Судове рішення #10129260

А П Е Л Я Ц І Й Н И Й     СУД     В І Н Н И Ц Ь К О Ї    О Б Л А С Т І

У Х В А Л А

Іменем України

14 липня 2010р. колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької  області  у  складі :  головуючого – судді Іванюка М.В, суддів Колодійчука В.М. та Якименко М.М, при секретарі Руденко О.М, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Теплицькому районі на рішення Теплицького районного суду від 19 квітня 2010р. у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Теплицькому районі Вінницької області про визнання неправомірною відмови в проведенні перерахунку пенсії та зобов’язання щодо перерахунку пенсії на підставі наданих довідок про заробітну плату,-

В С Т А Н О В И Л А :

    В березні 2010р. ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до управління Пенсійного фонду України у Теплицькому районі про визнання неправомірною відмови у проведенні перерахунку пенсії та зобов’язання щодо проведення такого перерахунку згідно наданих довідок про заробітну плату. Зазначив, що на підставі постанови Вінницького окружного адміністративного суду № 2 –а -1329 / 07 прокуратурою Вінницької області йому видано довідки № 18 –ф -1014, № 18 –ф -1016 від 10.11.2008р. про його заробітну плату для перерахунку призначеної пенсії. Вказані довідки надав відповідачу, який все ж у перерахунку пенсії йому відмовив.

    Рішенням Теплицького районного суду від 19 квітня 2010р. позов ОСОБА_1 було задоволено. Визнана неправомірною відмова управління Пенсійного фонду України у Теплицькому районі в проведенні перерахунку його пенсії та зобов’язано відповідача провести такий перерахунок згідно наданих на підставі рішення суду довідок про заробітну плату позивача.

    Управління Пенсійного фонду України у Теплицькому районі у своїй апеляційній скарзі  просить  вказане  рішення  скасувати  і  ухвалити нове рішення про відмову ОСОБА_1 в задоволенні позовних вимог. Вважає, що суд, задовольняючи позов, порушив норми матеріального права.

    В суді апеляційної інстанції ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які представляють управління пенсійного фонду України у Теплицькому районі, підтримали апеляційну скаргу з наведених у ній підстав.

    ОСОБА_1 вважає апеляційну скаргу безпідставною і просить її відхилити.

    Вислухавши зазначених осіб, дослідивши матеріали справи, перевіривши законність і обгрунтованість рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вона задоволенню не підлягає з таких підстав :

    Задовольняючи позов, суд першої інстанції правильно виходив з того, що згідно ст. 61 ч.3 ЦПК України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, якщо у них бере участь особа, щодо якої встановлено ці обставини.

    Справа № 22ц -3056 / 2010р.                                                                   Головуючий у першій інстанції  Панченко Д.І.

    Категорія 57                                                                                              Суддя –доповідач  Іванюк М.В.

Суд правильно виходив з того, що умови і порядок призначення пенсії працівникам органів прокуратури встановлюються Законом.

Так, відповідно до ст.50 -1 Закону України «Про прокуратуру» прокурори і слідчі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку.

Підстави перерахунку пенсії працівників прокуратури передбачені у ч.17 ст.50 -1 Закону України «Про прокуратуру», відповідно до якої призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у звя’зку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько –слідчих працівників. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Пунктом 2 Постанови ВР України № 3663 від 26.11.1993р. «Про введення в дію Закону України «Про прокуратуру» встановлено, що обчислення пенсії проводиться за документами пенсійної справи та документами, наданими пенсіонером, виходячи з розміру заробітної плати станом на час звернення за перерахунком за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію.

Посилання апелянта на спільний лист Міністерства праці та соціальної політики України, Генеральної прокуратури України від 17.04.2006р, згідно з яким пенсії, призначені в порядку, що існував до 26 липня 2001 рокуперераховується виходячи з місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа її оформила, станом на час перерахунку з урахуванням виплат працюючим працівникам, які мають постійний та обов’язковий характер і що ОСОБА_1 перерахунок пенсії вже було здійснено 01.05.2006р, 01.06.2007р, та 01.03.2008р.відповідно до довідок, наданих обласною прокуратурою, колегія суддів до уваги не приймає з огляду на наведені вище норми Закону і надані позивачем довідки, отримані ним згідно згаданого вище судового рішення.

Посилання апелянта на непритягнення його до участі в справі про видачу цих довідок в адміністративному суді колегія суддів до уваги не приймає, так як згадане рішення вже набрало законної сили.

Посилання апеляційної скарги на те, що різницю в пенсії за минулий час позивачу може бути виплачено не більше як за 12 місяців, колегія суддів також до уваги не приймає, так як немає його вини у штучному зменшенні його заробітної плати у довідках, які стали підставою для нарахування йому пенсії у заниженому розмірі.

Таким чином, доводи апеляційної скарги зазначених висновків суду першої інстанції не спростовують.

За таких обставин підстав для скасування чи зміни оскаржуваного рішення немає.

На підставі наведеного і керуючись ст.ст. 303, 304, 307 ч.1 п.1, 308, 313, 314, 315, 317, 218 ЦПК України, колегія суддів, --

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Теплицькому районі відхилити.

Рішення Теплицького районного суду від 19 квітня 2010р. у даній справі залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Головуючий :

Судді :                                                     З оригіналом вірно :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація