Справа № 8-7 (н.о.) /2009
Доповідач Єленіна Ж.М.
Головуючий у І інстанції Ясельський А.М.,
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 червня 2009 року колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду м. Києва у складі:
головуючого судді - Єленіної Ж.М.,
суддів - Боголюбської Л.Б., Ковальської В.В.,
з участю прокурора - Лубіна О.О.,
особи, щодо якого справа закрита на підставі ст. 1 п. «б» Закону України «Про амністію» від 19 квітня 2007 року ОСОБА_1,
представника потерпілої - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання в.о. прокурора м. Києва В.В. Молодика про перегляд судових рішень в порядку виключного провадження по кримінальній справі щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 286 КК України,
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Святошинського районного суду м. Києва від 12 вересня 2007 року кримінальна справа за ч. 1 ст. 286 КК України щодо
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця АДРЕСА_1,
закрита на підставі Закону України «Про амністію» від 19 квітня 2007 року, запобіжний захід ОСОБА_1 - підписку про невиїзд скасовано.
Ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 14 листопада 2007 року постанову Святошинського районного суду м. Києва від 12 вересня 2007 року щодо ОСОБА_1 залишено без змін, а апеляцію потерпілої ОСОБА_3 - без задоволення.
Клопотання в.о. прокурора м. Києва про перегляд судових рішень в порядку виключного провадження внесено у зв’язку з наявністю обставин, які не були відомі суду при постановленні судових рішень і які підтверджують, що ОСОБА_1 вчинив більш тяжкий злочин, ніж той, за яким були кваліфіковані його дії органом досудового слідства.
Так, прокурором Святошинського району м. Києва 02.02.2009 р. було призначене розслідування нововиявлених обставин, в ході якого було проведено комісійну судово-медичну експертизу № 88, за результатами якої слідує, що скалковий перелом з компресією 12 грудного хребця з вклиненням фрагмента тіла в хребцевий канал не супроводжувався явищами, які є небезпечними для життя, але в своєму перебігу призвели до стійкої втрати загальної працездатності у розмірі 40 % - на час проведення експертизи мало місце значне порушення функції хребта, тому вони відносяться до тяжкого тілесного ушкодження (за критерієм стійкої втрати загальної працездатності) .
Вказані вище обставини, а саме заподіяння потерпілій тяжких тілесних ушкоджень не були відомі суду першої та апеляційної інстанції, внаслідок чого ОСОБА_1 звільнено від кримінальної відповідальності за злочин, передбачений ч. 1 ст. 286 КК України.
Заслухавши доповідь судді, пояснення прокурора, який підтримав клопотання прокурора про перегляд судового рішення в порядку виключного провадження, представника потерпілої, яка просила задовольнити клопотання прокурора, а також ОСОБА_1, який не заперечував проти задоволення клопотання, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи клопотання, колегія суддів вважає, що воно підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 400-1 КПК України підставою для перегляду судових рішень в порядку виключного провадження є нововиявлені обставини. Згідно п. 3 ч. 1 ст. 400-5 КПК України нововиявленими обставинами визнаються всі обставини, які не були відомі суду при винесенні судового рішення і які самі по собі або разом із раніше виявленими обставинами доводять неправильність засудження або виправдання підсудного.
Так, органом досудового слідства дії ОСОБА_1, які виразились в тому, що 15.10.2006 р., керуючи автомобілем ВАЗ, державний номерний знак НОМЕР_1 по Житомирському шосе в м. Києві, порушив Правила дорожнього руху внаслідок чого скоїв наїзд на пішохода ОСОБА_3, заподіявши останній тілесні ушкодження, були кваліфіковані за ч. 1 ст. 286 КК України.
За даними висновків судово-медичної експертизи № 927/Е від 10 травня 2007 року та № 1448/Е від 13 липня 2007 року потерпілій ОСОБА_3 завдані тілесні ушкодження середньої тяжкості.
12.09.2007 р. кримінальна справа щодо ОСОБА_1 була закрита за постановою суду на підставі ст. 6 п. 4 КПК України.
02 лютого 2009 р. прокурором Святошинського району м. Києва була винесена постанова про поновлення провадження по даній кримінальній справі з метою з’ясування до якого саме ступеня тяжкості тілесних ушкоджень відносяться ушкодження, які були заподіяні потерпілій під час ДТП, та призначена в справі комісійна судово-медична експертиза.
За даними висновку експерта від 10 квітня 2009 року, зокрема ушкодження у виді складкового перелому з компресією 12 грудного хребця з вклиненням фрагмента тіла в хребцевий канал не супроводжувались явищами, які є небезпечними для життя, але в своєму перебігу призвели до стійкої втрати загальної працездатності у розмірі 40 % - на час проведення експертизи мало місце значне порушення функції хребта, тому вони відносяться до тяжкого тілесного ушкодження (за критерієм стійкої втрати загальної працездатності) .
За таких обставин, колегія суддів вважає, що клопотання прокурора про перегляд судового рішення в порядку виключного провадження є обґрунтованим, підлягає задоволенню, постанова скасуванню, а кримінальна справа - направленню прокурору Святошинського району м. Києва на додаткове розслідування.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 400-4,400-5,400-10 КПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
клопотання в.о. прокурора м. Києва про перегляд судового рішення в порядку виключного провадження задовольнити.
Постанову Святошинського районного суду м. Києва від 12 вересня 2007 року та ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 14 листопада 2007 року щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 286 КК України скасувати, у зв’язку з нововиявленими обставинами.
Кримінальну справу щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 286 КК України направити прокурору Святошинського району м. Києва для проведення додаткового розслідування.
Запобіжний захід ОСОБА_1 залишити підписку про невиїзд.