Справа № 2-3861/2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 липня 2010 року Старокостянтинівський районний суд
Хмельницької області
в складі:
головуючої-судді Завадської О.П.
при секретарі Поважнюк О.Б.
з участю позивача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Старокостянтинові справу за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі про визнання неправомірною відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах та зобов’язання призначити пенсію за віком на пільгових умовах з часу звернення,
встановив:
ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до управління Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі про визнання неправомірною відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах та зобов’язання призначити пенсію за віком з часу звернення на пільгових умовах відповідно до п. „в” ст. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення”, оскільки він працював на посаді тракториста – машиніста і безпосередньо був зайнятий у виробництві сільськогосподарської продукції в сільськогосподарських підприємствах, що були на території с. В. Чернятин Старокостянтинівського району Хмельницької області, і має загального стажу 36 років 8 місяців та 26 років пільгового стажу на посаді тракториста – машиніста. Відмову відповідача в призначенні йому пільгової пенсії з посиланням на відсутність довідок, уточнюючих характер роботи на посаді тракториста - машиніста вважає неправомірною, тому що його вини в тому немає, натомість необхідний трудовий стаж підтверджується даними його трудової книжки.
Представник відповідача про час і місце розгляду справи була повідомлена у встановленому законом порядку, однак в судове засідання не з’явилась, натомість подала заяву, якою просила справу розглянути без її участі, а також зазначила про відсутність в управлінні Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі пенсійної справи позивача.
Суд, заслухавши пояснення позивача, показання свідків та дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач з 1970 року по 04 травня 1981 року працював на посаді тракториста – машиніста в колгоспі „Україна” Ровенського району Ровенської області.
З 1984 року по 30 листопада 2009 року працював на посаді тракториста – машиніста і безпосередньо був зайнятий у вирощуванню сільськогосподарської продукції в сільськогосподарських підприємствах, що були на території с. В. Чернятин Старокостянтинівського району Хмельницької області: колгосп „Прогрес”, КСП „Чернятинське”, ТОВ „Чернятинське”, СГК „Надія”, ПОФ „Злагода”, ПП „Діана”.
Дані факти підтверджуються записами в трудовій книжці позивача № 138, заповненої 13 березня 1979 року та додатком до неї НОМЕР_1, заповненого 10 листопада 2005 року, його поясненнями, показаннями свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, які пояснили, що знають позивача, який з часу приїзду в с. Малий Чернятин Старокостянтинівського району Хмельницької області постійно до пенсії працював трактористом по вирощуванню сільськогосподарської продукції в сільськогосподарських підприємствах, що були на території с. В. Чернятин Старокостянтинівського району Хмельницької області.
Відсутність уточнюючих даних про характер роботи позивача на посаді тракториста, на які посилається відповідача, як на причину відмови в призначенні позивачу пільгової пенсії, доповнюється показаннями свідків, видом господарської діяльності підприємств, де працював позивач, а саме, вирощування сільськогосподарської продукції, при цьому жодний з доказів відповідача не спростований.
Відповідно до п. „в” ст. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення” на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи трактористи – машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства – чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі.
Статтею 62 вищезазначеного Закону встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно п. п. 1, 2 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки бо відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.
Аналізуючи дослідженні в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає доведеним наявність у позивача на посаді тракториста, безпосередньо зайнятого у вирощуванні сільськогосподарської продукції в сільськогосподарських підприємствах загального стажу не менше 25 років, з них не менше 20 років на зазначеній посаді, в зв’язку з чим, позивач з моменту звернення до відповідача за призначенням пенсії підпадає під дію пункту „в” ст. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення”, оскільки досягнув віку 55 років і має необхідний загальний та спеціальний стаж, тому заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 212-215 ЦПК України, на підставі п. „в” ст. 13, 62 Закону України „Про пенсійне забезпечення”, п. п. 1, 2 Порядку підтвердження наявного трудового стажу,
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати неправомірною відмову управління Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі в призначенні ОСОБА_2 пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. „в” ст. 13, ст. 62 Закону України „Про пенсійне забезпечення”.
Зобов’язати управління Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі призначити ОСОБА_2 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до п. „в” ст. 13, ст. 62 Закону України „Про пенсійне забезпечення” з часу звернення.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через Старокостянтинівський районний суд шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
Суддя __________