Судове рішення #1013242
Справа № 22-3189 /2007 р

Справа № 22-3189 /2007 р.                              Головуючий у 1 інстанції Мітенко Г. А.

Категорія 29                                                       Доповідач  Жданова B.C.

 

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

24 травня 2007 р.                                                        

Апеляційний суд Донецької області у складі:

Головуючого Голубинського A.M.

Суддів Жданової B.C.,  Прокопчук Л.М.

При секретарі Баранові В.В.

За участю позивача ОСОБА_1,  представника позивача ОСОБА_3. ,  відповідачки ОСОБА_2.,  представника відповідача ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.  Донецьку апеляційну скаргу комунального комерційного підприємства „ Донелектроавтотранс" на рішення Ворошиловського районного суду м.  Донецька від 7.02.2007 р. по цивільній справі за позовом ОСОБА_1до комунального комерційного підприємства „ Донелектроавтотранс , „ ОСОБА_2про визнання недійсним зняття з квартирного обліку,  поновлення на квартирному обліку ,  зобов'язання надіслати документи для зняття з квартири статусу службової, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Рішенням Ворошиловського районного суду м.  Донецька від 7.02.2007 р. частково задоволені позовні вимоги ОСОБА_1 Визнане недійсним сумісне спільне рішення адміністрації комунального комерційного підприємства „ Донелектроавтотранс" і профспілки №18 від 15.03.2000 р. в частині зняття позивача ОСОБА_1 з квартирного обліку,  позивач відновленій в черзі на квартирному обліку за колишнім місцем роботи його матері ОСОБА_2 за №1 . Відповідач ККП „ Донелектроавтотранс" зобов"язаний надати до Кіровської міської Ради у м.  Донецьку документи для виведення кв.АДРЕСА_1із розряду службових.

Відповідач ККП „ Донелектроавтотранс „ ,  посилаючись на невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи та неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права,  просить рішення суду скасувати та ухвалити нове про відмову у задоволенні позову. В обгрунтування своїх вимог посилається на те,  що на квартирному обліку в ККП „ Донелектроавтотранс" перебувала мати позивача ,  яка 30.01.2001 отримала житло та написала заяву про зняття з квартирного обліку,  позивач з 1995 р. на підприємстві не працював і прав перебувати на квартирному обліку не має.

Судом першої інстанції встановлено,  що позивач ОСОБА_1. з 1994 р. мешкав в однокімнатній квартиріАДРЕСА_1 разом з матір"ю ОСОБА_2,  яка отримала зазначену квартиру як службову. В червні 2001 р. ОСОБА_2 була надана інша однокімнатна квартира в цьому ж будинку заНОМЕР_1. 1.03.2000 р. ОСОБА_2 без погодження з позивачем написала заяву за місцем своєї роботи КП „ Донелектроавтотранс" ,  де вона перебувала на квартирному обліку ,  про внесення змін в облікову справу і 15.03.2000р було прийняте рішення про виключення ОСОБА_1 із складу сім"ї ОСОБА_5 та списків на отримання житла . Оскільки ОСОБА_1.,  як член сім"ї ,  своєї згоди на зняття з обліку не давав ,  заяву не підписував ,  спільне рішення адміністрації і профспілки в цій частині було визнане недійсним з поновленням ОСОБА_1 в черзі за №1 на отримання житла. Одночасно з вирішенням питання про зняття з

 

квартирного обліку ОСОБА_1,  було прийняте рішення про переоформлення квартири НОМЕР_2  на ім. "я ОСОБА_1 Враховуючи те,  що позивач проживає в квартирі з 1994 p.,  з 1995 р. на підприємстві не працює,  є наймачем зазначеної квартири з 2000 p.,  суд першої інстанції зобов"язав відповідача надати до Кіровської районної у м.  Донецьку ради документи про виведення спірної квартири з розряду службових.

Заслухавши доповідь судді апеляційної інстанції,  пояснення сторін,  дослідивши матеріали цивільної справи ,  перевіривши доводи апеляційної скарги,  апеляційний суд вважає,  що апеляційна скарга піддягає частковому задоволенню з наступних підстав .

Відповідно до  ст.  309 ЦПК України підставами для скасування рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення або зміни рішення є невідповідність висновків суду обставинам справи та порушення або неправильне застосування норм матеріального або процесуального права.

Задовольняючи позов ОСОБА_1 про визнання частково недійсним спільного рішення адміністрації ККП № Донелектоавтотранс" і профспілки цього підприємства від 15.10.2000 р. та поновлюючи позивача в черзі на квартирному обліку,  суд першої інстанції виходив з того,  що позивач заяву про зняття з квартирного обліку не подавав,  не був присутнім на засіданні при вирішення питання про зняття з обліку та не був повідомленим про зняття з квартирного обліку.

З таким висновком суду першої інстанції погодитись не можна,  оскільки він не грунтується на нормах матеріального закону.

З матеріалів справи вбачається,  що на обліку для поліпшення житлових умов на ККП „ Донелектроавтотранс" перебувала ОСОБА_2. - мати позивача ОСОБА_1,  який був включений до складу її сім'ї .    Заяву про внесення змін в облікову справу   у зв"зку із створенням ОСОБА_1. своєї сім'ї  та виключення сина із складу її сім'ї писала саме ОСОБА_2.

Оскільки на квартирному обліку перебувала ОСОБА_2.,  їй належало право вирішувати питання щодо складу своєї сім'ї - осіб,  які будуть включені в ордер в разі надання квартири.

Стаття 26 Правил обліку громадян,  які потребують поліпшення житлових умов,  і надання їм жилих приміщень від 11.12.1984 №470 передбачає випадки зняття з квартирного обліку громадян,  які перебувають на квартирному обліку.

Фактично оскаржуваним спільним рішенням адміністрації та профспілки в облікову справу ОСОБА_2. були внесені зміни про що ОСОБА_1.,  як зацікавлена особа,  у відповідності до  ст. . 25 зазначених Правил повідомлений не був,  але ця обставина не є правовою підставою для поновлення його на квартирному обліку на підприємстві,  на якому він не працював з 1995 р. та на обліку,  як окремий громадянин,  не перебував.

Відповідно до  ст. . 15 Правил на квартирний облік приймаються та перебувають громадяни,  що потребують поліпшення житлових умов.

Після отримання ОСОБА_2. 30.01.2001 р. окремої квартири,  позивача ОСОБА_1,  який один залишився проживати в спірній однокімнатній квартирі жилою площею 14, 6 кв.м. ,  не можна вважати таким,  що потребує поліпшення житлових умов .

На час розгляду справи в суді  позивач ОСОБА_1. був забезпечений житлом і підстав для  його поновлення  на квартирному обліку у суда першої інстанції не було.

 

Крім того,  суд першої інстанції не обговорив питання про строк позовної давності для захисту порушеного права. Вбачається,  що позивач липні 2006 р. звернувся з позовом про визнання незаконним спільного рішення адміністрації та профспілки від 15.03.2000 р.

За таких підстав апеляційний суд приходить до висновку про скасування рішення суду першої інстанції та відмову в позові в частині визнання частково недійсним спільного рішення адміністрації ККП „ Донелектороавтотранс" і профспілкового комітету від 15.03.2000 р. та в поновленні його на квартирному обліку в ККП „ Донелектроавтотранс".

Не можна визнати законним рішення суду першої інстанції в частині покладеного на відповідача ККП „ Донелектроавтотранс" зобов"язання надати відповідні документи до Кіровської районної в м.  Донецьку Ради для виведення квартири із розряду службових.

Із позовної заяви вбачається,  що позивач просив зобов"язати відповідача та 3- ю особу Ворошиловську районну в м.  Донецьку Раду надати йому жиле приміщення на сім"ю з 3-х чоловік.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги ,  які викладені в письмовій позовній заяві.

Представник позивачаОСОБА_3. також підтримав позов ОСОБА_1та доповнив позов вимогою про виведення квартири із розряду службових шляхом надання відповідних документів до Кіровського районного суду. / а.с.  44 зворот /

Відповідно до  ст. . 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб,  поданим відповідно до цивільно-процесуального кодексу в межах заявлених ними вимог.

В  ст. . 118 ЦПК України зазначено,  позов пред"являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції

Позовних вимог щодо надання документів для зняття з квартири статусу службової в порядку,  передбаченому ЦПК,  позивачем заявлено не було .

Розглядаючи позов ОСОБА_1,  суд першої інстанції вийшов за межи заявлених позивачем вимог,  що є порушенням  ч. 1  ст.  11 ЦПК України .

За таких підстав апеляційний суд приходить до висновку,  що ухвалене судом рішення підлягає скасуванню з ухваленням нового про відмову,  оскільки суд першої інстанції неправильно застосував норми матеріального та порушив норми процесуального права,  що призвело до неправильного вирішення спору.

Керуючись  ст. .  ст. , 307,  309,  316 ЦПК України апеляційний суд, -

 

ВИРІШИВ:

 

Апеляційну     скаргу                   Комунального     комерційного     підприємства             Донелектротансавто" задовольнити частково.

Рішення Ворошиловського районного суду м.  Донецька від 7.02.2007 р. скасувати.

Відмовити позивачу ОСОБА_1 в задоволенні позову до Комунального комерційного підприємства „ Донелектроавтотранс" про визнання частково недійсним спільного рішення адміністрації ККП „ Донелектороавтотранс" і

 

профспілкового комітету підприємства   №18 від 15.03.2000 р. та в поновленні його на квартирному обліку в Комунальному комерційному підприємства „ Донелектротранс".

Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення,  може

бути оскаржене у касаційному порядку до Верховного суду України протягом двох

місяців.    .

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація