Судове рішення #1014944
Справа №2-1441\07

Справа №2-1441\07

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 травня 2007 року Стахановський міський суд Луганської області у складі

головуючого судді Люклянчука В.Ф. при секретарі Сєрової Н.В.

за участю позивача: ОСОБА_1 відповідача: ОСОБА_2

розглянувши у попередньому судовому засіданні справу за позовомОСОБА_1доОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину,

ВСТАНОВИВ:

Звертаючись до суду, позивач зазначила, що з 21.08.1999 року перебуває у зареєстрованому шлюбі з відповідачем.

Від шлюбу мають неповнолітню дитину ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1

В теперішній час донька проживає разом з позивачем і знаходиться на її утриманні. Відповідач кошти на утримання дитини не надає.

В позовній заяві просить стягувати з відповідача на її користь аліменти у розмірі 1/4 частини зі всіх видів його доходів, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини 2001 року народження на утримання доньки ОСОБА_3 до її повноліття.

У попередньому судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала. Надала пояснення, які повністю співпадають з доводами позовної заяви.

У попередньому судовому засіданні відповідач позовні вимоги визнав у повному обсязі.

Вислухавши позивача, відповідача, дослідивши обставини справи на основі наявних доказів суд вважає, що позов слід задовольнити у повному обсязі. При цьому бере до уваги наступне.

Згідно зі ч. 4 ст. 174 ЦПК України відповідач вправі визнати позов протягом усього часу судового розгляду. Визнанням позову у справі нічиї, крім осіб, залучених у справі, інтереси не зачіпаються. Його можна прийняти.

У відповідності до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно з п.п. 1, 2, 3 ч. 1 ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина.

У відповідності до ч.2 ст. 182 Сімейного кодексу України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Судом встановлено такі факти і відповідні їм правовідносини.

Свідоцтвом про народження ОСОБА_3 (ар.с. 5) підтверджено, що сторони у справі є батьками неповнолітньої дитини.

 

2

Згідно з довідкою КП «Жилсервіс №1» неповнолітня дитина проживає разом з позивачем і відповідачем (ар.с 7).

Відповідно до довідки ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» відповідач працює, його середньомісячна заробітна платня склала 2723,68 грн. (аре. 8).

Слід вважати, що аліменти у тому розмірі, про який просить позивач, будуть відповідати інтересам дитини.

Відповідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволення чи відхиленої частини вимог.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 130, ч. 4 ст. 174, 212, 214, 215, 294, 296 п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України, ст. ст. 180-183 Сімейного кодексу України суд,

ВИРІШИВ:

ПозовОСОБА_1задовольнити у повному обсязі.

Стягнути зОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженого у м. Стаханов, Луганської області, працюючого ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод», мешкаючогоАДРЕСА_1 на користьОСОБА_1аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1\4 частини зі всіх видів доходу щомісяця, але не менше, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 24.04.2007 року до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51 (п'ятдесят одна) гривні та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 7 (сім) гривень 50 копійок.

Рішення у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду

Луганської області через Стахановський міський суд Луганської області шляхом подачі у 10-

денний строк заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів

апеляційної скарги.          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація