Судове рішення #10121658

                            Справа № 2-294/10

Рішення

Іменем   України

17 червня 2010 року Білогірський районний суд Хмельницької області  в складі:

головуючого судді - Гринчука Р.С.,

при секретарі –         Дем’янюк Н.М.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Білогір’ї цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів в твердій грошовій сумі на утримання неповнолітньої дитини, -

ВСТАНОВИВ:

    ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на її користь на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 250 грн. щомісячно, до досягнення дитиною повноліття зазначивши, що під час перебування у зареєстрованому шлюбі у них з відповідачем народився спільний син, але тривалий час відповідач проживає окремо, на утримання дитини коштів та матеріальної допомоги не надає, хоча отримує нестабільні, мінливі доходи і має змогу сплачувати кошти у вказаному розмірі.

    В судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримала та пояснила, що відповідач отримує не обліковані доходи від роботи на підприємстві в м. Києві, інших дітей він не має, є фізично здоровим та працездатним.

Відповідач ОСОБА_2 в суд не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, в письмовій заяві просив розгляд справи провести без його участі, позов визнав в повному об’ємі.

Суд, заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає до повного задоволення.

Відповідно до ч.2 ст.182 СК України, розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 цього Кодексу.

Частиною 3 статті 184 СК України передбачено, що якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Встановлено, що під час перебування у зареєстрованому шлюбі у сторін народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, що підтверджується свідоцтвами про одруження сторін та про народження дитини.

Останніх шість місяців дитина виховується та перебуває на утримані позивачки, яка не працює, отримує державну допомогу по догляду за дитиною до 3 років, займається доглядом за підсобним господарством, інших доходів не має, що підтверджується матеріалами справи.

    Відповідач ОСОБА_2 проживає окремо від позивачки та дитини, в порушення ст. 180 СК України не приймає участі в матеріальному утриманні сина, має необлікований прибуток від роботи на підприємстві в м. Києві, працездатний, групи інвалідності йому не встановлено, сплачує аліменти на користь позивачки на утримання сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2. р.н. в розмірі 250 грн. щомісячно.

    Таким чином, враховуючи вимоги закону, доходи позивачки, її майновий стан, наявність на утриманні дітей, сімейний, майновий стан та стан здоров’я відповідача, суд приходить до висновку, що розмір доходів ОСОБА_1 не може забезпечити повноцінного розвитку та матеріального забезпечення дитини, в той час як ОСОБА_2 має можливість надавати грошову допомогу на утримання сина.

    На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 180, 182, 184 СК України, ст.ст. 10, 60, 212, 214 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

   

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти в твердій грошовій сумі на утримання сина ОСОБА_3  ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 250 грн. щомісячно, починаючи з 31.05.2010 року і до досягнення дитиною повноліття.

    Стягнути з ОСОБА_2 51 грн. судового збору та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь держави.

    Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць допустити до негайного виконання.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.

    Заява про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Хмельницької області через районний суд.

Головуючий                                                                                        Р.С. Гринчук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація