Судове рішення #1011320
Справа №22ц-3174/2007

Справа №22ц-3174/2007                      Головуючий в і інстанції - Ткаченко Н.Ю.

Категорія 21                                           Доповідач - Гоков П.В.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 липня 2007 року колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:

Головуючої    - Рудь В.В.

суддів                                    - Гокова П.В., Котушенко С.П.

при секретарі - Чергенець C.O.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в М.Дніпропетровську цивільну справу за апеляційною скаргою Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від неща­сних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Тернівки Дні­пропетровської області на рішення Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 18 грудня 2006 року за позовом ОСОБА_1 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Тернівки Дніпропетровської області (далі - Фонд) про перерахунок щомісячних страхових виплат,

ВСТАНОВИЛА:

В жовтні 2006 році позивач ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом до відповідача та просив стягнути на його користь не донараховані щомісячні страхові виплати за період з 01 березня 2005 року по 01 «жовтня 2006 рік в розмірі 1 932,99грн., а також просив зобов*язати відповідача виплачувати йому з 01 жовтня 2006 року щомісячно по 1518,105 грн. до наступного перерахунку, також моральну шкоду в сумі 3 000 грн.

Позивач наголошує на тому, що за час роботи на підприємстві в підземних , шкідли­вих умовах він захворів професійним захворюванням. За висновком МСЕК від 09 вересня 2004 року йому було встановлено втрату професійної працездатності у розмірі 50 % та ви­знано інвалідом третьої групи безстроково.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилався на те, що постановами Фонду було зроблено перерахунок належних йому страхових виплат, пов'язаних з втратою здоров'я на виробництві, з застосуванням коефіцієнтів: у 2004 року по відношенню до 2005 року - 1,238, у 2005м року по відношенню до 2006 року - 1,203, встановлених на підставі постанов правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України «Про перерахунок сум щомісячних страхових виплат потерпілим (членам їх сімей)».

Він вважає, що даний перерахунок здійснено з грубим порушенням чинного законодавства, оскільки відповідач застосував коефіцієнт реальної заробітної плати, а не середньої заробітної плати за даними органу виконавчої влади з питань статистики, як це перед­бачено ст.29 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від не­щасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату праце­здатності». Тому при проведені перерахунку повинні бути застосовані коефіцієнти Державного комітету статистики України, які складають: в 2004 році - 1,275, в 2005 році - 1,367.

Рішенням Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 18 грудня 2006 року позовна заява була задоволена частково. Постановлено стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1. в рахунок не донарахованих щомісячних страхових виплат за період з 01.03.2002

 

року по 30.09.2006 рік - 1932,99 гри. Також постановлено зобов'язати Фонд проводити позива­чу виплати щомісячних страхових сум з 01 жовтня 2006 року у розмірі 1518,105 грн. В задоволені позову в частині стягнення моральної шкоди, позивачу відмовлено.

В апеляційній скарзі відповідач ставить питання про скасування рішення суду, посилаю­чись на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуально­го права. Та направити справу до Суду першої інстанції.

Перевіривши законність та обгрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та заявлених вимог, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, а рішення суду залишенню без змін з наступних підстав.

Ухвалюючи рішення, суд першої інстанції обґрунтовано виходив з того, що для перераху­нку страхових виплат позивачеві необхідно застосовувати коефіцієнти зростання середньої заробітної плати, які вказуються Державним комітетом статистики України і складають в 2001 році - 1,352, в 2002 році - 1,210, в 2003 році - 1,228, у 2004 році - 1, 275, в 2005 році - 1, 367. Застосування саме таких коефіцієнтів, а не коефіцієнтів встановлених відповідачем, відповідає вимогам ст.29 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату пра­цездатності».

Згідно ч.2 ст.29 зазначеного вище Закону, перерахунок сум щомісячних страхових виплат здійснюється також у випадку зростання в попередньому календарному році середньої заробіт­ної плати в галузях національної економіки за даними центрального органу виконавчої влади з питань статистики. Такий перерахунок проводиться з першого березня наступного року. При цьому визначена раніше сума щомісячної страхової виплати зменшенню не підлягає. Тому ця норма закону містить обов'язкову умову застосування для перерахунку саме зростання у попередньому календарному році середньої заробітної плати у галузях національної економіки за даними центрального органу виконавчої влади з питань статистики, а не реальної заробітної плати, оскільки вона вказує на необхідність перерахунку саме за таким механізмом, а не тим, який визначений Правлінням Фонду соціального страхування. Тому суд обґрунтовано врахував ці вимоги закону.

Застосування вказаних коефіцієнтів відповідачем суперечить вимогам ч.2 ст.29 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».

Крім того, постановою Київського апеляційного господарського суду від 14.06.2005 року визнано недійсними постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випад­ків на виробництві та професійних захворювань України №15 від 14.03.2002 року «Про пере­рахунок сум щомісячних страхових виплат потерпілим (членам їх сімей) з 01.03.2002 року» та №3 від 04.03.2003 року «Про перерахунок сум щомісячних страхових виплат потерпілим (чле­нам їх сімей) з 01.03.2003 року».

Ухвалою колегії суддів Вищого адміністративного суду України від 06.09.2006 року по­станову Київського апеляційного господарського суду від 14.06.2005 року залишено без змін з зазначенням, що вказані вище постанови не відповідають вимогам ч.2 ст.29 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробни­цтві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».

Посилання представників відповідача на те, що постанови Фонду про проведення пере­рахунку страхової виплати з застосуванням коефіцієнтів 1,193; 1,182; 1,152; 1, 238; 1,203 не ви­знані недійсними не можуть бути взяті до уваги, оскільки з врахуванням встановлених обставин суд обґрунтовано, з посиланням на норми матеріального права визнав неправильним саме за­стосування вказаних коефіцієнтів та розрахунок щодо розміру страхової виплати.

Ствердження про порушення судом норм матеріального права безпідставні. Рішення суду відповідає встановленим обставинам та вимогам закону, що регулює вказані правовідносини, підстав для його скасування не встановлено.

Керуючись ст. ст.307,308,315 ЦПК України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

 

Апеляційну скаргу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від не­щасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Тернівки Дні­пропетровської області - відхилити.

Рішення Тернівського міського суду Дніпропетровської області від 18 грудня 2006 року -залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржено до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація