Справа №11а-278
Категорія ст. ст. 191 4.4 КК України
Головуючий у 1 інстанції Бораковський В.М.
Доповідач Гаврилов В.М.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 травня 2009 року колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Львівської області в складі:
головуючого: Гаврилова В.М.
суддів: Танечника І.І., Партики І.В.
з участю прокурора: Горин У.І.
представника потерпілого: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові кримінальну справу за апеляцією потерпілого ОСОБА_2 на вирок Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 13 листопада 2008 року
ВСТАНОВИВ:
Цім вироком ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, судимого 15.10.2007 року за ч. 2 ст. 191 КК України на 1 рік позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України з іспитовим строком 1 рік, працюючого електрозварником в ПП „Деоніс" засуджено за ст. 191 ч. 4 КК України на 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади на підприємствах всіх форм власності строком на 2 роки. На підставі ч. 4 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів призначено остаточне покарання шляхом поглинення менш суворого покарання за вироком від 15.10.2007 року більш суворим 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади на підприємствах всіх форм власності строком на 2 роки. На підставі ст. ст. 75,76 КК України звільнено ОСОБА_3 від відбування основного покарання з випробуванням іспитовим строком 2 роки і зобов’язано його періодично з’являтись для реєстрації в органи КВС, та повідомляти органи КВС про зміну місця проживання, роботи або навчання
Запобіжний захід засудженому залишено підписку про невиїзд.
За вироком суду ОСОБА_3 працюючи на посаді директора ПП „Деоніс" зареєстрованого в АДРЕСА_1 і будучи службовою особою, в листопаді 2006 року незаконно привласнив та розтратив гроші ОСОБА_2 на загальну суму 50 тис. грн. отриманих ним як часткову оплату за придбання об’єкту нерухомості.
В апеляції потерпілий ОСОБА_2 зазначає, що при призначенні покарання ОСОБА_3 із застосуванням ст. 75 КК України судом належно не мотивоване своє рішення, не було враховано те, що він вчинив тяжкий злочин і вдруге, після вчинення аналогічного злочину протягом невеликого проміжку часу, за який йому було призначено покарання із застосуванням ст. 75 КК України, не вчинив жодних дій для відшкодування завданої шкоди, визнав вину і розкаявся лише на підставі сукупності доказів і просить вирок скасувати та постановити новий вирок, яким призначити ОСОБА_3 покарання без застосування ст. 75 КК України.
Заслухавши доповідача, представника потерпілого ОСОБА_2, яка підтримала апеляцію, засудженого ОСОБА_3 та міркування прокурора про законний і обгрунтований вирок, вивчивши матеріали кримінальної справи, колегія суддів вважає, що апеляція задоволенню не підлягає.
Матеріалами справи, зібраними та перевіреними в судовому засіданні доказами винуватість ОСОБА_3 у вчиненні інкримінованого йому злочину, при вказаних у вироку обставинах, повністю доведена і сторонами не оспорюється.
Доводи зазначені в апеляції, як підстава для застосування більш тяжкого покарання не підтверджуються матеріалами справи.
Як вбачається з досліджених місцевим судом доказів під час досудового і судового слідства ОСОБА_3 повністю визнавав свою вину і давав однозначні та послідовні покази, а не повертав борг у зв’язку із тяжким матеріальним становищем про що знає і потерпілий, оскільки засуджений надав колегії для огляду оригінали відповідних розписок потерпілому.
За клопотання потерпілого слухання справи відкладалось для погашення засудженим заборгованості і він не настоював на суворому покаранні. В останньому судовому засіданні ОСОБА_3 повідомив про те, що його дружина оформила кредит в банку і перераховує 5 тис. грн. на рахунок апелянта.
Призначаючи покарання на підставі ч. 4 ст. 70 КК України та із застосуванням, ст. 75 КК України суд відповідно до вимог ст. 65 КК України врахував наведене, тяжкість злочину, обставини його вчинення, особу ОСОБА_3, його щире каяття і сприяння у розкритті злочину, позитивні характеристики, що вирок за попередній злочин винесено після вчинення ним останнього аналогічного злочину і прийшов до обгрунтованого висновку про можливість виправлення засудженого без ізоляції від суспільства.
Підстав для скасування вироку і призначення більш суворого покарання немає.
Керуючись ст. ст. 362,366 КПК України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляцію потерпілого ОСОБА_2 залишити без задоволення, а вирок Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 13 листопада 2008 року відносно ОСОБА_3 без зміни.
Ухвала може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом шести місяців з моменту набрання нею законної сили.