Справа № 22-ц-1038/2007р. Головуючий у 1 -й інстанції - Очиргораєва О.М.
Категорія: 36 Суддя-доповідач - Данильченко Л.О.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2007 року серпня "14" дня колегія судців судової палати з цивільних справ апеляційного суду Сумської області в складі:
головуючої: Смирнової Т.В.
суддів: Данильченко Л.О.,
Дубровна В.В. з участю секретаря судового засідання: Пархоменко А.П. та осіб, які мають участь у справі: ОСОБА_3, ОСОБА_1
розглянула у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1на рішення Роменського міськрайонного суду від "19" червня 2007р. у справі за позовом ОСОБА_3до ОСОБА_1, 3-я особа ОСОБА_2про стягнення аліментів на повнолітню дитину.
Вивчивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, заслухавши доповідь судді апеляційного суду Данильченко Л.О., пояснення ОСОБА_1 підтримавшого доводи апеляційної скарги, заперечення на ці доводи ОСОБА_3 вивчивши матеріали справи, доводи апелянта викладені в апеляційній скарзі.
ВСТАНОВИЛА:
8 червня 2007р. до Роменського міськрайонного суду звернулась ОСОБА_3позовом до ОСОБА_1 -я особа ОСОБА_2про стягнення аліментів на повнолітню дитину.
Свої вимоги позивачка обґрунтувала тим, що перебувала з відповідачем в шлюбі до 13.XII.96p.. Від шлюбу має сина ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1народження, на утримання якого відповідач по рішенню суду сплачував аліменти до 25.09.06р. до досягнення повноліття.
Син ОСОБА_2, зазначала позивачка, є студентом денного відділення Роменського коледжу Київського національного економічного університету з 1.09.03р., навчається на комерційній основі, закінчення навчання 30.06.07р..
Посилаючись на ст. 194 ч. 1 , ст. 199 СК України позивачка просила стягнути на утримання повнолітнього сина, який продовжує навчання з 25.09.06р. по 30.06.07р. аліменти з відповідача.
В ході розгляду справи позивачка просила суд стягнути аліменти на утримання сина по 110грн. щомісячно за вищезазначений період (а.с. 13).
Рішенням суду позовні вимоги ОСОБА_3.3адоволені: стягнуто з ОСОБА_1 аліменти на утримання ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження в розмірі 110грн. щомісячно починаючи з 25 вересня 2006р. і до закінчення навчання -до 30 червня 2007р.. Стягнення проводити на користь матері - ОСОБА_3.
Стягнуто також з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір - 51грн. і витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 7грн.50коп..
В своїй апеляційній скарзі ОСОБА_1просить скасувати рішення суду і стягнути з нього аліменти на користь повнолітнього сина не з 25.09.06р. а з часу звернення до суду з позовом.
Колегія суддів, дослідивши матеріали справи, перевіривши законність і обгрунтованість рішення суду в межах апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню виходячи з слідуючого.
Вирішуючи позовні вимоги ОСОБА_3про стягнення аліментів на повнолітнього сина ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, який продовжує навчання і батьком якого є відповідач по справі, суд І інстанції виходив з вимог ст. ст. 199, 200 Сімейного Кодексу України.
Аліменти судом присуджені в твердій грошовій сумі з дня досягнення сином сторін по справі 18-літнього віку і до закінчення навчання, тобто до 30.06.07р..
В той же час, як вбачається з матеріалів справи, позовні вимоги були заявлені 8.06.07р..
Згідно зі ст. 191 Сімейного Кодексу України - аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Доказів про те, що позивачка, або син сторін вживали заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не могли їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати - суду і апеляційній інстанції не було надано.
За таких обставин колегія суддів вважає за необхідне рішення суду змінити і стягнути аліменти з часу звернення до суду з даним позовом, тобто з 8.06.07р..
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 191 СК України, 307, 309, 314, 316 ЦПК України, колегія суддів, -
ВИРІШИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовільнити.
Рішення Роменського міськрайонного суду від 19 червня 2007р. змінити.
Стягнути з ОСОБА_1, 1959 року народження, уродженця с Дубенка, Монастириського району Тернопільської області, мешканця АДРЕСА_1аліменти на утримання сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2народження, в розмірі 110 грн. щомісячно, починаючи стягнення з 8 червня 2007р. і до закінчення навчання (30.06.07р.), а не з 25.09.06р.як зазначив суд першої інстанції*.
В іншому рішення суду І інстанції залишити без зміни.
Рішення суду набрало законної сили але може бути оскаржено в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України в 2-місячний термін з дня проголошення.