Справа № 2-0-231/2010р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 липня 2010 р. Київський районний суд м. Одеси
в складі: головуючого судді Бжассо Н.В.
при секретарі Марінгос І.О.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа Третя Одеська державна нотаріальна контора про встановлення факту родинних відносин,
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернувся до суду з заявою в якій просить встановити факт того, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка Роздільнянського району Одеської області є його матір’ю . Свою заяву він обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла його мати, ОСОБА_2. Після її смерті відкрилась спадщина в виді частки квартири АДРЕСА_1, яка належала останній на підставі свідоцтва про право власності від 26 червня 2000 року. Він своєчасно звернувся з заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори, але йому було відмовлено в видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, так як ним не надані документи, що підтверджують факт родинних відносин з матір’ю. Даний факт примусив його звернутися до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин, оскільки від нього залежить прийняття спадщини.
Вислухав пояснення заявника ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено у судовому засіданні, ОСОБА_3, ОСОБА_2, ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про право власності на житло, яке видане Управлінням житлово-комунального господарства виконкому Одеської міської ради 26.06.2000 року, належить квартира АДРЕСА_1. Право власності зареєстровано в КП ОМБТІ та РОН 20.07.2000р.
ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2 померла (свідоцтво про смерть від 04 січня 2010 року по першому Приморському відділу РАЦС Одеського міського управління юстиції, актова запис № 81).
Після її смерті відкрилась спадщина у вигляді частки вищезазначеної квартири.
Заявник, як спадкоємець першої черги за законом звернувся до 3-ї Одеської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті матері але нотаріальна контора повідомила, що свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті матері не може бути видано, так як ним не надані документи, що підтверджують факт родинних відносин.
Згідно свідоцтва про одруження № НОМЕР_1, виданого Теплицькою сільською радою Арцизського райбюро ЗАГСу Ізмаїльської області, 16 травня 1950 року одружились ОСОБА_3 і ОСОБА_2, батьки заявника, про що в книзі записів актів громадянського стану зроблена відповідна запис за № 12. Після реєстрації одруження дружині присвоєно прізвище – ОСОБА_2.
ІНФОРМАЦІЯ_2 року у них народився син, ОСОБА_1. При видачі свідоцтва про народження, міським ЗАГСом м. Черняховськ 26 квітня 1952 року, у графі «мати» помилково було вказано прізвище матері – «ОСОБА_2», замість «ОСОБА_2».
Факт родинних відносин між заявником і померлою ОСОБА_2 підтверджується відповідними документами, які приєднані до матеріалів справи, а саме: посвідкою про народження ОСОБА_2 від 04 січня 1921 року, актовий запис № 8; свідоцтвом про одруження ОСОБА_3 і ОСОБА_2 від 16 травня 1950 року, актовий запис № 12; свідоцтвом про право власності на житло від 26 червня 2010р.; довідкою з місця проживання про склад сім’ї та реєстрацію від 20.05.2010р..
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що заява законна, обґрунтована та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 256-259 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Встановити, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 є рідними сином ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Суддя: