Судове рішення #1011628
УХВАЛА

УХВАЛА

Іменем   України

 

02        серпня 2007 року. Колегія суддів судової палати у кримінальних

справах апеляційного суду Житомирської області в складі :

головуючого - судді.................................................... Фоміна Ю.В.,

суддів........................................................ Зав'язуна С. М.  та Яковлева С. В.,

3      участю

секретаря..................................................................... Поліщук Т.О.,

прокурора................................................................... Мельника О.В.,

захисника - адвоката............................................... ОСОБА_1.

та законного представника

неповнолітнього підозрюваного............................. ОСОБА_2,

розглянула у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Житомирі кримінальну справу за апеляцією Новоград-Волинського міжрайонного прокурора Житомирської області Семенька М. П. на постанову Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 20 липня 2007 року.

Цією постановою відмовлено у задоволенні подання слідчого С. В Новоград-Волинського МРВ УМВС України в Житомирській області ОСОБА_3  про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту щодо підозрюваного

ОСОБА_4,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  уродженця м.  Новоград-Волинський Житомирської обл.,  громадянина України,  із середньою освітою,  не працюючого,  не одруженого,  проживаючого в АДРЕСА_1,  раніше не судимого,  у вчиненні злочину,  передбаченого  ст. 121 ч.2 КК України,  та щодо нього обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.

Як зазначив суд першої інстанції у своїй постанові,  17 липня 2007 року близько 20-ії годиниОСОБА_4.,  перебуваючи на подвір'ї будинківАДРЕСА_2,  на грунті особистих неприязних відносин умисно,  шляхом удару ногою в голову заподіяв ОСОБА_5.  тяжке  тілесне  ушкодження  у  вигляді  закритої

Справа № 10 - 130 / 2007                                                      Головуючий у суді 1-ої інстанції Сусловець М. І .

Категорія  ст. 165-2, 347 ч.2 п.3 КПК України                    Доповідач у суді 2-ої інстанції Яковлев С. Н.

 

черепно-мозкової травми,  набряку та здавлення мозку,  крововиливу під оболонку та в речовину головного мозку,  розриву м'якої мозкової тканини,  що 17 липня близько 24-ої години спричинило смерть потерпілого.

18 липня 2007 року по даному факту було порушено кримінальну справу відносно ОСОБА_4 за ознаками злочину,  передбаченого  ст.  121 ч.2 КК України.

18 липня 2007 року ОСОБА_4 було затримано в порядку  ст.  115 КПК України.

У поданні слідчий СВ Новоград-Врлинського МРВ УМВС України в Житомирській області ОСОБА_3 ,  ставлячи питання про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту щодо ОСОБА_4,  посилався на те,  що той підозрюється у вчиненні тяжкого злочину,  за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк більше 3-ох років,  перебуваючи на волі,  може ухилитися від слідства та суду,  перешкодити встановленню істини по справі або продовжити займатися злочинною діяльністю.

Приймаючи рішення про відмову у задоволенні подання слідчого,  суд,  врахувавши тяжкість скоєного злочину,  виходив із того,  щоОСОБА_4. є неповнолітнім,  раніше не притягувався до кримінальної відповідальності,  свою вину у вчиненні інкримінованого йому злочину визнав повністю і щиро кається у скоєному,  дає послідовні покази,  має постійне місце проживання,  за місцями проживання та навчання характеризується позитивно. Крім того,  суд вказав,  що докази про те,  щоОСОБА_4.,  перебуваючи на волі,  може ухилитися від слідства та суду,  перешкоджати встановленню істини по справі або продовжувати злочинну діяльність в матеріалах справи відсутні. На підставі наведеного суд прийшов до висновку про необґрунтованість подання та відсутність підстав для обрання ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.

В апеляції Новоград-Волинський міжрайонний прокурор Житомирської області просить скасувати постанову суду від 20 липня 2007 року про відмову в обранні запобіжного заходу у вигляді взяття під варту підозрюваному ОСОБА_4 та обрати відносно ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

На обгрунтування апеляції її автор посилається на те,  що судом першої інстанції не було враховано : тяжкість вчиненого ОСОБА_4 злочину,  санкція ж закону за вчинення якого передбачає покарання у виді позбавлення волі від 7 до 10 років ; об'єктом даного злочину є здоров'я людини ; вказані тілесні ушкодженняОСОБА_4. заподіяв потерпілому ОСОБА_5 умисно.

До початку розгляду апеляції по суті захисником неповнолітнього ОСОБА_4 - адвокатом ОСОБА_1 ,  надана копія заперечень на апеляцію прокурора,  оригінал яких,  як пояснив їх автор,  було подану до суду першої інстанції. В запереченнях їх автор вважає постанову суду обгрунтованою і відповідаючою вимогам закону,  а тому просить апеляцію

 

прокурора залишити без задоволення,  а постанову суду - без зміни,  наводячи відповідні доводи на обгрунтування своєї правової позиції.

Заслухавши доповідь судді апеляційного суду,  пояснення законного представника неповнолітнього підозрюваного ( на даний час обвинуваченого ) ОСОБА_4 - ОСОБА_2,  та захисника - адвоката ОСОБА_1. ,  які заперечили проти задоволення апеляції прокурора,  пояснення слідчого СВ Новоград-Волинського МРВ УМВС України в Житомирській області ОСОБА_3 ,  який надав колегії суддів для огляду матеріали кримінальної справи № 160247/07,  думку прокурора Мельника О.В.,  який підтримав подану міжрайонним прокурором апеляцію з мотивів,  наведених у ній,  перевіривши постанову суду першої інстанції в межах,  передбачених  ст. 365 КПК України,  обговоривши доводи апеляції і заперечень проти її задоволення,  колегія суддів вважає,  що апеляція не підлягає задоволенню з таких підстав.

Так,  слідчий ОСОБА_3  в судовому засіданні суду апеляційної інстанції пояснив,  що підозрюваний,  а на даний час обвинуваченийОСОБА_4. на його виклики з'являється,  свою вину визнає,  зібраними даними про особу характеризується позитивно,  дані ж про те,  щоОСОБА_4.,  перебуваючи на волі,  може ухилитися від слідства та суду,  перешкодити встановленню істини по справі або продовжить займатися злочинною діяльністю відсутні. Разом з тим,  вважає,  що його подання є обгрунтованим і підтримує апеляцію прокурора.

Предметом дослідження суду першої інстанції при розгляді подання слідчого про обрання неповнолітньому підозрюваному ОСОБА_4 були ті обставини,  з якими закон пов'язує можливість обрання цього запобіжного заходу (  ст.  ст. 148,  155 ч.1,  434 КПК України ).

При прийнятті рішення за поданням слідчого суд правильно виходив з положень  ст. 148 КПК України,  якою передбачено мету і підстави застосування запобіжних заходів.

Відмовляючи в задоволенні подання слідчого,  суд також з достатньою повнотою і об'єктивністю врахував обставини,  передбачені  ст. 150 КПК України ( тяжкість злочину,  у вчиненні якого підозрюєтьсяОСОБА_4.,  його вік,  наявність постійного місця проживання,  притягнення до кримінальної відповідальності вперше та Інші обставини справи ),  тобто керувався вимогами закону.

Виходячи з правової природи даного запобіжного заходу,  колегія суддів при прийнятті рішення по поданій апеляції прийшла до впевненості,  що більш м'який запобіжний захід,  який обраний судом відповідно до  ст.  165-2 ч.б КПК України,  може забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного ( обвинуваченого ) ОСОБА_4.

Посилання в апеляції на тяжкість вчиненого злочину та вид і розмір покарання,  передбаченого санкцією  ст.  121 ч.2 КК України,  як на підставу для скасування прийнятого рішення,  безпідставне,  так як не є підставою для скасування постановленого у відповідності із законом рішення.

З подання,  матеріалів справи та пояснень слідчого і міркування прокурора  в  засіданні  суду  апеляційної  інстанції  вбачається,    що  єдиною

 

обставиною для обрання підозрюваному ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді взяття під варту є лише врахування тяжкості злочину,  у вчиненні якого він підозрюється. Інші твердження грунтуються лише на припущеннях. . Тому посилання у поданні слідчого та апеляції прокурора на підстави застосування саме такого запобіжного заходу щодо ОСОБА_4 колегія суддів визнає безпідставним.

Що стосується посилання прокурора в апеляції на об'єкт злочину та вчинення злочину умисно,  як на підставу для задоволення апеляції,  то це є частинами складу злочину,  який інкримінується ОСОБА_4,  і не може бути взято до уваги при вирішенні поставлених питань у апеляції.

Крім того,  відмова суду у взятті під варту підозрюваного і залишення апеляційним судом цього рішення без зміни не перешкоджає слідчому в разі неналежної процесуальної поведінки ОСОБА_4 повторно звернутися до суду з відповідним поданням за умови одержання нових даних,  що свідчать на користь застосування саме цього запобіжного заходу.

Керуючись  ст.  ст. 365,  366,  382 КПК України,  колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду,  -

 

 ухвалила:

 

апеляцію Новоград-Волинського міжрайонного прокурора Житомирської області Семенька М. П.3алишити без задоволення,  а постанову Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 20 липня 2007 року,  якою відмовлено у задоволенні подання слідчого СВ Новоград-Волинського МРВ УМВС України в Житомирській області ОСОБА_3  про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту щодо ОСОБА_4,  підозрюваного у вчиненні злочину,  передбаченого  ст.  121 ч.2 КК України,  та обрано щодо нього ж запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд - без зміни.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація