Судове рішення #10101978

Справа № 2-272/2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е  М     У К Р А Ї Н И

15 липня    2010 р                                 смт. Нова Ушиця

Новоушицький районний суд                         Хмельницької області

в складі  :  головуючого- судді    Бондарчук С. С.

при секретарі -     Шершун Б. В.,

             

розглянувши у попередньому судовому засіданні  в  смт. Нова Ушиця     цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів

В С Т А Н О В И В :

Позивач   ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, посилаючись на те, що від шлюбу  з відповідачем народилася донька ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1.

    Сімейне життя з відповідачем виявилось не вдалим. Після чотирьох років спільного проживання сім’я фактично розпалась. Відповідач, після припинення спільного проживання, знаючи що його донька має проблеми зі здоров’ям - не приділяв належної уваги для виховання доньки, не дбав про добробут сім’ї.  Із червня місяця 2010 року позивач із своєю донькою проживають у її батьків. Донька перебуває на повному утриманні позивача. За весь цей період батько не надав жодної матеріальної допомоги.

В попереднє судове засідання   позивач з’явилася, позовні вимоги підтримує.

Відповідач в попереднє судове засідання не з’явився,  проте подав суду письмову заяву, в якій просить справу слухати без його участі, з позовом згідний повністю.    

          Перевіривши та оцінивши зібрані докази по справі, суд  вважає, що позов підлягає до  задоволення з наступних підстав:

            Судом встановлено , що 22 липня 2006 року Новоушицьким районном відділом реєстрації актів громадянського стану Новоушицького районного управління юстиції, актовий запис № 50, був зареєстрований шлюб між позивачем та відповідачем, що підтверджується  свідоцтвом про одруження НОМЕР_1, виданим 22 липня 2006 року.

Під час шлюбу у позивача та відповідача  народилася донька – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2, актовий запис №3  виданим 16 січня 2008 року.

Довідкою № 1403 від 05 липня 2010 року, виданою Управлінням праці та соціального захисту населення, підтверджується факт, що ОСОБА_1 отримує щомісячно допомогу по догляді за дитиною в розмірі 130 гривень від січня 2010 року – по червень 2010 року.

Заключеннями ЛКК  Новоушицької ЦРЛ підтверджується  стан здоров’я дочки ОСОБА_3 – здорова.

Довідкою  № 1926 від 29 травня 2010 року, виданою Новоушицькою селищною радою,  підтверджується факт, донька ОСОБА_3 знаходиться в складі сім’ї ОСОБА_1.

Довідкою  № 1927 від 29 травня 2010 року , виданою Новоушицькою селищною радою,  підтверджується факт, що ОСОБА_1 з 29 червня 2006 року ніде не працює, здійснює догляд за дочкою ОСОБА_3 та  дійсно проживає в АДРЕСА_1

   

Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

    Відповідно до ч. 3 ст. 181 Сімейного Кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу її матері, батька.

 Враховуючи вік відповідача, його стан здоров’я, сімейний та майновий стан суд приходить до висновку, що аліменти підлягають до стягнення в твердій грошовій  сумі  - 450 гривень  щомісячно, починаючи з 07 липня 2010 року до досягнення нею повноліття.

Також стягувати на утримання позивача у сумі 150 грн. щомісячно починаючи з дня подання заяви до досягнення донькою трьох річного віку до 11 січя 2011 року..

Керуючись.ст.10,60, 209, 212-213 ЦПК України, ст.ст.180-183 Сімейного Кодексу України,  суд

В И Р І Ш И В:

             Позов ОСОБА_1  - задоволити.    

   

    Стягувати   з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3,  уродженця с. Рудківці, Новоушицького району, Хмельницької області, на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_5 на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти в твердій грошовій  сумі - 450 гривень  щомісячно, починаючи з  07 липня 2010 року до досягнення нею повноліття.

 

Стягувати   з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3,  уродженця с. Рудківці, Новоушицького району, Хмельницької області, на користь ОСОБА_1  ІНФОРМАЦІЯ_5 на її утримання,  аліменти в твердій грошовій  сумі - 150 гривень  щомісячно, починаючи з дня подання заяви до суду до досягнення донькою трьохрічного віку до 11 січня 2011 року.

Стягнути з ОСОБА_2 :  

- 51 (п’ятдесят одну)  гривню  судового збору у прибуток держави – одержувач Новоушицька селищна рада – 22090100, код  одержувача 23565822, р/р 31417537700340, банк УДК в Хмельницькій області, МФО 815013;

 - 120(сто двадцять) гривень 00 копійок  витрат за інформаційно-технічне забезпечення  розгляду справи - одержувач: УДК у Новоушицькому районі; код ЄДРПОУ: 23565822; р/р: 31212259700339; банк: УДК у Новоушицькому районі,  МФО 815013, призначення платежу :*; 101; код ЄДРПОУ платника; 01; за  ІТЗ Новоушицький районний суд Хмельницької області.

    Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.

     Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області  через суд першої інстанції шляхом подачі протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

             Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

     

        Суддя     Новоушицького

        районного суду                         С. С. Бондарчук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація