Судове рішення #10132024

                                      № 2-3585\10

РІШЕННЯ

ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

(заочне)

15 липня 2010 року                                       Кіровський районний суд м. Донецька у складі:

головуючої – судді                           Святохи Л.В.

при секретарі                                        Сугань Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку цивільну справу за позовом ЗАТ «Український мобільний зв’язок» до ОСОБА_1 «про стягнення заборгованості, договірної санкції  за надані послуги мобільного телефонного зв’язку», суд -

                                                           

ВСТАНОВИВ:

ЗАТ “Український мобільний зв’язок” звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 «про стягнення заборгованості, договірної санкції  за надані послуги мобільного телефонного зв’язку, в якому вказав, що 14.08.2007 р. між ними та відповідачем ОСОБА_1 був заключний договір №  3745161\1.11747503 та додаткова угода без номеру. Відповідачу був наданий особовий рахунок НОМЕР_1.  У відповідності з п. 2.4. вказаного договору абонент зобов’язаний своєчасно сплачувати рахунки за надання послуги та плату за утримання номеру в мережі мобільного зв’язку ЗАТ «УМЗ». Плата за утримання номеру сплачується і у тому випадку, коли надання послуг призупинено за несплату попередніх рахунків або по заяві абонента.

    Відповідач припинив сплачувати за рахунками ЗАТ «УМЗ» з 01.12.2007 р., що призвело до виникнення заборгованості у розмірі 99,50 гр.

    Згідно з п. 1.3. додаткової угоди, у випадку дострокового припинення договору за ініціативою ЗАТ «УМЗ» у випадку невиконання абонентом своїх зобов’язань за договором, він зобов’язаний сплатити договірну санкцію у розмірі 2,74 гр. за кожен день, що залишився до закінчення терміну дії договору.

    Оскільки відповідач припинив сплачувати рахунки ЗАТ «УМЗ» йому була нарахована договірна санкція у сумі 745,28 гр., яку відповідач зобов’язаний сплатити.  

    Просить стягнути з відповідача ОСОБА_1 заборгованість в сумі 99,50 гр., договірну санкцію в розмірі 745,28 гр., судовий збір 51 грн., витрати по сплаті інформаційно – технічного забезпечення  в сумі 120 гр.

   

         Відповідач у судове засідання не з'явився, про день та час слухання справи був попереджений у встановленому законом порядку.

Представник позивача у судове засідання з’явився, позов підтримав, не заперечував проти розглядання справи за відсутності відповідачки. Відповідно до ч. 1 ст. 224 ЦПК України суд вважає необхідним прийняти заочне рішення на підставі доказів, які є в матеріалах справи.

Згідно ст. 526 ЦК України забов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства.

Статтею 546 ЦК України передбачено, що виконання забов’язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком. Договором або законом можуть бути встановлені інші види забезпечення виконання забов’язання.

          Заслухавши свідчення представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд знаходить позовні вимоги обґрунтованими й підлягаючими задоволенню, оскільки в судовому засіданні було встановлено, що відповідачка дійсно користувалася послугами зв’язку ЗАТ “УМС”, однак згідно розрахунків заборгованості не оплачував надані послуги та не сплатив суму нарахованої договірної санкції. Суд вважає необхідним стягнути з відповідача заборгованість в сумі 79,08 грн., договірну санкцію в розмірі 1062,15 грн., судовий збір 51 грн., витрати по сплаті інформаційно – технічного забезпечення слухання справи в сумі 120 грн.

         На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 212 - 215 ЦПК України, ст. 526, 546, 549 ЦК України, суд -

ВИРІШИВ:

          Стягнути з ОСОБА_1 на користь ЗАТ “Український мобільний зв’язок” (рр 26008526, МФО 300335, ОКПО 14333937) заборгованість в сумі 99,50 гр., договірну санкцію в розмірі 745,28 грн., судовий збір 51 грн., витрати по сплаті інформаційно – технічного збору в сумі 120 гр.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, який його прийняв, по письмовій заяві відповідача. Заява  про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подане протягом 10 днів від дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом  20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.

          Рішення суду набирає законної силі після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подане.

           Рішення надруковане суддею особисто в єдиному екземплярі в дорадчій кімнаті.

             Суддя                                                                                 Л.В. Святоха

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація