Судове рішення #10111041

Справа № 2а-3528/10/2570

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

  П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          16 липня 2010 р.                                                                                м. Чернігів

          Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Клопота С.Л.

розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Чернігові  до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1  про припинення підприємницької діяльності, - 

 В С Т А Н О В И В :

 08.07.2010 року Державна податкова інспекція у м. Чернігові звернулась до суду з адміністративним позовом до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1  і просить припинити його підприємницьку діяльність. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач не звітує з 4 кварталу 2008 р. до Державної податкової інспекції у м. Чернігові.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає наступне:

ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований в якості фізичної особи - підприємця виконкомом Чернігівської міської ради 25.01.2007р. З 30.01.2007 року перебуває на обліку в   ДПІ  у м. Чернігові як платник податків.

Згідно п.2 ч.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991р. платники податків зобов’язані подавати до державних  податкових органів та інших органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів.

Відповідач до ДПІ у м. Чернігові  фактично не звітує з 4 кварталу 2008 р.,  що підтверджується актом  № 632 від 28.05.2010 року.

Відповідно до ч.1 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця проводиться у разі постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Відповідно до ч.2 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 49 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця,  в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,  суд, -

П О С Т А Н О В И В :

  Позов задовольнити повністю.

Припинити підприємницьку діяльність суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1.

В день набрання судовим рішенням законної сили надіслати копію постанови державному реєстратору –виконкому Чернігівської міської ради для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заявипро апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.   

 Суддя                                                                                           С.Л. Клопот

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація