Судове рішення #1014012
Cправа № 2-а - 62 / 07

 

 

                       Cправа № 2-а - 62 / 07

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2007 року                                                                    м. Житомир                           

Житомирський              окружний            адміністративний             суд

в складі головуючого судді                     Хаюка С.М.

при секретарі судового засідання  Савчук Є.С.

за участю представників сторін

від позивача ОСОБА_1.

від відповідача  Лось Р.К.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі адміністративну справу за позовом  суб”єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у Радомишльському районі про визнання протиправними та скасування податкових  повідомлень-рішень щодо застосування штрафних санкцій,

                                                             ВСТАНОВИВ:

В червні 2007 року ОСОБА_2 звернулась до суду із позовною заявою в якій вказує,що  18 травня 2007 року працівниками Державної податкової адміністрації в Житомирській області було складено акт без номера  про порушення нею вимог Закону України №481/95-ВР від 19.12.1995 року „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового,крн”ячного і плодового,алкогольних напоїв та тютюнових виробів” в частині зберігання алкогольних напоїв  та тютюнових виробів  у місті не внесеному до  Єдиного реєстру в магазині ,що розташований за адресою АДРЕСА_1. На підставі данного акта начальником ДПІ У Радомишльському районі були винесені  1 червня 2007 року рішення  №НОМЕР_1  про зобов”язання сплатити штраф в розмірі 3400грн. та №НОМЕР_2 про застосування штрафних санкцій у розмірі 340 грн. ВВахає данні рішення незаконними і просить їх скасувати ,мотивуючи тим,що фактично перевітка була вчинена у житловому приміщенні  господаря  будинку ОСОБА_3 де вона орендує одну кімнату. Виявлені сигарети „Прилуцькі особливі”,безалкогольне пиво „Оболонь” та напій „Ром-Кола” знаходились не у торгівельній  залі ,а жилій кімнаті ОСОБА_3. Акт перевірки підписала під погрозами працівників інспекції. Сам акт не відповідає вимогам „Порядку оформлення результатів документальних перевірок щодо дотримання податкового та валютного законодавства суб”єктами підприємницької діяльності - фізичними особами”, так як в ньому не вказано тип перевірки, відсутнє письмове повідомлення за 10 днів , в акті відсутній номер , невірно зазначена адреса, відсутні підставі для перевірки, не вказано орган,який видав посвідчення на перевірку, не зазначено назви органу,який проводив перевірку, період за який проводилась перевірка,термін перевірки,невірно зазначено об”єкт , де здійснювалась перевірка.

В судовому засіданні представник  позивача підтримав позовні вимоги з підстав зазначених в позовній заяві.

Представник відповідача позов не визнав і пояснив , що проводилась оперативна перевірка  працівниками ДПА в Житомирській області відповідно до плану проведення перевірок оперативного контролю. Працівники інспекції діяли відповідно до діючого законодавства . Позивачка  добровільно відкрила кімнату вхід до якої здійснювався  з орендованого нею  торгівельного залу . Пояснення вона писала власноручно  і  акт перевірки підписувала особисто без будь-якого впливу. В кімнаті крім сигарет і Ром-коли та пива знаходились також і інші товари.

Вислухавши пояснення сторін , дослідивши матеріали справи, суд ,прийшов до висновку, що в задоволенні позову  необхідно відмовити з наступних підстав :

ОСОБА_2 займається підприємницькою діяльністю і з 21.08.2002 року  зареєстрована як фізична  особа-підприємець  за адресою АДРЕСА_2  та  з 1.01.2007 року  сплачує єдиний податок , що підтверджується  свідоцтвом про державну реєстрацію та свідоцтвом про сплату єдиного податку (а.с.7,8).

Із  наказу НОМЕР_1 від 8.05.2003 року, договору оренди нежилого приміщення (торгового місця) від 5.07.2003 року , рішення виконавчого комітету  Ленінської сільської ради від 26.05.2005 року НОМЕР_2 вбачається ,що позивачка здійснює торгівельну діяльність в магазині „Ставки” ,який розташований в орендованому нежилому приміщенні  житлового будинку ОСОБА_3  за адресою АДРЕСА_1.

Відповідно до  ст.11 Закону України „Про державну  податкову службу в Україні” №509-Х11 від 4.12.1990 року , органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків). Застосовувати до платників податків фінансові (штрафні)санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Згідно із ст. 1 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового,кон”ячного і плодового,алкогольних напоїв та тютюнових виробів” №481 /95-ВР  від 19.12.1995 року, місце зберігання  це місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання. Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників .

 Відповідно до ст.ст.15 , 17 Закону роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта підприємницької діяльності таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.За порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.До суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1 700 гривень.

Відповідно до ст.ст.3,17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій усфері торгівлі,громадського харчування та послуг”  №265/95-ВР від 6.07.1995 року. За порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.Суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють

розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

3) застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування.

Перевірка  діяльності приватного підприємця ОСОБА_2 працівниками податкової інсекції була проведена  у відповідності з діючим законодавством на підставі плану проведення перевірок від 30.04.2007 року  і за її наслідками   складено акт де зазначені виявлені порушення  Законів України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового,кон”ячного і плодового,алкогольних напоїв та тютюнових виробів” та  „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій усфері торгівлі,громадського харчування та послуг”,а саме : не застосування книги ОРО , не видача розрахункових документів та зберігання тютюнових виробів і алкогольних напоїв у магазині,який не внесено до  Єдиного державного реєстру місць зберіганя алкогольних напоїв.

Позивачка особисто відкрила приміщення де зберігались тютюнові вироби та алкогольні напої та інші товари, власноручно написала пояснення  і підписала акт перевірки ,що не заперечує вона саме і підтвердили свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5. Рішення про застосування фінансових та штрафних  застосовано до позивачки відповідно до діючого законодавства та в межах санкцій передбачених Законами , а тому підстав для їх скасування не вбачається і в задоволенні позову необхідно відмовити.

На підставі викладеного, відповідно до Законів України „Про державну податкову службу в Україні” №509-Х11 від 4.12.1990 року , „Про  застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі ,громадського харчування та послуг” №265/96-ВР від 6.07.1995 року, Постановою Кабінету Міністрів України  „Про забезпечення реалізації ст..10 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі,громадського харчування та послуг” №136 від 23.08.2000року, „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового,кон”ячного і плодового,алкогольних напоїв та тютюнових виробів” №481 /95-ВР  від 19.12.1995 року ,  керуючись ст. ст. 6,9,10,11, 70,71,94, 158 - 163, 167, 254 КАС України, суд -

                                                                   ПОСТАНОВИВ:

1.   В позові суб”єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у Радомишльському районі про визнання протиправними та скасування податкових  повідомлень-рішень щодо застосування штрафних санкцій відмовити повністю.

              Заява про апеляційне  оскарження постанови  та апеляційна скарга  може бути                               подана протягом 10 днів з дня її проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний  суд.Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання  заяви про апеляційне оскарження.Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою,яка її подає,до суду апеляційної інстанції.

 

                Суддя                                                                        Хаюк С.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація