Судове рішення #10142264

                                 № 1-604/10

ПОСТАНОВА

21 липня 2010  року  суддя  Печерського  районного суду   м. Києва Смик С.І., розглянувши  заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про порушення кримінальної справи ,-  

                               

                                                          В С Т А Н О В И В :

16.07.2010  року до Печерського районного суду м. Києва надійшла заява ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в порядку ст. 27 КПК України.

           Відповідно до  частини першої ст. 27 КПК України  справи про злочини, передбачені статтею 125, частиною 1 статті 126 КК України, а також справи про злочини, передбачені ст. 356 КК України  щодо дій, якими  заподіяно шкоду правам та інтересам окремих громадян, порушуються не інакше, як за скаргою потерпілого, кому і належить в такому разі право  підтримувати обвинувачення.

           Відповідно до ч.1 ст. 251 КПК України  скарга потерпілого повинна відповідати вимогам, які цим Кодексом встановлені щодо обвинувального висновку ( статті 223 і 224  цього Кодексу).

           Відповідно до ст. 223 КПК України  обвинувальний висновок складається з описової і резолютивної частини.  В описовій частині зазначаються:  обставини справи як їх встановлено на попередньому слідстві, місце, час, способи, мотиви і наслідки злочину, вчиненого кожним з обвинувачених, а також докази, які зібрані по справі і відомості про потерпілого , і т. і.. В резолютивній частині наводяться відомості про особу обвинуваченого, коротко викладається суть пред’явленого обвинувачення з зазначенням статті кримінального закону, яка передбачає даний злочин .

           Обвинувальний висновок повинен бути чітким, логічним, переконливим та мотивованим у ньому відбивають тільки конкретні, достовірно встановлені факти та обставини справи  – злочинних дій, їхню юридичну кваліфікацію з посиланням на статтю Кримінального кодексу України, що передбачає відповідальність за кожен злочин окремо.

           Відповідно до ст. 224 КПК України до обвинувального висновку додається список осіб, що підлягають виклику в судове засідання, з зазначенням їх адреси.

           Подана   скарга   не відповідає вимогам , які встановлені що до обвинувального висновку у відповідності до ст. ст. 223, 224 КПК України .

          Відповідно до ч.2 ст. 251 КПК України суддя, одержавши від потерпілого скаргу з проханням порушити кримінальну справу, приймає одне із рішень, в тому числі залишає скаргу без розгляду, якщо вона не відповідає  вимогам, зазначеним у частині першої цієї статті, та повертає її особі, яка подала скаргу.

           Виходячи з того, що скарга не відповідає вимогам ст.ст. 223-224 КПК України, а відповідно до ст.94 КПК України , справа може бути  порушена тільки  в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину,  подану  скаргу необхідно повернути.

             На підставі викладеного та керуючись ст.  251    КПК  України, -

                                               ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в порядку ст. 27 КПК України.  - залишити без розгляду   та повернути заявнику .

     Постанова оскарженню не підлягає.

 

Суддя :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація