Судове рішення #1012962
Справа № 2-386/07

 

Справа № 2-386/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 

11  квітня  2007  року  Ясинуватський  міськрайонний  суд Донецької  області у складі: головуючої судді  Ткачук С.С. при секретарі    Шпаковській Ю.В.,

за участю позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2до ОСОБА_3про встановлення додаткового терміну для прийняття спадщини,

 

встановив:

 

Позивачки просили продовжити строк для прийняття спадщини, що відкрилася після смерті їхнього діда ОСОБА_5 і складається з житлового будинку на 3 місяці.

В обґрунтування своїх вимог вказали, що їхній батько ОСОБА_6 (син ОСОБА_5) помер ще до відкриття спадщини, що залишилася після смерті останнього. Згідно ч.2 ст.52 9 Цивільного Кодексу України в редакції 1963 року, що діяв на той час, онуки і правнуки спадкодавця є спадкоємцями за законом, якщо на час відкриття спадщини немає в живих того з батьків, хто був би спадкоємцем.

Згідно даних спадкової справи Ясинуватської державної нотаріальної контори до майна померлого ОСОБА_5, АДРЕСА_1 належав на праві приватної власності ОСОБА_5, який доводиться дідом ОСОБА_1та ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвами про народження та одруження останніх.

ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_5 помер. ОСОБА_6 був би одним із спадкоємців належного йому майна, але ІНФОРМАЦІЯ_2, тобто до відкриття спадщини, він помер. На підставі ст.52 9 ЦК в редакції 1963 року право на прийняття належної йому спадщини мають його доньки, онуки ОСОБА_5. ОСОБА_1 та ОСОБА_2

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримала позов. Позивач ОСОБА_2просила розглянути позов без її участі, на позовних вимогах наполягала.

Представник відповідача проти позову не заперечувала.

Заслухавши пояснення позивача і дослідивши надані докази, суд визнає, що позов підлягає задоволенню.

Стаття 1272 п.3 Цивільного Кодексу України передбачає, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Судом встановлено, що згідно даних спадкової справи Ясинуватської державної нотаріальної контори до майна ОСОБА_5померлому на праві приватної власності належав будинок за адресою: АДРЕСА_1.

Після смерті діда ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не звернулися до нотаріальної контори для оформлення спадщини, тому що були ще неповнолітніми та не знали, що мають право на долю у спадщині померлого діда. Про це вони дізналися лише у лютому 2007 року з листа Ясинуватського державного нотаріуса. На теперішній час вони звернулися до Ясинуватської державної нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право на спадщину за законом, але їм було відмовлено через сплив терміну для подання заяви, в зв'язку з чим позивачі вимушені звернутися до суду.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 пропустили строк для прийняття спадщини з поважної причини і їм слід надати додатковий строк на три місяці для подання заяви до нотаріальної контори.

Керуючись ст.ст. 10,11,60,212,259 ЦПК України, суд

 

вирішив:

Позов задовольнити.

Визнати причину пропуску строку для прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1p., поважною.

Визначити ОСОБА_1та ОСОБА_2 додатковий строк для прийняття спадщини у три місяці.

Рішення може бути оскаржено до судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Донецької області.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом 10 днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження і апеляційна скарга подаються через Ясинуватський міськрайонний суд, а копія апеляційної скарги  також до апеляційного суду.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація