Судове рішення #10121715

справа № 2-А-1009/1226

2010 рік

ПОСТАНОВА

Іменем України

28 травня 2010 року  Свердловський міський суд Луганської області у складі:

головуючого судді: Новосьолової Г.М.,

при секретарі: Воблікової І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Свердловську справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління  Пенсійного Фонду України в м. Свердловську Луганської області про визнання дії неправомірними та зобов,язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом та пояснив, що він знаходиться на обліку в УПФ в м. Свердловську та отримує пенсію за віком на пільгових умовах з 24.09.2006 року.

Після переходу на пенсію він продовжує працювати, працював на різних підприємствах: з 20.04.2006 року до 17.03.2008 року працював головним механіком ТОВ ВДВП «Стахановець», а з 26.01. 2009 року працює заступником начальника електромеханічного цеху ВП „ Управління „ Спецшахтомонтаж" ДП „Свердловантрацит". Так як після переходу на пенсію він працює більше двох років, то він отримав право перерахунку призначеної йому пенсії.

У 2009 році перерахунок пенсії був проведений із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України "Про загальнообов,язкове державне пенсійне страхування", враховується для обчислення пенсії за 2007 рік.

Позивач   звернувся до управління пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області щодо перерахунку призначеної йому пенсії згідно з чинним законодавством, проте посилаючись на лист Міністерства праці та соціальної політики України та Пенсійного фонду України від 11.03.2009 року №20/0/18-09/039, 4096/02-01, йому було відмовлено у перерахунку його пенсії з застосуванням показника заробітної плати за 2008 рік (рік,, що передує року перерахунку моєї пенсії).Позивач   вважає, що призначена йому пенсія повинна бути перерахована згідно з діючим законодавством, проте, самостійно врегулювати дане питання він не може, тому він звернувся до суду з цією адміністративною позовною заявою.

Позивач просить суд визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області щодо застосування показника заробітної плати в середньому на одну особу по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка,відповідно до Закону, враховується для обчислення пенсії за 2007 рік та порядку перерахунку його пенсії.

Зобов,язати УПФ України в м. Свердловську Луганської області зробити йому перерахунок призначеної пенсії на пільгових умовах з застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по України з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується з 01.01.2010 р.

У судовому засіданні позивач підтримав заявлені позовні вимоги,викладені у позові, наполягав на їх задоволенні.

У судовому засіданні представник відповідача позов не визнала надала суду письмові заперечення, в яких вказала, що частиною четвертою статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (зі змінами, внесеними Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" було передбачено проведення перерахунків пенсій з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення та із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, що визначався згідно статті 40 Закону.

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 р. зміни, що були внесені до статей 40, 42 Закону України «Про загальнообов,язкове державне пенсійне страхування» в частині визначення зазначеного вище показника заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсій були визнані неконституційними, а рішення щодо відновлення дії зазначеної норми в попередній редакції не приймалось.

У зв'язку з цим, перерахунки пенсій проводились відповідно до підпункту третього пункту 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 N 530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян".

До законодавчого врегулювання питання визначення показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, перерахунки пенсій у 2009 році відповідно до підпункту третього пункту 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 N 530 проводяться із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік (1197,91 грн.).

Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади і-органи місцевого самоврядування, їх посадові особи повинні діяти в межах повноважень і способом, передбаченим законодавством України.

Пунктом 10 Положення про Пенсійний фонд встановлено, що кошти Пенсійного фонду України використовуються виключно за призначенням і вилученню не підлягають. В бюджет Пенсійного фонду України, який затверджується Кабінетом Міністрів України, не включено витрат на виплату пенсій в перерахованому розмірі.

Враховуючи вищевикладене , керуючись Законом України «Про пенсійне забезпечення», постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 N 530,просить   відмовити ОСОБА_1 в задоволенні його позовних вимог.

Суд, вислухавши сторони, свідків, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно зі ст.42 Закону України від 09.07.2003, № 1058-ІУ " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування": "У разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарній рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону".

Згідно трудової книжки на ім.,я ОСОБА_1В.(а.с.13) з 26.01. 2009 року ОСОБА_1 працює заступником начальника електромеханічного цеху ВП „ Управління „ Спецшахтомонтаж" ДП „Свердловантрацит".

Відповідно до листа Міністерства праці та соціальної політики України та Пенсійного фонду України від 11.03.2009 року №20/0/18-09/039, 4096/02-01, ОСОБА_1 відмовлено у перерахунку його пенсії з застосуванням показника заробітної плати за 2008 рік (а.с.15).

Відповідно до ч.1 ст. 94 КАС України суд вважає стягнути з Державного бюджету України на користь позивача судові витрати в розмірі 3 грн. 40 коп.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 122, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі ст.42 Закону України від 09.07.2003, № 1058-ІУ " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління  Пенсійного Фонду України в м. Свердловську Луганської області про визнання дії неправомірними та зобов,язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області щодо застосування показника заробітної плати в середньому на одну особу по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка,відповідно до Закону, враховується для обчислення пенсії за 2007 рік ОСОБА_1.

Зобов,язати УПФ України в м. Свердловську Луганської області зробити ОСОБА_1 з 01.01.2010 року перерахунок призначеної пенсії на пільгових умовах з застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по України, з якої сплачено страхові внески.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація