Судове рішення #10147846

Справа №2-3102

2009 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 серпня 2009 року Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області

у складі: головуючого - судді Алексєєнко І.П.

при секретарі - Чернієнко О.О.

з участю представника позивача - ОСОБА_1

адвоката ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Макіївці справу за позовом ОСОБА_3 від імені якої діє ОСОБА_1 до Макіївської міської Ради про визнання права власності на нерухоме майно у порядку спадкування,

ВСТАНОВИВ:

13 липня 2009 року від імені ОСОБА_3 діючий за довіреністю ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Макіївської міської Ради про визнання права власності на жилий будинок та господарські споруди у порядку спадкування після смерті матері позивачки померлої ОСОБА_6 за адресою: місто АДРЕСА_1, правовстановлюючий документ на який був втрачений.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 пояснив, що домоволодіння за адресою: місто АДРЕСА_1, належить матері позивачки -померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 на підставі свідоцтва про право особистої власності на домоволодіння від 31 березня 1972 року. Померла ОСОБА_6 склала заповіт і все належне їй майно заповіла дочці -позивачці по справі. Інших спадкоємців немає. Спадщину позивачка прийняла, оскільки в неї зберігаються ощадні книжки, а отримати свідоцтво про право на спадщину за заповітом на вказаний житловий будинок позивачка не може оскільки відсутній оригінал правовстановлюючого документу і відтворити та отримати цей документ неможливо, так як Макіївського міського комунального господарства, яке видало такий документ, не існує.. Копія цього свідоцтва є в БТІ, але за дублікатом і копією не має можливості оформити спадкові права позивачки і таким чином, порушується її право власності. Просить визнати за ОСОБА_3 право власності у порядку спадкування на житловий будинок з надвірними будівлями за адресою: місто АДРЕСА_1.

Відповідач - представник Макіївської міської Ради у судове засідання не з’явився, згідно листа міського голови, він просив справу розглянути у відсутності представника міськради, проти позову не заперечували.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши додані докази, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.

Згідно свідоцтва про право на спадкування від 01 липня 1958 року реєстровий № 2-10643 1/2 частина жилого АДРЕСА_2 належить ОСОБА_7. (а.с. 8)

Згідно копії свідоцтва про смерть ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_6, яка є рідною мамою позивачки ОСОБА_3 (а.с. 7,9-10)

Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з житлового будинку з надвірними будівлями, розташованих за адресою: місто АДРЕСА_1.

Як вбачається з довідки БТІ АДРЕСА_1 зареєстрований за ОСОБА_6 на підставі свідоцтва про право особистої власності на домоволодіння від 31 березня 1972 року, виданого Макіївським міськкомгоспом. (а.с. 11)

Згідно заповіту, посвідченому 07 лютого 1992 року ОСОБА_6 все належне їй майно заповіла дочці ОСОБА_3Ф, тобто позивачці по справі. (а.с. 8)

Вказаний заповіт не скасовано і не змінено.

Відповідно до ст. 1268 ЦК України, спадкоємцем за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Як встановлено в судовому засіданні позивач ОСОБА_8 спадщину після смерті матері ОСОБА_6 прийняла, оскільки за діючим законодавством на час відкриття спадщини, вона володіє ощадними книжками померлої ОСОБА_6, що вважається діями, які свідчать про фактичне прийняття спадщини.

Згідно довідки ГР’ятої Макіївської державної нотаріальної контори після смерті ОСОБА_6, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, у нотконтору із заявою про прийняття спадщини ніхто не звертався, спадщина не відкривалась.

Відповідно до ч. 5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Таким чином, судом встановлено, що позивач фактично прийняла спадщину, що відкрилась після смерті її матері ОСОБА_6, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 і вона є власницею спадкового майна саме з ІНФОРМАЦІЯ_1.

Крім того, судом встановлено, що оригінал правовстановлюючого документу на спадкове майно - житловий будинок з надвірними будівлями було втрачено, та відповідно до копії таким документом є свідоцтво про право особистого володіння ОСОБА_6 на домоволодіння за АДРЕСА_1, від 31 березня 1972 року, виданого Макіївським міськкомхозом на підставі рішення виконкому Центраьно-Міської Ради депутатів трудящих за № 114/3 від 23 лютого 1972 року замість договору забудови від 1957 року. (а.с. 12-13)

Згідно ст. 392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

За таких обставин, враховуючи, що право власності згідно ст. 328 ЦК України виникає на підставах, що не заборонені законом, суд вважає доказаним і підлягаючим визнанню за позивачем його право приватної власності на вказану будівлю жилого будинку та господарських споруд у порядку спадкування після смерті її матері.

На підставі викладеного, ст. ст. 328,392,1218,1233,1235,1268 ЦК України, керуючись ст. ст. 209,212-215 ЦПК України,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_3 від імені якої діє ОСОБА_1 до Макіївської міської Ради про визнання права власності на нерухоме майно у порядку спадкування, задовольнити.

Визнати за ОСОБА_3 у порядку спадкування після смерті її матері ОСОБА_6, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, право приватної власності на нерухоме майно - жилий будинок з надвірними будівлями,

розташовані за адресою: АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Гірницький районний суд м. Макіївки шляхом подачі у десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація