ПОСТАНОВА Cправа № 3-1507/2010 р.
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 липня 2010 року м. Надвірна
Суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області Мужик І.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Надвірнянського ВДАІ УДАІ УМВС в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, мешканця с. Чорний Потік Надвірнянського району Івано-Франківської області, з вищою освітою, не одруженого, на утриманні одна неповнолітня дитина, працює стоматологом Івано-Франківського фізкультурного коледжу, несудимого, громадянина України,за ст.130 ч.1 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, керуючи автомобілем НОМЕР_1, відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп’яніння.
Правопорушення ним вчинено при наступних обставинах:
ОСОБА_1 будучи в стані алкогольного сп’яніння 22.05.2010 року біля 08 год. 20 хв. по вул. Привокзальній в м. Івано-Франківську керував автомобілем марки «Фольцваген Джета», з явними ознаками алкогольного сп’яніння, що виражалось в різкому запаху алкоголю з ротової порожнини, почервонінню обличчя, невиразній мові. Пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп’яніння ухилився, чим порушив п.2.5, 2.9 ПДР України, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнав повністю і розкаявся у вчиненому.
Винність правопорушника доведена даними протоколу про адміністративне правопорушення АТ № 115065 від 22.05.2010 р., а саме: поясненнями ОСОБА_1, з яких вбачається, що останній вживав спиртні напої, після чого керував транспортним засобом, однак від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння відмовився в присутності свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а. с. 1).
За змістом ст. 130 ч.1 КУпАП та відповідних роз»яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005 року « Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» (п.27), якщо водій ухилявся від огляду, то відповідні його дії та ознаки сп’яніння - необхідно зафіксувати в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному у присутності двох свідків, що є підставою для притягнення порушника до адміністративної відповідальності.
Керування транспортним засобом слід розуміти як виконання функцій водія під час руху такого засобу, незалежно від того, керує особа транспортним засобом, який рухається своїм ходом чи за допомогою буксирування.
Для притягнення до відповідальності за ст.130 КУпАП не має значення, протягом якого часу особа, яка перебуває у стані алкогольного сп’яніння, керувала транспортним засобом. Правопорушення вважають закінченим з того моменту, коли останній почав рухатись.
При накладенні адміністративного стягнення на правопорушника, враховуючи обставини справи і дані про його особу, ступінь його вини, майновий стан, а саме те, що має на утриманні одну неповнолітню дитину, проживає в важких матеріально-побутових умовах в будинку своєї матері, власного будинку не має, та обставину, що пом’якшує відповідальність, а саме: щире розкаяння винного у вчиненому, а тому йому слід накласти адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт.
Керуючись ст. 221,283,284 КУпАП, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП та накласти на нього стягнення – 42 години громадських робіт.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня її винесення в Апеляційний суд Івано-Франківської області через Надвірнянський районний суд.
Постанова підлягає пред’явленню до виконання протягом трьох місяців з дня набрання законної сили.
Суддя підпис І.І.Мужик
Згідно з оригіналом
Суддя: І.І.Мужик