Судове рішення #10102983

                                                     

                                   

                                                                                                                                               Справа№2-3506/10

 

                                                                    РІШЕННЯ

                                                            ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

6 липня 2010 року

Київський районний суд м. Одеси в складі:

головуючого-судді         Сватаненко В.І.

за участю секретаря           Забегловської Ю.Г.,  

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «Про розірвання шлюбу», -

                                           В С Т А Н О В И В :

05.02.2010 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, по якому просить суд розірвати шлюб між ним та відповідачем, зареєстрований Міським відділом РАЦС Головного управління юстиції актів в Одеській області 07.02.2009 року, актовий запис № 54. /а.с.5/

Від даного шлюбу спільних дітей немає.

Позивач звернувся з позовом до суду про розірвання шлюбу, мотивуючи це тим, що в нього з відповідачем виникла відчуженість, втрачено почуття любові й поваги, у родині стали відбуватися сварки й скандали з приводу різних побутових питань та розбіжностей, у зв'язку із цим сторони подружні й сімейні відносини не підтримують, спільне господарство не ведуть.

Майновий спір між сторонами по справі відсутній.  

Відповідач у ході судового засідання позовні вимоги позивача визнала, з заявленими доводами погодилась та проти задоволення позовних вимог про розірвання шлюбу не заперечувала.

Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши сторін, вважає, що позов підлягає задоволенню, тому що родина фактично розпалася і її відновлення неможливо, при обставинах, зазначених позивачем, а також той факт, що один із чоловіка й жінки або обоє мають право звернутися із заявою в суд про розірвання шлюбу й це право підлягає судовому захисту.

Шлюб – це добровільний, рівноправний сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану та спрямований на створення сім’ї. Добровільність шлюбу – одна з основних його засад. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.

Суд вжив усі можливі заходи щодо примирення подружжя, що не суперечать моральним засадам

Суд не зобов’язаний призначати строк на примирення. Це робиться лише тоді, коли збереження шлюбу можливе на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги і підтримки, тобто на тих підставах, що є морально-правовою основою шлюбу.  Питання про визначення строку для примирення має вирішуватися судом після з’ясування обставин справи, з урахуванням фактичних взаємин подружжя, мотивів та причин розлучення.

Одночасно, суд вважає, що подальше спільне життя чоловіка й жінки й збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, тому що сторони подружні відносини припинили й спільного господарства не ведуть більше трьох місяців, даний факт має істотне значення.

З цих підстава суд вважає за можливе позовні вимоги позивача задовольнити та  розірвати шлюб.

На підставі викладеного й керуючись ст. ст. 110, 111, 112 Сімейного Кодексу України й ст. ст. 7, 8, 10, 11, 15, 130, 209, 212, 213, 214, 215, 223, 294 ЦПК України, суд, -

     

                                                        В И Р І Ш И В :

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та  ОСОБА_2 Міським відділом РАЦС Головного управління юстиції актів в Одеській області 07.02.2009 року, актовий запис № 54.

При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути мито в доход держави з відповідача у розмірі 20 грн., позивача від сплати звільнити.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області шляхом подання до Київського районного суду м. Одеси заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а також подання апеляційної скарги до Київського районного суду м. Одеси протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

       

  С у д д я :

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація