Справа № 2-5592/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Луцьк 14 липня 2010 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області під головуванням
судді - Остапука В.І.,
за участю секретаря - Полетило К.С.,
позивача - ОСОБА_1,
відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, –
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, вказує на те, що перебуває в шлюбі з ОСОБА_2 з 09 листопада 2007 року, який був зареєстрований відділом РАЦСу Луцького міського управління юстиції Волинської області, актовий запис №2036.
Від шлюбу мають малолітню дочку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Свій позов мотивує тим, що спільне подружнє життя не склалося, втрачене взаєморозуміння. Постійними є сварки. Більше трьох місяців проживають окремо, не підтримують шлюбних відносини, спільного господарства не ведуть. Шлюб існує лише формально. Подальше сумісне життя і збереження сім’ї є неможливим.
Просила шлюб розірвати, малолітню дитину залишити проживати з нею, витрати, пов’язані з реєстрацією розірвання шлюбу покласти на відповідача.
В попередньому судовому засіданні позивач позов підтримала з наведених у позовній заяві підстав і пояснила, що вони з відповідачем більше трьох місяців проживають окремо та не підтримують подружніх відносин, спільного господарства не ведуть, сім’я розпалась остаточно, їх шлюб існує лише формально. На примирення не згідна.
Відповідач в попередньому судовому засіданні позов визнав, проти розірвання шлюбу не заперечував, термін на примирення просив не надавати.
Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі з 09 листопада 2007 року, зареєстрованому відділом РАЦСу Луцького міського управління юстиції Волинської області, актовий запис №2036, що підтверджується свідоцтвом про шлюб (а.с.5). Від шлюбу мають малолітню дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.7).
З пояснень сторін встановлено, що вони більше трьох місяців проживають окремо, не підтримують подружніх відносин, спільного господарства не ведуть, їх шлюб існує лише формально, подружжя переконані, що їх сім’я розпалась остаточно.
Також встановлено, що визнання позову відповідачем не суперечить закону і не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, тому суд вважає за можливе ухвалити рішення про задоволення позову в попередньому судовому засіданні.
З врахуванням того, що жоден з подружжя не бажає примиритися, суд приходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити їх інтересам, тому шлюб слід розірвати.
За спільною згодою подружжя малолітню дочку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, залишити проживати з позивачем – ОСОБА_1.
На думку суду, витрати, що підлягають стягненню в користь держави при видачі свідоцтва про розірвання шлюбу, слід стягнути з відповідача.
На підставі ст.ст. 110, 111, 112 СК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 58, 60, 213, 214, 215 ЦПК України, суд, –
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 09 листопада 2007 року відділом РАЦСу Луцького міського управління юстиції Волинської області, актовий запис № 2036 – розірвати.
Малолітню дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, залишити проживати з позивачем – ОСОБА_1.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 17 (сімнадцять) гривень державного мита при реєстрації розірвання шлюбу, а ОСОБА_1 від сплати мита звільнити.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
ГОЛОВУЮЧИЙ: