№2-1661 за2007р.
РІШЕННЯ
Іменем України
«5» червня 2007 року, Стахановський міський суд, Луганської області в складі:
головуючого судді Євтіфієва В.М.
при секретарі Ращепкіної К.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні у за участю позивача ОСОБА_1, відповідачки ОСОБА_2, при відсутності Комунального підприємства Стахановське бюро технично!' інвентаризації, в особі представника Шоморової И.П. звернулись до суду с заявою про слухання справи в їх відсутності, справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання угоди купівлі - продажу дійсною, визнання право власності на нерухоме майно та його реєстрацію, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, в мотивування своїх вимог вказав, 19/100 будинку АДРЕСА_1, належить відповідачки на праві власності. 26.04.2007 року між ним та відповідачкою було досягнута угода про продаж йому відповідачкою даного будинку з господарськими будівлями та спорудами, в результаті якої він передал відповідачки відповідну суму грошей, а відповідачка в свою чергу передала йому документи на вказаний будинок та ключі. Але відповідачка ухиляється в належному нотаріальному оформлені угоді купівлі - продажу. Тому він вимагає визнати угоду купівлі продажу дійсною, право власності та провести реєстрацію власності.
Позивачка ОСОБА_1. на позові наполягав.
Відповідачка ОСОБА_2., представник ОСОБА_3. позов визнали.
Заслухавши думку учасників судового засідання суд дійшов наступному.
Відповідно до вимог ст. 10, 11 ЦПК України суд розглядає справи на підставі наданих доказів в межах заявлених вимог.
Дійсно як свідчать матеріали справи 19/100 будинку розташованому за адресою: АДРЕСА_1, на праві власності належить ОСОБА_2., що свідчить витяг з реєстру права власності. Як встановлено судом та не заперечується сторонами позивач є добросовісним набувачем власності, що в свою чергу підтверджено розпискою відповідачки.
Так Статтею 657 ЦК України передбачено: „ Договір купівлі-продажу житлового будинку або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.
Статтею 220 ч.2 ЦК України передбачено: „Якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
Тому суд вважає позовні вимоги підлягають повному задоволенню.
2 Керуючись ст. 7, Ю, И, 57, 88, 169, 174, 212, 214-215, ЦПК України, ст. 220 ч.2, 657 ЦК України, -
В ИР І ШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання угоди купівлі - продажу дійсною, визнання право власності на нерухоме майно та його реєстрацію задовольнити повністю.
Визнати угоду купівлі-продажу 19/100, будинку АДРЕСА_1, укладеною між ОСОБА_1 і ОСОБА_2 дійсною.
Визнати право власності за ОСОБА_1 на 19/100, будинку АДРЕСА_1.
Зобов'язати Комунальне підприємство Стаханівське бюро технічної інвентаризації провести реєстрацію право власності за ОСОБА_1 на 19/100, будинку АДРЕСА_1.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до цивільної палати Апеляційного суду Луганської області, через суд м. Стаханова. Протягом 10 днів з дня проголошення рішення, повинна бути подана заява до суду про апеляційне оскарження рішення суду. Протягом 20ти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду, повинна буду подана апеляції на рішення суду.