Справа № 10-195/09
Категорія ст. 358 ч. 1 КК України
Головуючий по 1 інстанції ПОПЕЛЬНЮХ Р.О.
Доповідач в апеляційній інстанції НЕДІЛЬКО М.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23"червня 2009 р. Колегія суддів судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:
головуючого НЕДІЛЬКА М.І.
суддів ЯТЧЕНКА М.О., ЄВТУШЕНКА В.Г.
за участю прокурора ГАСИЧА О.В.
розглянула кримінальну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на постанову судді Придніпровського районного суду м. Черкаси від 5.06.2009 р., якою відмовлено в задоволенні скарги ОСОБА_2 про скасування постанови прокурора Черкаського районного від 26.06.2008 р. про порушення кримінальної справи по факту підроблення офіційного документу - державного акт4у ЧР 17-5-219 від 19.11.1999 р. з боку невідомих осіб за ознаками злочину, передбаченого ст. 358 ч. 1 КК України.
Як зазначено в даній постанові про порушенні кримінальної справи, невідомі особи підробили вказаний акт і в ньому вказали дані, що не відповідають дійсності, а саме, що земельна ділянка загальною площею 0,10 га в с Геронимівка на праві приватної власності належить ОСОБА_3
Відмовляючи в задоволенні скарги ОСОБА_2 про її скасування, суддя в постанові вказав, що приводом та підставою для порушення даної справи явились скарги прокурору Черкаської області від ОСОБА_4 та ОСОБА_3 про повільне проведення перевірок за їх заявами про вчинений злочин щодо підробки державного акта на землю. Заява ОСОБА_3 була перевірена працівниками прокуратури Черкаського району та ВВБ в Черкаській області СВБ ГУБОЗ МВС України шляхом опитів осіб та дослідженням необхідних документів.
Не погоджуючись із таким судовим рішенням ОСОБА_2 в апеляційній скарзі ставить питання про його скасування та відмову в порушенні кримінальної справи.
При цьому зазначає, що суд при розгляді справи належним чином не перевірив наявність ознак злочину в події, що стала відома прокурору. Не були ним також враховані і його доводи про завідому неправдивість заяв ОСОБА_3 стосовно його причетності до вчинення вказаного злочину.
Вважає проведену перевірку необ’єктивною оскільки вона зроблена не за дорученням прокуратури, а під приводом інформації про нібито його зловживання.
В порушення вимог ст. 98 КПК України в постанові про порушення кримінальної справи не зазначено, що стало для цього приводом та підставою.
Судом не взято до уваги, що подія, пов’язана із державним актом на землю носить цивільно-правовий характер.
З врахуванням викладеного просить, як слід розуміти, скасувати як постанову суду так і постанову прокурора Черкаського району від 26.06.2008 р.
Заслухавши доповідача, прокурора, про залишення постанови судді без зміни, ОСОБА_2 про скасування як судового рішення так і постанови органу прокуратури та дослідивши матеріали справи колегія суддів не вбачає підстав для задоволення скарги, враховуючи наступне.
Так, відповідно до вимог ст. ст. 94,97 КПК України, кримінальна справа може бути порушена за наявності приводів і підстав і тільки у випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину.
Як встановлено матеріалами справи, оскаржувана постанова була порушена не відносно конкретної особи, а по факту підроблення офіційного документу. - державного акту з боку невідомих осіб.
Приводом і підставою для цього явились скарги ОСОБА_4 і ОСОБА_3, в яких вони вказували про факти порушення законодавства, пов’язаного із користуванням спірної земельної ділянки і посилались на повільне проведення стосовно цього перевірок.
Таким чином, у вказаній постанові не зазначено, що безпосереднім винуватцем цих злочинних дій є ОСОБА_2
Така особа має бути встановлена лише після проведення відповідних слідчих дій.
Матеріали, що стали приводом і підставою для порушення кримінальної справи належним чином були досліджені в суді при розгляді скарги ОСОБА_2, що підтверджується протоколом судового засідання. І ними такі приводи і підстави встановлені.
Посилання ОСОБА_2 на те, що наслідки перевірки скарг, на підставі яких порушена кримінальна справа є необ’єктивними, на увагу не заслуговують оскільки це нічим не підтверджено і крім того, в разі якщо справа надійде до суду, там буде можливість дослідити ці матеріали і вирішити питання про наявність в діях притягнутої до відповідальності особи ознак кримінального злочину.
Що стосується розгляду цивільної справи, пов’язаної із спором на земельну ділянку, то вона безпосереднього відношення до розслідування даної кримінальної справи не має.
Такими, що не заслуговують на увагу, на думку колегії, є і інші підстави про скасування, викладені в скарзі, як постанови суду так і органу прокуратури - про порушення кримінально справи.
Керуючись ст. ст. 236-7,365,366 КПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Постанову судді Придніпровського районного суду м. Черкаси від 5.06.2009 р. про відмову в задоволенні скарги ОСОБА_2 про скасування постанови прокурора Черкаського району від 26.06.2008 р. про порушення кримінальної справи по факту підроблення офіційного документу - Державного акту ЧР 17-5-219 від 19.11.1999 р. з боку невідомих осіб за ознаками злочину, передбаченого ст. 358 ч. 1 КК України, залишити без зміни, а скаргу ОСОБА_2 - без задоволення.