Справа № 2-225/2010р.
РІШЕННЯ
іменем України
09 липня 2010 року Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді –Бараненка С.М.,
при секретарі – Шкурат О.Г.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в місті Новгород-Сіверський, Чернігівської області справу за позовом ОСОБА_1 до Ларинівської сільської про надання додаткового строку достатнього для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1, звернувся до суду із позовом до Ларинівської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, мотивуючи позов тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_3. Після смерті мати, залишилась спадщина у виді державного акту на право власності на земельну ділянку яка розташована на території Ларинівської сільської ради, Новгород-Сіверського району.
ОСОБА_1, після смерті матері ОСОБА_3, має прийняти у спадок державний акт на право власності на земельну ділянку яка розташована на території Ларинівської сільської ради, Новгород-Сіверського району.
Позивач ОСОБА_1, у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Представник відповідача Ларинівської сільської ради до судового засідання не з»явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, але попередньо надав суду письмову заяву в якій повідомив, що позовні вимоги визнає у повному обсязі та просить розгляд справи провести без його участі.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення у порядку, встановленому ст.174 ЦПК України.
Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд заслухавши доводи представника позивача та дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне позов задовольнити, оскільки заявлені вимоги і посилання позивача знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, а саме:
у судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_3. Після смерті мати, залишилась спадщина у виді державного акту на право власності на земельну ділянку яка розташована на території Ларинівської сільської ради, Новгород-Сіверського району.
ОСОБА_1, після смерті матері ОСОБА_3, має прийняти у спадок державний акт на право власності на земельну ділянку яка розташована на території Ларинівської сільської ради, Новгород-Сіверського району.
ОСОБА_1, протягом встановленого законодавством строку не прийняв спадщини через відсутність нотаріуса у м.Новгород-Сіверський, протягом усього терміну прийняття спадщини, тому змушений звернутися до суду.
Згідно ст.1272 ч.3 Цивільного кодексу України, спадкоємцю який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні встановлено, що позивач дійсно пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини та враховуючи вимоги ч.4 ст.174 ЦПК України, суд вважає за необхідне надати йому додатковий строк для прийняття спадщини.
Керуючись ч.3 ст.1272 ЦК України та ст.ст.130, 215 ЦПК України, суд-
В И Р І Ш І В:
Позов ОСОБА_1-ЗАДОВОЛЬНИТИ.
ОСОБА_1, надати додатковий 3-місячний строк, починаючи з дня набрання рішенням законної сили, для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в м.Новгород-Сіверський, Чернігівської області.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області через Новгород-Сіверський районний суд шляхом подачі, протягом десяти днів з дня проголошення рішення, заяви на апеляційне оскарження, та протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляцйне оскарження.
Головуючий: С.М.Бараненко