Судове рішення #101075201


ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 622/629/21 р.

2/622/320/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


17.08.2021 смт Золочів

Золочівський районний суд Харківської області у складі:

головуючого судді - Квітки О.О.,

за участі секретаря - Попової В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у спрощеному позовному провадженні у залі суду у смт. Золочів Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

встановив:

16 червня 2021 року до Золочівського районного суду Харківської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , в якій позивач просить розірвати шлюб, укладений між ним та відповідачем 11 травня 2012 року, зареєстрований Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Золочівського районного управління юстиції Харківської області, актовий запис № 22.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що вони з відповідачем з 11.05.2012 перебувають у зареєстрованому шлюбі, від якого мають двох синів - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також двох доньок - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_4 . З огляду на погіршення сімейного життя, а також діаметрально протилежні погляди на шлюб та сім`ю, шлюбні відносини між ними зараз припинені. Тривалий час подружжя проживає окремо, діти проживають із матір`ю, позивач надає матеріальну допомогу на їх утримання. За таких обставин збереження шлюбу та проживання однією родиною неможливе. Спір про поділ майна та місце проживання дітей наразі відсутній.

Позивач ОСОБА_1 , належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання не з`явився.

Відповідач ОСОБА_2 , належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, в судове засідання також не з`явилася, причини неявки суду не повідомила, заяви про розгляд справи за її відсутності чи відкладення судового розгляду не подала.

У зв`язку з неявкою у судове засідання усіх учасників справи фіксування судового засідання звукозаписувальним технічним засобом не здійснюється відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступних висновків.

11 травня 2012 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 був укладений шлюб, зареєстрований Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Золочівського районного управління юстиції Харківської області, актовий запис № 22, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 від 11.05.2012. Після реєстрації шлюбу подружжя обрало спільне прізвище - ОСОБА_2 .

ІНФОРМАЦІЯ_5 у родині ОСОБА_1 та ОСОБА_2 народилася донька ОСОБА_5 , про що відділом державної реєстрації актів цивільного стану Золочівського районного управління юстиції Харківської області 10 грудня 2009 року складено актовий запис № 132 та 14 серпня 2018 року повторно видано свідоцтво про народження серії НОМЕР_2 .

ІНФОРМАЦІЯ_6 у родині ОСОБА_1 та ОСОБА_2 народився син ОСОБА_3 , про що відділом державної реєстрації актів цивільного стану Золочівського районного управління юстиції Харківської області 26 квітня 2011 року складено актовий запис № 35 та 14 серпня 2018 року повторно видано свідоцтво про народження серії НОМЕР_3 .

ІНФОРМАЦІЯ_7 у родині ОСОБА_1 та ОСОБА_2 народився син ОСОБА_4 , про що відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Золочівського районного управління юстиції Харківської області 24 липня 2012 року складено актовий запис № 80 та цього ж дня видано свідоцтво про народження серії НОМЕР_4 .

ІНФОРМАЦІЯ_8 у родині ОСОБА_1 та ОСОБА_2 народилася донька ОСОБА_6 , про що відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Золочівського районного управління юстиції у Харківській області 09 січня 2014 року складено актовий запис № 02 та цього ж дня видано свідоцтво про народження серії НОМЕР_5 .

Відповідно до ч.1 ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред`явлений одним із подружжя, а згідно зі ст. 112 СК України суд з`ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги інтереси малолітньої дитини та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхньої дитини, що мають істотне значення.

Згідно зі ст. 113 СК України, особа, яка змінила своє прізвище у зв`язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Враховуючи, що відповідачем ОСОБА_2 вимога про зміну прізвища, набутого у шлюбі, не заявлялася, суд вважає за необхідне залишити її прізвище без змін - ОСОБА_2 .

Суд постановляє рішення в межах заявлених вимог і на підставі наданих сторонами доказів.

Оцінивши належність, достовірність, кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів в їх сукупності, суд вважає, що підстави, на які посилається позивач, наполягаючи на розірванні шлюбу, є обґрунтованими, збереження сім`ї не можливо, шлюб фактично розпався та існує формально, позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 76, 81, 206, 264, 265, 274-279 ЦПК України, ст.105 ч.3,ст.ст.110-112,113 Сімейного кодексу України, суд

ухвалив:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрований 11 травня 2012 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Золочівського районного управління юстиції Харківської області, актовий запис № 22, - розірвати.

Згідно зі ст.115 СК України рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та поставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через Золочівський районний суд Харківської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч.2 ст. 358 ЦПК України.


В порядку п.4. ч.5 ст.265 ЦПК України зазначаються наступні реквізити сторін та інших учасників справи:

позивач - ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_9 , рнокпп НОМЕР_6 , адреса: АДРЕСА_1 );

відповідач - ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_10 , рнокпп НОМЕР_7 , адреса: АДРЕСА_2 ).


Суддя О. О.Квітка



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація