держава бере на себе відповідальність за завдану шкоду громадянам та зобов’язується відшкодувати її.
Пунктом 4 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою КМУ №936 від 20.09.05, визначено, що виплата компенсацій та допомог проводиться центрами по нарахуванню та виплаті соціальних допомог, управліннями праці та соціального захисту населення районних (міських) держадміністрацій.
Відповідно до розпорядження голови Житомирської ОДА №59 від 20.02.2006 року (надалі Розпорядження) функції обслуговування державних програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи передані від ГУПСЗН до УПСЗН.
Відповідно до ст.378 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою сторони суд змінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
На підставі викладеного, суд дійшов переконання, що вимоги заявника щодо заміни сторони виконавчого провадження підлягають задоволенню, оскільки стягувач позбавлений можливості скористатися своїми встановленими судом правами на соціальні виплати лише у зв’язку з перерозподілом управлінських функцій між державними установами.
Суд не приймає до уваги той факт, що ГУПСЗН Житомирської ОДА ще існує і не було реорганізоване, оскільки останнє (ГУПСЗН) на даний момент відповідно до Розпорядження не виконує функцій по обслуговуванню державних програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тобто не зможе виконати рішення суду.
Суд дійшов даного висновку з урахуванням також і рішень Європейського Суду з прав людини, який вказує, що стверджувані труднощі держави не можуть перешкоджати в отриманні компенсації („Долгов проти України” від 19.04.05), економічні труднощі не можуть бути виправданням Уряду („Черняєв проти України” від 26.07.05), органи державної влади не повинні посилатися на брак грошових коштів, як на виправдання невиконання рішення суду(„Деркач та Палек проти України” від 21.12.04).
Керуючись ст. 378 ЦПК України, суд –
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
За рішенням Народицького районного суду №2-1235/05 від 09.11.2005 в частині зобов’язання ГУПСЗН Житомирської ОДА перерахувати кошти на рахунок ТУ ДСА в Житомирській області замінити боржника – головне управління праці та соціального захисту населення Житомирської ОДА його правонаступником - УПСЗН Богунської районної ради у м.Житомирі;
На ухвалу може бути подана заява про апеляційне оскарження через Народицький районний суд в апеляційний адміністративний суд протягом 5 днів з дня її проголошення, а апеляційна скарга – протягом 5 днів з дня проголошення ухвали або 10 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя:
- Номер: 8/414/9/2015
- Опис: про перегляд рішення за нововиявленими обставинами
- Тип справи: на заяву про перегляд рішення (ухвали, судового наказу) у цивільних справах за нововиявленими обставинами
- Номер справи: 6-27/10
- Суд: Кремінський районний суд Луганської області
- Суддя: Бруховський Євген Борисович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.09.2015
- Дата етапу: 12.10.2015
- Номер: б/н
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 6-27/10
- Суд: Білопільський районний суд Сумської області
- Суддя: Бруховський Євген Борисович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.11.2015
- Дата етапу: 17.11.2015