ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2-5240\10
12 липня 2010 року
Київський районний суд м.Одеси
У складі головуючого судді Калашнікової О.І.
При секретарі Мішанчук О.Ф.
Розглянув у відкритому судовому засідання цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно
Встановив:
Позивачка звернулась до суду з вимогами ухвалити рішення, яким визнати за нею право власності на 2\5 частини квартири АДРЕСА_1, як на спадщину за законом, що відкрилась після смерті її батьків ОСОБА_4 і ОСОБА_5, стверджуючи, що вона є спадкоємицею першої черги до майна своїх батьків, виконала усі дії, що свідчать про прийняття нею спадщини. У судовому засіданні позивачка позов підтримала.
Відповідачі до судового засідання не з»явились, про час і місце слухання справи сповіщені належним чином, на судових розписках відповідачі письмово зазначили, що з позовом ОСОБА_1 згодні. За загодою позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи.
Суд вислухав позивачку, вивчив надані документи і встановив наступне: на підставі договору купівлі-продажу від 30 грудня 2003 року квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної часткової власності ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_1 і ОСОБА_3 у рівних частках. ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_5 – актовий запис про смерть №9331 від 24.10.2007 року Першого відділу РАЦС Приморського рай управління юстиції м.Одеси. Після смерті ОСОБА_5 відкрилась спадщина на 1\5 частину квартири. До нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини спадкодавці не надавали, спадкова справа не заводилась. ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_4 – актовий запис про смерть №5367 від 27.06.2008 року Першого відділу РАЦС Приморського рай управління юстиції. Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина на 1\5 частину квартири. Спадкоємці ОСОБА_1 і ОСОБА_2 – діти померлого до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини не надавали, спадкова справа не заводилась.
Позивачка, дочка ОСОБА_5 і ОСОБА_4 до нотаріуса звернулась з питання прийняття спадщини у 2010 році. У зв»язку з тим, що в актовому записі про смерть матері її ім.»я зазначено як ОСОБА_5, в договорі купівлі-продажу як «ОСОБА_5», в свідоцтві про народження дочки- «ОСОБА_5», ОСОБА_1 було роз»яснено її право звернутись до суду для встановлення факту родинних стосунків.
Позивачка на обґрунтування позову посилалась на такі доводи: з батьками вона мала один бюджет і вели одне господарство, квартиру вони утримували разом, і мати і батько померли раптово і для неї – позивачки – це стало великою душевною травмою, тому питанням спадщини не займалась за відсутністю моральних сил. Брат – ОСОБА_2 – заяву про відмову від спадщини не надавав до нотконтори, але і не приймав спадщину після смерті батьків. До матеріалів справи позивачка надала такі письмові докази: договір купівлі-продажу квартири, витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно в КП «ОМБТІ і РОН», свідоцтво про народження, свідоцтво про одруження, свідоцтво про смерть ОСОБА_5, свідоцтво про смерть ОСОБА_4, лист нотаріальної контори.
При вищенаведених обставинах суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню з таких підстав: надані суду докази підтверджують факт родинних відносин між ОСОБА_1 і ОСОБА_5, за якими ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 є матір»ю ОСОБА_1. Таким чином, позивачка є спадкоємцем першої черги до майна своїх батьків ОСОБА_5 і ОСОБА_4 у вигляді 2\5 частини квартири АДРЕСА_1. Позивачка виконала усі дії, передбачені ст.ст.1268-1270 ЦК України, які свідчать про прийняття нею спадщини після смерті батьків і у встановленому законом порядку набула права власності на 1\5 частину вищезазначеної квартири після смерті матері і на 1\5 частину квартири після смерті батька.
Правовідносини, які виникли між сторонами, регулюються нормами , ст.ст.1216-1223,1258,1261,1268-1270 ЦК України.
Керуючись ст.213,214,215 ЦПК України, суд
Вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1\5 частину квартири АДРЕСА_1, як на спадщину за законом після смерті матері- ОСОБА_5.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1\5 частину квартири АДРЕСА_1, як на спадщину за законом після смерті батька – ОСОБА_4.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через Київський районний суд м.Одеси шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення протягом 10 днів з дня його оголошення, після цього протягом 20 днів наданням апеляційної скарги, з направленням її копії до Одеського апеляційного суду. Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за заявою відповідача, наданою протягом 10 діб з дня отримання копії рішення.
Суддя