Справа 22ц-12172009 р.
Категорія: № 67
Головуючий по 1 інстанції Бондаренко С.І.
Доповідач в апеляційній Інстанції Василенко Л.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 червня 2009 р. колегія суддів Судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:
головуючого Бородійчука В.Г.
суддів Василенко Л.І. Демченка В.А.
при секретарі Макарчук Н.С.
з участю прокурора
адвокатів ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Черкаси апеляційну скаргу представника ОСОБА_3 - ОСОБА_4 на ухвалу Придніпровського районного суду м. Черкаси від 15 травня 2009 року по справі за заявою ОСОБА_3, зацікавлена особа Черкаська міська рада про встановлення юридичного факту,
ВСТАНОВИЛА:
26.02.2009 р. ОСОБА_3 звернулась в суд з заявою про встановлення юридичного факту.
В обґрунтування заявлених вимог вказувала, що згідно свідоцтва про право власності на житло від 04.08.1993 р.№3644, виданого Придніпровським райвиконкомом, вона являється власником 7/25 частин будинковолодіння, що розташоване за адресою АДРЕСА_1.
Вона виявила намір приватизувати земельну ділянку на якій розташований будинок, але не змогла цього зробити оскільки в правовстановлюючих документах на домоволодіння, замість її прізвища ОСОБА_3 помилково вказано прізвище ОСОБА_5.
Такі ж помилки містяться в свідоцтві про право власності на житло від 04.08.1993 р. №3644, та довідці ЧООБТІ, згідно до якої ОСОБА_5 належить 7/25 часток будинковолодіння за адресою АДРЕСА_1.
Тому просила суд встановити юридичний факт, володіння нею - ОСОБА_3 на праві приватної власності 7/25 частками будинковолодіння, що розташоване за адресою АДРЕСА_1.
Ухвалою Придніпровського районного суду м. Черкаси від 15 травня 2009 року заява ОСОБА_3 про встановлення юридичного факту залишена без розгляду, в зв’язку наявністю спору про право, та роз’яснено право подачі позову на загальних підставах.
В апеляційній скарзі представника ОСОБА_3 - ОСОБА_4 просить ухвалу суду, як постановлену з порушенням норм процесуального права скасувати, і передати питання на новий розгляд суду першої інстанції.
При цьому вказав, що суд дійшов помилкового висновку, що в заявлених вимогах міститься спір про право.
Судова колегія, заслухавши доповідь судді - доповідача, пояснення представників сторін, що з’явились, адвоката ОСОБА_2, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, вважає за необхідне її відхилити.
Залишаючи без розгляду заяву ОСОБА_3, районний суд виходив з того, що встановлення факту, з приводу якого подана заява, пов’язане з вирішенням спору про право, який підлягає розгляду в позовному провадженні.
Згідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 312 ЦПК України, розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_3 звернулась до суду з заявою про встановлення юридичного факту. При цьому, просила суд встановити юридичний факт, володіння нею на праві приватної власності 7/25 частками будинковолодіння, що розташоване за адресою АДРЕСА_1.
Зі змісту заяви поданої ОСОБА_3 вбачається, що в правоустановчих документах на належну їй частину домоволодіння її прізвище помилково зазначено ОСОБА_5 і відповідно не збігається з прізвищем зазначеним як у свідоцтві про народження так і в паспорті.
Таким чином виклад обставин, якими заявник обґрунтовує свої вимоги в поданій до суду заяві та норма процесуального права на яку вона в ній посилається, а саме п. 6 ч. 1 ст. 256 ЦПК України свідчать про те, що заявникові необхідно встановити належність їй правовстановлюючих документів, в яких помилково неправильно зазначене її прізвище.
Проте сам зміст заявленої вимоги про встановлення юридичного факту, володіння нею на праві приватної власності 7/25 частками будинковолодіння розташованого за адресою АДРЕСА_1, свідчить про існування спору про право.
Судова колегія вважає, що суд першої інстанції встановивши наведене та беручи до уваги заявлену заявником вимогу, правомірно прийшов до висновку, що встановлення юридичного факту, з приводу якого подано заяву, пов’язане з вирішенням саме спору про право та на підставі ч. 6 ст. 235 ЦПК України обґрунтовано залишив заяву без розгляду.
Доводи апеляційної скарги зазначених висновків суду не спростовують і на їх правильність не впливають.
Ухвала постановлена з дотриманням вимог закону.
Керуючись ст. ст. 304,307,312,313,314,315,319 ЦПК України, судова колегія судової палати,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу представника ОСОБА_3 - ОСОБА_4 відхилити.
Ухвалу Придніпровського районного суду м. Черкаси від 15 травня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає чинності одразу після проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України в касаційному порядку протягом двох місяців.