Судове рішення #10101687

                                                                                                                                                   

Цивільне судочинство:                                                                                   Справа № 2 - 251/10  

позовне провадження                                                                                                  

категорія-спори про спадкове право -36              

                                                                                         

                                                                                                                                                                                                               

   

                      ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ  СУД  ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ___                          

                                              Р І Ш Е Н Н Я            

                                          І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

5 липня 2010 року Любомльський районний суд Волинської області в складі :

головуючого – судді  Пешкова М.І.,

при секретарі  -           Носку А.В. ,

з участю позивачки  - ОСОБА_1,      

 

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в місті Любомль цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Гущанської сільської ради  про  визнання  права власності на  спадкове нерухоме майно , -

в с т а н о в и в :

До суду із  позовною заявою звернулась ОСОБА_1 яка  просить постановити рішення, котрим  визнати її власником нерухомого спадкового майна, а саме: житлового будинку – А-1, прибудови –а, прибудови –а-1, сараю –Б-1, вбиральні –В, огорожі -1, питного колодязя -к, що знаходиться по АДРЕСА_1. Свої вимоги обгрунтувала  тим, що вищезгадане нерухоме майно належало її братові ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1. За життя останній розпорядився усім належним йому майном та склав заповіт на користь своєї сестри ОСОБА_1 Позивачка, як спадкоємець за заповітом, прийняла спадщину, оскільки подала у встановлений строк необхідну заяву до нотаріальної контори. Спадкоємці, які б мали право на обов’язкову частку, відсутні. Позивачка не має можливості оформити свої спадкові права, оскільки відсутні правовстановлюючі документи на нерухоме майно. Через ці обставини змушена звертатися до суду з позовом про визнання її власником вказаного майна.

Позивачка в попередньому судовому засіданні вимоги позовної заяви підтримала повністю та пояснила, що, як спадкоємець за заповітом брата, позивачка  прийняла спадщину, що знаходиться в АДРЕСА_1. Оскільки, у встановленому законом порядку  право власності на нерухоме майно не зареєстроване, звернулася до суду. Просить вимоги позову задовольнити повністю.

Відповідач в попереднє судове засідання не з’явився, однак надіслав клопотання про розгляд справи у відсутності їхнього представника, позов визнає, проти якого не заперечує.

Оскільки викладені у позовній заяві обставини, на які позивач покладається в обґрунтування своїх вимог, сторонами фактично визнаються, то на підставі ч. 1 ст. 61 ЦПК України, суд визнає їх доведеними.

У відповідності з ч. 4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

_______________________________________________________________________________                                                                                                              

1-ша інстанція                                                                                           код суду – 0310

Згідно статті 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом

У відповідності до ст. 346 ЦК України, однією із підстав припинення права власності є смерть власника.

Статтею 392 ЦК України стверджено, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

У відповідності до ст. 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Згідно ч. 1 ст. 1220 ЦК України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

Із статті 1223 ЦК України вбачається, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті

Згідно з ч.ч. 1, 5 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Згідно з ч. 1 ст. 1297 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов’язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

Таким чином, заслухавши пояснення позивачки, встановивши, що визнання позову відповідачем не суперечить закону та не порушує прав, свобод та інтересів інших осіб, враховуючи вказані положення матеріального та процесуального закону, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими і підлягають задоволенню.

Керуючись  ст.ст. 10, 11, 60, 61, 130, 174, 213    ЦПК України, на підставі ст.ст. 328, 346, 392, 1217, 1220, 1223, 1268, 1297  ЦК України, с у д ,

в и р і ш и в :

Позов  задовольнити  повністю.

Визнати ОСОБА_1 в порядку спадкування власником нерухомого майна, що знаходиться по АДРЕСА_1, а саме: житлового будинку – А-1, прибудови –а, прибудови –а-1, сараю –Б-1, вбиральні - В, огорожі -1, колодязя питного -к, згідно даних технічного паспорта на об’єкт нерухомого майна.  

Протягом 10 днів з дня проголошення рішення може бути подано заяву про його апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через судпершої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.  

                           

                 

                                  Головуючий : суддя                                М.І. Пешков        

                                               

                                                       

  • Номер: б/н 636
  • Опис: про визнання звільнення незаконним, зміну формулювання причин звільнення, стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, визнання договору недійсним, відшкодування моральної шкоди
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-251/10
  • Суд: Дарницький районний суд міста Києва
  • Суддя: Пешков Марко Іванович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 24.09.2015
  • Дата етапу: 24.09.2015
  • Номер: 6/216/45/16
  • Опис: заміна сторони в виконавчому листі
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-251/10
  • Суд: Центрально-Міський районний суд м. Кривого Рогу
  • Суддя: Пешков Марко Іванович
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.03.2016
  • Дата етапу: 18.05.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація