Справа №22Ц-1688/2007р. Головуючий у 1 інстанції Соловйова Н.М.
Категорія Доповідач у 2 інстанції Приходько К.П.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 червня 2007 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області в складі:
головуючого Приходька К.П.,
суддів Даценко Л.М. , Олійника В.І.,
при секретарі 303улі Н.С. ,
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Обухівського районного суду Київської області від 02 квітня 2007 року у цивільній справі за скаргою ОСОБА_1 на дії посадових осіб Державної виконавчої служби Обухівського району Київської області,
встановила:
ухвалою суду від 02 квітня 2007 року в задоволені скарги ОСОБА_1 на дії посадових осіб Державної виконавчої служби Обухівського району Київської області, відмовлено.
ОСОБА_1 подав на ухвалу суду апеляційну скаргу в якій просить скасувати ухвалу та постановити нову, якою задоволити його скаргу посилаючись на те, що ухвала винесена неправомірно та необгрунтовано, з порушенням норм процесуального та матеріального права.
Колегія судців вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що у березні 2007 року ОСОБА_1. звернувся до суду з скаргою на дії посадових осіб Державної виконавчої служби Обухівського району Київської області обґрунтовуючи свої вимоги тим, що в процесі виконання рішення суду від 21 березня 2006 року йому необгрунтовано було відмовлено в клопотанні про відвід державного виконавця в провадженні якого знаходиться виконавче провадження.
Ухвалою суду від 02 квітня 2007 року в задоволені скарги ОСОБА_1 на дії посадових осіб Державної виконавчої служби Обухівського району Київської області, відмовлено.
Статтею 386 ЦПК України встановлено, що скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю заявника і державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби, рішення, дія чи бездіяльність якої оскаржується.
Відповідно з вимогами ст. 74 ЦПК України судові виклики здійснюються судовими повістками про виклик. Судова повістка про виклик повинна бути вручена з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи, але не пізніше ніж за сум днів до судового засідання, а судова повістка -повідомлення, завчасно.
Судова повістка разом із розпискою, а у випадках, встановлених ЦПК, разом із копіями відповідних документів надсилається поштою рекомендованим листом із повідомленням або через кур'єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншою особою, яка бере участь у справі.
Згідно з вимогами ст. 76 ЦПК України судові повістки, адресовані фізичним особам, вручаються їм під розписку, а юридичним особам - відповідній службовій особі, яка розписується про одержання повістки. Розписка про одержання судової повістки з відміткою про дату вручення в той самий день особами, які її вручали, повертається до суду.
В матеріалах справи відсутні докази того, що суд першої інстанції у встановленому ЦПК України порядку повідомив скаржника про час і місце судового засідання.
У відповідності з п.3 ч.1 ст. 311 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо суд розглянув справу за відсутності будь-кого з осіб, які беруть участь у справі, належним чином не повідомлених про час і місце судового засідання.
Колегія суддів вважає, що за таких обставин ухвала суду першої інстанції підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції.
Під час нового розгляду справи необхідно повідомити сторони належним чином про час і місце судового засідання, зібраним по справі доказам дати належну оцінку та постановити по справі ухвалу відповідно до вимог закону.
Керуючись: ст. ст. 307, 311, 312, 314, 315, 317, 319 ЦПК України колегія,
ухвалила:
апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволити частково.
Скасувати ухвалу Обухівського районного суду Київської області від .02 квітня 2007 року, справу направити на новий розгляд до того ж суду іншим складом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного суду України протягом двох місяців.