Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #101099540

Справа № 535/782/21

Провадження № 2-о/535/36/21


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 серпня 2021 року Котелевський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого - судді Цвітайла П.В.,

при секретарі Балалі Л.В.,


розглянувши у судовому засіданні в смт. Котельва цивільну справу окремого провадження за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області;-


УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, в якій просить встановити факт, що має юридичне значення, а саме: встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , архівної довідки виданої відокремленим структурним підрозділом «Харківський фаховий коледж інформаційних технологій державного університету телекомунікацій» № 92 від 17 березня 2021 року, про період навчання « ОСОБА_1 » в Харківському електротехнікумі зв`язку.

Ухвалою судді Котелевського районного суду Полтавської області від 02 серпня 2021 року відкрито провадження по справі та призначено судовий розгляд на 18 серпня 2021 року (а.с. 15).

Заявник ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлялася у встановленому законом порядку, але надала до суду заяву від 06.08.2021 року, в якій просить розгляд справи провести без її участі, зазначивши що заяву підтримує повністю (а.с. 20).

Заінтересована особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області у судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду справи повідомлялися у встановленому законом порядку, але надали до суду заяву від 17.08.2021 року, в якій просять розгляд справи провести без їхньої участі, зазначивши що проти задоволення заяви ОСОБА_1 не заперечують (а.с. 21-22).

У відповідності до ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, системно дослідивши матеріали цивільної справи в їх сукупності (а.с. 1-24), вивчивши правові норми, які регулюють дані правовідносини, приходить до переконання, що заяву ОСОБА_1 слід задовольнити повністю з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Заявник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в наступному році досягає пенсійного віку.

Дівоче прізвище заявниці - ОСОБА_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження видане Котелевським рай бюро ЗАГС Полтавської області, серії НОМЕР_1 від 10 травня 1962 року (а.с. 8).

09 серпня 1986 року між нею та ОСОБА_3 укладений шлюб, після якого заявниця змінила прізвище на « ОСОБА_1 », що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу видане Котелевським відділом ЗАГС Полтавської області, серії НОМЕР_2 від 09 серпня 1986 року (а.с. 9).

Відповідно до п. д) ст. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до трудового стажу зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.

В заявниці мається диплом серії НОМЕР_3 від 03 травня 1982 року про період навчання в Харківському електротехнікумі зв`язку, видний на ім`я « ОСОБА_1 » (а.с. 11).

На звернення заявниці відокремленим структурним підрозділом «Харківського фахового коледжу інформаційних технологій державного університету телекомунікацій», видано довідку № 92 від 17 березня 2021 року про період навчання « ОСОБА_1 » з 01.09.1978 року по 30 квітня 1982 року (а.с 10).

Оскільки існують розбіжності в написанні дошлюбного прізвища « ОСОБА_1 » а не « ОСОБА_1 », не буде зараховано до пенсійного стажу стаж про навчання.

Відповідно до експертного висновку № 056/868-m від 03 жовтня 2011 року видане Українським бюро лінгвістичних експертиз, повідомлено, що «У практиці лінгвістичних експертиз відомі випадки зближення в усному мовленні (із наступним перенесениям в офіційні документи) варіантів фонем (а) та (о) в деяких фонологічних позиціях, зокрема в ненаголошеному складі. Такс зближення (до ступеня змішування) в умовах українсько-російської двомовності призводить до виникнення варіантних записів прізвищ, на зразок Живага - Живаго, ІІочечура - Почечуро, Корнішко - Кориішка тощо. Значна частотність подібних випадків зумовлена впливом російської мови в ситуації контактного білінгвізму, ареально-говірковими фонетичними особливостями та деякими паронімічними паралелями».

Також зазначено, що «З урахуванням зазначеного прізвища « ОСОБА_1 » та диплом НОМЕР_3 від 03 травня 1982 р. «ОСОБА_1» попри розбіжності в орфографії фіксації в документах, наданих для експертизи, а також в інших документах зазначених осіб є ідентичними.» (а.с. 12).

Факт не вірно записаного прізвища « ОСОБА_1 » замість « ОСОБА_1 » у довідці перешкоджає заявнику повною мірою скористатися своїм конституційним правом на пенсійне забезпечення.

Відповідно до пункту 1 постанови Пленуму Верховного суду України від 31 березня 1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.

Встановлення факту належності даної архівної довідки № 92 від 17 березня 2021 року, надасть заявниці можливість зарахувати до трудового стажу роботи період навчання у Харківському електротехнікуму зв`язку.

Виправити допущені помилки в позасудовому порядку заявниця не має змоги, оскільки ці дані зафіксовані в архівних документах.

Оскільки факт належності архівної довідки № 92 від 17 березня 2021, виданої відокремленим структурним підрозділом «Харківського фахового коледжу інформаційних технологій державного університету телекомунікацій» має юридичне значення, а чинним законодавством не передбачено іншого позасудового порядку встановлення вказаних юридичних фактів, тому заявниця змушена звернутися з даною заявою до Котелевського районного суду Полтавської області з наступних підстав.

Відповідно до ч.7 ст. 19 Цивільного процесуального кодексу України, окреме провадження призначене для розгляду справ про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов для здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Вирішуючи дану заяву по суті, суд враховує всі обставини і оцінює всі отримані докази з точки зору справедливості, добросовісності закріплених в ст. 3 ч. 1 п. п. 5, 6 Цивільного кодексу України та неприпустимості позбавлення особи права на судовий захист, відповідно до вимог ст. 293 ЦПК України шляхом підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення ним особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Відповідно до вимог ч. 7 ст. ст. 294 ЦПК України при ухваленні судом рішення судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 13, 19, 81, 247, 258, 265, 279, 293-294, 315, 354-355 ЦПК України, ст. 3 ЦК України, суд;-


ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, задовольнити повністю.

Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , архівної довідки виданої відокремленим структурним підрозділом «Харківський фаховий коледж інформаційних технологій державного університету телекомунікацій» № 92 від 17 березня 2021 року, про період навчання « ОСОБА_1 » в Харківському електротехнікумі зв`язку.

Відповідно до вимог ч. 7 ст. ст. 294 ЦПК України при ухваленні судом рішення судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана через Котелевський районний суд Полтавської області.

Суддя





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація