Копія
Апеляційний суд міста Севастополя
Справа № 22ц–947/2010р. Головуючий в першій
інстанції Нестерук В.В.
Категорія 30 доповідач в апеляційній
інстанції Клочко В.П.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 травня 2010 року колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Клочка В.П.,
суддів - Птіціна В.І., Сундуков В.М.,
за участю секретаря – Маслова О.О.,
представника позивача – ОСОБА_4,
представника відповідача – ОСОБА_5,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Севастополі клопотання ОСОБА_6 про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали місцевого суду Гагарінського району м. Севастополя від 22 червня 2009 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_7 до ОСОБА_8 про відшкодування матеріального збитку та моральної шкоди,
В С Т А Н О В И Л А :
Ухвалою місцевого суду Гагарінського району м. Севастополя від 22.06.2009р. прийнято заходи забезпечення даного позову в вигляді накладення арешту на квартиру АДРЕСА_1.
21 березня 2009 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження, передбаченого ч.2 ст.294 ЦПК України, ОСОБА_6 подав заяву про апеляційне оскарження зазначеної ухвали суду, а 10.04.2009р. надав апеляційну скаргу та клопотання про поновлення строку на оскарження, мотивуючи останню тим, що строк пропущено з поважних причин.
Судова колегія вважає, що строк на оскарження підлягає поновленню, виходячи з таких підстав.
Відповідно до ч.2 ст. 294 ЦПК України, заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п’яти днів з дня її проголошення, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно з ч.1 ст.73 ЦПК України, суд поновлює або продовжує строк, встановлений відповідно законом або судом, у разі його пропущення з поважних причин.
Як вбачається з матеріалів справи, 22.06.2009р. постановлено ухвалу про забезпечення даного позову (а.с. 20).
ОСОБА_6 в судовому засіданні 22.06.2009р. присутнім не був (а.с. 19), до участі в справі не залучався, копія цієї ухвали на його адресу не надсилалася, як пояснює, про накладення арешту на майно дізнався від відповідача в справі ОСОБА_8
21 березня 2009 року ОСОБА_6 подав заяву про апеляційне оскарження зазначеної ухвали, а 10.04.2009р. – апеляційну скаргу.
Зважаючи на наведене, колегія приходить до висновку про поновлення ОСОБА_6 строку на апеляцій не оскарження ухвали суду, оскільки викладене свідчить про поважні причини його пропущення.
Керуючись ч.1 ст.73, ч.2 ст.294 ЦПК України, колегія суддів,
У Х В А Л И Л А:
Поновити ОСОБА_6 строк на апеляційне оскарження ухвали місцевого суду Гагарінського району м. Севастополя від 22 червня 2009 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий: /підпис/ В.П. Клочко
Судді: /підпис/ В.І. Птіціна
/підпис/ В.М. Сундуков
Копія вірна:
Суддя Апеляційного суду
міста Севастополя В.П. Клочко