Судове рішення #10144598

Справа №22-1416/2009

Категорія 30

Головуючий в суді першої інстанції: КопчинськийВ.І.

Доповідач Міхасішин І.В.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 червня 2009 року колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі:

Головуючого: Міхасішина І.В.

Суддів: Якути О.І., Щолокової О.В.

При секретарі: Яблонській І.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці апеляційну скаргу позивачів ОСОБА_2, голови СФГ «Влад» с. Туча Козятинського району - Слободянюка Віктора Миколайовича на ухвалу Калинівського районного суду Вінницької області від 05 травня 2009 року про закриття провадження у справі за позовом ОСОБА_2, селянського фермерського господарства «Влад» с Туча Козятинського району до ВАТ АК «Вінницяобленерго» в особі СО «Козятинські електричні мережі» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_2, СФГ «Влад» с. Туча Козятинського району звернулись до суду з позовом до ВАТ АК «Вінницяобленерго» в особі СО «Козятинські електричні мережі» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Справа судами розглядалася неодноразово.

Останньою ухвалою Калинівського районного суду Вінницької області від 05 травня 2009 року провадження у справі закрито на підставі п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України.

В апеляційній скарзі позивачі порушують питання про скасування судової ухвали з передачею справи на розгляд до суду першої інстанції, посилаючись на порушення норм процесуального права.

Колегія суддів, перевіривши законність та обґрунтованість ухвали суду першої інстанції в межах доводів, викладених в апеляційній скарзі, прийшла до висновку про її задоволення з наступних підстав.

Закриваючи провадження у справі, суд першої інстанції виходив з того, що розгляд даної справи належить до юрисдикції господарського суду, оскільки позивач ОСОБА_2 є суб’єктом підприємницької діяльності.

Проте з таким висновком суду погодитись неможливо з наступних підстав.

Компетенція судів щодо розгляду цивільних справ визначена ч. 1 ст. 15 ЦПК України, згідно якої суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають з цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Як вбачається з довідки Козятинської ОДПІ Вінницької області № 22/17-118 від 08.01.2009 року, позивач ОСОБА_2 на податковому обліку в Козятинській ОДПІ як приватний підприємець не значиться (а. с. 228) .

Згідно довідки державного реєстратора Козятинської районної державної адміністрації Вінницької області № 09-9/2 від 09.01.2009 року ОСОБА_2 як суб’єкт підприємницької діяльності фізична особа-підприємець не зареєстрована, реєстраційні дії по даній особі в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців відсутні (а. с. 226) .

Зважаючи на те, що позивач ОСОБА_2 не є суб’єктом підприємницької діяльності, спір в даному конкретному випадку підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 312 ЦПК України розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд скасовує ухвалу і передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.

За таких обставин, оскаржувана ухвала не може залишатися в силі та підлягає скасуванню із передачею вирішення даного питання на новий розгляд до суду першої інстанції.

Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 312; 315 ЦПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу позивачів ОСОБА_2, голови СФГ «Влад» с. Туча Козятинського району - Слободянюка Віктора Миколайовича задоволити.

Ухвалу Калинівського районного суду Вінницької області від 05 травня 2009 року скасувати, а справу передати на новий розгляд до суду першої інстанції в іншому складі суду.

Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація