Справа № 11-663 2007 р. Головуючий у 1 інстанції Сливка В.В.
Категорія ст. 185 ч.3 КК України Доповідач Авраменко М. Г.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 червня 2007 року колегія суддів судової палати з кримінальних справ апеляційного суду Київської області в складі:
головуючого - Авраменка М. Г. суддів - Гайдай P.M.., Каленченко А.О. прокурора - Чупринської Є.М.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за апеляцією помічника прокурора м. Біла Церква Нечепоренка Р.Л. на постанову Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 05 квітня 2007 року, про відмову в задоволенні подання кримінально-виконавчої інспекції про скасування іспитового строку засудженої
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, гр. України, мешканки АДРЕСА_1,
раніше судимої 28 листопада 2003р. Білоцерківським районним судом за ч.3 ст. 185 КК України до трьох років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнена від відбування покарання з іспитовим строком на два роки,
встановила:
Постановою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 05 квітня 2007р. відмовлено в задоволенні подання Білоцерківського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції про скасування іспитового строку і направлення для відбування покарання засудженої ОСОБА_1 та звільнено від покарання у зв'язку із закінченням призначеного судом іспитового терміну.
Прокурор, який приймав участь у розгляді подання, подав апеляцію на постанову суду. Вважає її необгрунтованою і просить скасувати, а подання направити на новий судовий розгляд.
Свою апеляцію обґрунтовує тим, що ОСОБА_1 свідомо та тривалий час ухиляється від виконання покладених на неї обов'язків.
Крім того, суд незаконно звільнив засуджену від покарання без подання кримінально-виконавчої інспекції.
Заслухавши доповідь судді, пояснення прокурора з приводу обставин викладених в апеляції, яка просила її задовольнити, заперечення та пояснення ОСОБА_1, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що вона підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Порядок звільнення від покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку врегульовано ст. 408-1 КПК України: звільнення засудженого від призначеного покарання з підстав, передбачених частиною першою статті 78 Кримінального кодексу України, здійснюється суддею районного(міського) суду за місцем проживання засудженого за заявою засудженого або за поданням прокурора чи органу, що відає відбуванням покарання.
Як вбачається з матеріалів справи засуджена не зверталася з такою заявою, а суд не роз'яснив їй таке право, а прийняв рішення з власної ініціативи.
Недостатньо судом вмотивовано відмову в задоволенні подання кримінально виконавчої інспекції.
Як вбачається з матеріалів подання і матеріалів особової справи, ОСОБА_1 довгий час лікувалася у зв'язку із захворюванням на фіброзно-кавернозний туберкульоз легень МБТ (+), що пов'язує з тривали строком перебування під вартою під час досудового слідства, однак суд цим обставинам належної оцінки не дав, а кримінально-виконавча інспекція відомостей про її стан здоров"я не надала. В матеріалах подання відсутня характеристика засудженої з останнього місця проживання.
За таких обставин
постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню і направленню на новий судовий розгляд при якому слід врахувати наведене та прийняти законне і обґрунтоване рішення з урахуванням фактичних обставин справи, характеристики особи та стану здоров"я засудженої, тяжкості вчиненого нею злочину.
Керуючись ст. ст. 365, 366, 382 КПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
апеляцію помічника прокурора м. Біла Церква задовольнити частково. Скасувати постанову Білоцерківського міськрайонного суду Київської області, від 05 квітня 2007р. стосовно ОСОБА_1
Справу направити на новий розгляд у той же суд, іншим суддею.