Справа № 10с-40
ПОСТАНОВА
ПОПЕРЕДНЬОГО РОЗГЛЯДУ
8 серпня 2007 року суддя судової палати з кримінальних справ апеляційного суду Київської області Рубайло Г.Я., з участю прокурора Чупринської Є. М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за апеляціями обвинуваченого ОСОБА_1. та його захисника ОСОБА_2. на постанови Фастівського міськрайонного суду Київської області від 23 липня 2007 року про відмову в задоволенні скарг на постанови про порушення кримінальних справ щодо ОСОБА_2. за ст. ст. 393 ч.1, 289 ч.3, 263 ч. 1 КК України,
встановив:
Органами досудового слідства щодо ОСОБА_1. порушені кримінальні справи за ознаками злочинів, передбачених ст.ст. 393 ч. 1, 289 ч.3, 263 ч.1 КК України.
Обвинуваченим ОСОБА_1 в порядку ст. 236-7 КПК України на постанови про порушення кримінальних справ подані скарги до Фастівського міськрайонного суду в яких в яких він просив постанови про порушення кримінальних справ скасувати та винести постанови про відмову в порушенні щодо нього кримінальних справ.
Постановами суду від 23 липня 2007 року в задоволенні скарг обвинуваченому ОСОБА_1 відмовлено.
В апеляціях на постанови суду обвинувачений ОСОБА_1. С вказує на їх незаконність, оскільки його вина не підтверджується доказами по справі, судом не перевірено наявність приводів та підстав для порушення кримінальних справ. З наведених підстав просить постанови суду від 23 липня 2007 року скасувати та постановити нове рішення, яким задовольнити його скарги та скасувати постанови слідчих органів про порушення щодо нього кримінальних справ.
Аналогічні за змістом апеляції захисника обвинуваченого адвоката ОСОБА_2.
Заслухавши думку прокурора Чупринської Є. М., вважавшої, що в прийнятті апеляцій необхідно відмовити, ознайомившись з матеріалами справи, вважаю, що в прийнятті апеляцій обвинуваченого ОСОБА_1. та його захисника ОСОБА_2. до розгляду апеляційним судом необхідно відмовити з таких підстав.
2
Відповідно до ч.4 ст. 236-7 КПК України оскаржити постанову про порушення кримінальної справи можливо протягом усього часу перебування справи у провадженні органу дізнання, слідчого, прокурора, але до моменту закінчення досудового слідства.
При підготовці до розгляду апеляцій та витребуванні необхідних матеріалів було встановлено, що кримінальна справа за обвинуваченням ОСОБА_1 за ст.ст. 289 ч. 3, 263 ч.1, 15-393 ч.1 КК України і ОСОБА_3. за ст.289 ч.3 КК України 1 серпня 2007 року надійшла для розгляду по суті до Васильківського міськрайонного суду Київської області.
За таких обставин апеляції обвинуваченого Хмельницького та його захисника на постанови суду першої інстанції про відмову в задоволенні скарг на постанови про порушення кримінальних справ не можуть бути прийняті до розгляду апеляційним судом.
Керуючись ст.ст. 237-7, 357, 382 КПК України,
постановив:
Відмовити в прийнятті до розгляду апеляційного суду Київської області апеляцій обвинуваченого ОСОБА_1. та його захисника ОСОБА_2. на постанови Фастівського міськрайонного суду Київської області від 23 липня 2007 року, якими відмовлено в задоволенні скарг на постанови про порушення кримінальних справ щодо обвинуваченого ОСОБА_1 за ст.ст. 289 ч.3, 263 ч.1, 391 ч.1 КК України.