Справа №22Ц-1607/2007 Головуючий у суді 1 інстанції Криворучко І.B.
Категорія Доповідач у суді 2 інстанції Коцюрба О.П.
УХВАЛА
ІМЕНЕМУКРАЇНИ
08 червня 2007 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області в складі:
Головуючого: Мережко М. В.
Суддів: Коцюрби О.П., Голуб С. А.
При секретарі: Некорі А.О.
Розглянула у відкритому судовому засіданні у м. Києві апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 06 березня 2007 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, третя особа: ЖЕК №1 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, зустрічним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: ЖЕК №1 про усунення перешкод в користуванні житловим приміщенням та вселення.
Заслухавши доповідь судді Апеляційного суду, пояснення сторін, вивчивши матеріали цивільної справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів, -
ВСТАНОВИЛА:
Позивачка звернулася в Бориспільський міськрайонний суд Київської області звказаним позовом, який мотивувала тим, що з відповідачем перебувала в зареєстрованому шлюбі з 19 вересня 1981 року по 02 вересня 1986 року, в 1985 році їхній сім»ї було надано трьох кімнатну квартиру АДРЕСА_1 09 жовтня 1987 року вона зареєструвала повторний шлю з ОСОБА_3На даний час в квартирі зареєстровані вона, їх з відповідачем донька, відповідач та її неповнолітній син від повторного шлюбу. Відповідач одружився на іншій жінці, і перейшов проживати до неї, від шлюбу з якою у них є дитина. З цього часу всі обов'язки по утриманню квартири несе вона.
Просить суд визнати відповідача таким, що втратив право користування житловим приміщенням.
ОСОБА_1 звернувся до суду з зустрічним позовом в якому вказав на те, що з ОСОБА_2знаходився в зареєстрованому шлюбі з 19 вересня 1981 року по 02 вересня 1986 року і від цього шлюбу мають доньку ІНФОРМАЦІЯ_1. У 1985 році вони отримали спірну трьохкімнатну квартиру. Після розлучення, між ним та позивачкою було встановлено порядок користування житловим приміщенням, згідно до якого він переніс свої речі в кімнату розміром 14.4 кв. м. , встановив на дверях замок і користувався кімнатою до червня 2004 року. 15 червня 2004 року він прийшов до квартири і побачив, що в квартирі змінено вхідні двері та замки на дверях. Це перешкоджає йому користуватися житлом, а тому він просив суд усунути вказані перешкоди та вселити його в спірну квартиру.
Рішенням Бориспільського міськрайоннного суду Київської області позов ОСОБА_2задоволено, у зустрічному позові ОСОБА_1 відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 06 березня 2007 року скасувати, ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2відмовити, а його зустрічні позовні вимоги задоволити, вказуючи на невідповідність висновків суду обставинам справи, ухвалене з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно вимог ст. 71 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача, або членів його сім»ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Як вбачається з матеріалів цивільної справи, ОСОБА_1 в спірній квартирі не проживає без поважних причин з 1986 року - тобто понад шість місяців, що дає змогу колегії зробити висновок про те, що суд першої інстанції ухвалив правильне рішення, задовольнивши позовні вимоги ОСОБА_2 і відмовивши в задоволенні зустрічних позовних вимог ОСОБА_1
Посилання апелянта в апеляційній скарзі на порушення судом першої інстанції при розгляді цивільної справи норм матеріального та процесуального права, на невідповідність висновків суду обставинам справи є надуманими, спростовуються доказами добутими в судовому засіданні.
Перевіряючи законність та обґрунтованість рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 06 березня 2006 року в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених в суді першої інстанції, колегія суддів не вбачає підстав для його скасування та задоволення апеляційної скарги.
Керуючись ст. ст. 307, 308, 313, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргуОСОБА_1 відхилити.
Рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 06 березня 2007 року залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців до Верховного суду України.