Судове рішення #1011129
справа № 2-848/2007 р

справа № 2-848/2007 р.

РІШЕННЯ

іменем     України

06 квітня 2007 року               Ірпінський міський суд Київської області в складі:

головуючого                          судді Савченка СІ.

при секретарі                         Вітошко О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду в м.Ірпніь справу за позовом ОСОБА_1 до Ірпінської територіальної громади, третя особа Ірпінська державна нотаріальна контора про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом, -

встановив:

Позивач в березні 2007 р. звернулася до суду із даним позовом, в якому посилалася на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1. помер її чоловік ОСОБА_2 Після його смерті відкрилася спадщина на належну померлому земельну ділянку і частину житлового будинку, розташовані поАДРЕСА_1 у м.Ірпінь Київської області. Вона як єдиний спадкоємець за законом першої черги прийняла спадщину згідно ст. 1269 ЦК України, подавши протягом 6-ти місяців заяву до держнотконтори про прийняття спадщини, та отримала свідоцтво про право на спадщину на 13/25 частин будинку. Оформити спадщину на земельну ділянку в держнотконторі вона не може, бо державний акт про право власності ОСОБА_2. на земельну ділянку поАДРЕСА_1 у м.Ірпінь було видано 15.06.2005 р., тобто після смерті чоловіка. Просила визнати за нею право власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка.

В попередньому судовому засіданні позивач та її представник позовні вимоги підтримали, підтвердили викладені в позові обставини, просили позов задоволити.

Відповідач Ірпінська територіальна громада направила листа, що не заперечує проти позову та просить розглядати справу за відсутності її представника, а тому відповідно до вимог ст. 130 ЦПК України суд вважає за можливе ухвалити рішення в попередньому судовому засіданні.

Третя особа Ірпінська держнотконтора направила до суду заяву про розгляд справи за її відсутності.

Суд, заслухавши пояснення позивача та її представника, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення виходячи із слідуючого.

В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1. помер чоловік позивача ОСОБА_2, який заповіту після себе не залишив. Після його смерті відкрилась спадщина на 13/25 частин будинку поАДРЕСА_1 у м.Ірпінь та земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,0920 га за цією ж адресою. Позивач як єдиний спадкоємець першої черги за законом прийняла спадщину, подавши у 6-ти місячний строк до Ірпінської держнотконтори заяву про прийняття спадщини та отримавши свідоцтво про право на спадщину на 13/25 частин будинку поАДРЕСА_1 у м.Ірпінь.

Також судом встановлено, що у видачі свідоцтва про право власності на земельну ділянку площею 0,0920 га держнотконторою відмовлено, у зв"язку з тим, що державний акт про право власності померлого на вказану земельну ділянку було видано 15.06.2005 р., тобто після смерті ОСОБА_2., а тому на момент смерті він не був власником земельної ділянки.

Наведені обставини підтверджуються поясненнями позивача, свідоцтвами про смерть, про одруження, свідоцтвом право на спадщину, технічним паспортом на будинок, державним актом на землю та іншими матеріалами справи.

Спірні правовідносини регулюються ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов"язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згнідно ст. 1217 ЦК України, згідно якої спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Згідно ст. 1223 ЦК у разі відсутності заповіту право на спадкування за законом мають особи, визначені у ст. 1261-1265 ЦК України. Згідно ст. 1269, 1270 ЦК України спадкоємець, який подав заяву до держнотконтори протягом 6 місяців з дня відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину.

 

Поскільки судом встановлено, що позивач є спадкоємцем за законом померлого ОСОБА_2., яка прийняла спадщину у встановленому законом порядку, то поряд з іншим майном вона успадкувала і право померлого на земельну ділянку.

З наведених міркувань суд вважає за необхідне задоволити позов та визнати за позивачем право власності на земельну ділянку.

На підставі ст.ст. 1216, 1217, 1223, 1269, 1270 ЦК України, керуючись 10, 11, 60, 130, 212-215 ЦПК України, суд, -

вирішив:

Позов задоволити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну дялянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,0920 га за адресоюАДРЕСА_1 у м.Ірпінь Київської області, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2., померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів та наступного подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано, а у випадку подання заяви - після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація