Справа №22-1475/09
Категорія: - 79
Головуючий у 1-й інстанції Мельничук О.Я.
Доповідач в апел. інстанції Кіт І.Н.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 травня 2009 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Львівської області в складі:
головуючого: КаблакаП.І.
суддів: Кота І.Н., Крайник Н.П.,
при секретарі: Гарванко М.М.
розглянула у відкритому судовому засіданні у місті Львові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Залізничного районного суду м. Львова від 05 березня 2009 року.
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, пояснення сторін на підтримання доводів апеляційної скарги та заперечень на неї, перевіривши матеріали справи, колегія суддів, -
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Залізничного районного суду м. Львова від 05 березня 2009 року відмовлено у задоволення скарги ОСОБА_2 на бездіяльність головного державного виконавця Франківського відділу ДВС Львівського міського управління юстиції під час здійснення ним виконання рішення Залізничного районного суду м. Львова від 20.11.06 р., яким в користь заявника стягнуто з ОСОБА_3 11 254 грн. 47 коп. на відшкодування шкоди.
Ухвалу районного суду оскаржив заявник ОСОБА_2. В апеляційній скарзі посилається на її незаконність та невідповідність викладених у ній висновків дійсним обставинам справи. Зокрема зазначає, що суд першої інстанції безпідставно відмовив у задоволенні скарги про визнання незаконною бездіяльності головного державного виконавця Роханської С.П., не прийнявши до уваги наведені скаржником доводи про порушення згаданою посадовою особою вимог ст. ст. 4,5, 7,20,44-1, та 68 Закону України « Про виконавче провадження», внаслідок чого упродовж 10 місяців з її вини грубо порушувалися права заявника.
Просить оскаржувану ухвалу районного суду скасувати й постановити нову ухвалу з цього питання, якою визнати незаконною бездіяльність головного державного виконавця Франківського відділу ДВС Львівського міського управління юстиції ОСОБА_4 у справі №2-1608/06, в якій Залізничним районним судом м. Львова 06.08.07 р. видано виконавчий лист про стягнення з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 11 254 грн. 47коп.
Перевіривши у межах доводів апеляційної скарги та поданої заявником до суду першої інстанції скарги на бездіяльність державного виконавця, законність та обгрунтованість ухвали районного суду, колегія суддів приходить до висновку про наявність правових підстав для часткового задоволення апеляційної скарги виходячи із наступного.
Як беззаперечно вбачається із поданої заявником 12.01.09 року до суду першої інстанції скарги (а.с. 247-248) у ній він визначив боржника ОСОБА_3 особою, яка бере участь в даній справі, оскільки питання стосується його безпосередніх прав та обов’язків визначених ст. 11-1 Закону України « Про виконавче провадження». Відповідно до положень ст. 158 ЦПК України та роз’яснень, що містяться у п. 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 26.12.03 р. « Про практику розгляду судами скарг на рішення дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження «, розгляд судом справи відбувається в судовому засіданні з обов’язковим повідомленням осіб, які беруть участь у справі про час і місце його проведення.
Як вбачається із журналів судових засідань від 02.03.09 р. (а.с. 263-265) та від 05. 03.09 р. (а.с. 283-284) боржник, залучений заявником до участі у справі про зазначені дні проведення судових засідань не повідомлявся й участі у них не приймав, відтак судом порушено порядок, встановлений законом для його вирішення.
За таких, умов відповідно до вимог п. 3 ст. 312 ЦПК України оскаржувана ухвала районного суду залишатись в законній силі не може й підлягає скасуванню з передачею питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
Враховучи наведене та керуючись ст. ст. 303,307,312,314,315 ЦПК України колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задоволити частково. Ухвалу Залізничного районного суду м. Львова від 05 березня 2009 року скасувати з передачею питання на новий розгляд до цього ж суду першої інстанції іншим суддею.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання законної сили, шляхом подання на неї касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.