Судове рішення #10102644

Справа № 2-5411/2010 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2010 року                  Київський районний  суд м. Одеси

в складі: головуючого судді Бжассо Н.В.

при секретарі Марінгос І.О.

розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа Одеська товарна біржа про визнання угоди дійсною,

В С Т А Н О В И В:

        Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить визнати дійсним договір купівлі-продажу № 24710 квартири АДРЕСА_1, зареєстрований 23 грудня 1998 року на Одеській універсальній товарній біржі і укладений між ОСОБА_2, ОСОБА_3, яка діяла від себе особисто та від імені та в інтересах неповнолітнього сина – ОСОБА_4 і ОСОБА_5. Позивачка посилається на те, що ОСОБА_5 є її матір’ю, яка ІНФОРМАЦІЯ_1 померла. Після її смерті відкрилась спадщина в вигляді зазначеної квартири. Звернувшись до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, їй було повідомлено, що видати свідоцтво про право на спадщину не має можливості, так як договір не відповідає закону. Дана обставина вимусила позивачку звернутися до суду.

        Позивачка у попереднє судове засідання не з’явилась, надала заяву в якій просить розглянути справу у її відсутність, позов підтримує.

        Відповідачі в судове засідання не з’явились, надали суду письмові заяви з визнанням позову та проханням розглянути справу у їх відсутність.

    Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України, ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводяться в порядку, встановленому статтями 174 і 175 цього Кодексу.

        Відповідно до ч. 1, 4 ст. 174 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач – визнати позов протягом усього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

        Враховуючи вищезазначене, суд приймає визнання позову відповідачами та ухвалює рішення.

        Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

                Як встановлено в судовому засіданні, 23 грудня 1998 року між ОСОБА_2, ОСОБА_3, яка діяла від себе особисто та від імені та в інтересах неповнолітнього сина – ОСОБА_4 і ОСОБА_5 був укладений договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1. Договір купівлі-продажу був зареєстрований на Одеській універсальній товарній біржі, реєстраційний номер 24710 від 23.12.1998 року. Право власності в ОМБТІ зареєстроване 25 грудня 1998 року під № 2520 стр. 39 кн 299 пр.

        ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 померла (свідоцтво про смерть від 12 квітня 2010 року по першому Приморського відділу РАЦС Одеського міського управління юстиції, актовий запис № 1791).

        Після її смерті відкрилась спадщина у вигляді вищезазначеної квартири. Спадкоємцем першої черги за законом є її донька, ОСОБА_1.

        Звернувшись до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, позивачці було повідомлено в видачі свідоцтва про право на спадщину, так як договір не відповідає вимогам закону, а саме не посвідчений нотаріально.

    Позивачка вважає, що між її матір’ю та відповідачами була досягнута згода за всіма істотними умовами договору, свої зобов’язання вона, як “покупець” виконала повністю, коли передала гроші за квартиру, а “продавці” передали їй ключі від квартири та правовстановлюючи документи на неї.  

        Відповідно до ч. 2 ст. 220 ЦК України, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.

        За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані, законні і підлягають задоволенню у повному обсязі.

        Керуючись ст. ст. 10, 60, 208, 209, 212-215 ЦПК України, ст. 220 ЦК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

        Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

        Визнати дійсним договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1, укладений між ОСОБА_2, ОСОБА_3, яка діяла від себе особисто та від імені та в інтересах неповнолітнього сина – ОСОБА_4 і ОСОБА_5 23 грудня 1998 року на Одеській універсальній товарній біржі № 24710.

    Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

   

       

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація