Судове рішення #10101159

           Справа: № 2-А-4141\10\1512

ПОСТАНОВА

  ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

    7 липня 2010 року

Київський районний суд м.Одеси

У складі судді Калашнікової О.І.

При секретарі Мішанчук О.Ф.

Розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну  справу за заявою

ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про визнання дій неправомірними і зобов»язання виконати певні дії

ВСТАНОВИВ:

    Позивачка  звернулась до суду з вимогами ухвалити рішення, яким визнати неправомірними дії Департаменту праці та соціальної політики Одеської міськради щодо нарахування та виплати їй – позивачці – допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку  у розмірі 130 грн щомісячно та зобов”язати Департамент праці та соціальної політики Одеської міськради  здійснити перерахунок  та виплату щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років. Позивачка також просила стягнути з відповідача заборгованість за щомісячною допомогою на дитину у розмірі 7145,32 грн. У судовому засіданні позивачка свої вмиоги підтримала у повному обсязі і посилалась на ст.15 ЗУ України „Про державну допомогу сім”ям з дітьми”, ст.21,22,46,64 Конституції України, ЗУ „Про державний бюджет України на 2009 рік”, рішення Конституційного Суду України від 11.10.2005 року по справі за №8-рп2005.

    Представник відповідача до суду після перерви не з»явився, про час слухання справи сповіщений, з позовом ознайомлений, до матеріалів справи надав заперечення на позовні вимоги ОСОБА_1

            Суд вислухав позивачку, вивчив надані документи і встановив наступне: ІНФОРМАЦІЯ_1  ОСОБА_1  народила дочку ОСОБА_2. З вересня місяця 2008 року ОСОБА_1 перебуває на обліку в УСЗН в Київському районі м,Одеси та отримує щомісячну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років у розмірі 130 грн. У грудні місяці 2009 року ОСОБА_1 звернулась до УСЗН в Київському районі м.Одеси з вимогами перерахувати розмір допомоги по догляду за дитиною відповідно до ст.15 ЗУ „Про державну допомогу сім”ям з дітьми”. Листом №5500 від 31.12.2009 року ОСОБА_1 відмовлено у перерахунку призначеної щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3 річного віку з посиланням  на ЗУ «Про Держаний бюджет України на 2009 рік» та Постанову КабМіну №1751 від 27.12.2001 року із змінами та доповненнями. ОСОБА_1 вважає, що відповідач порушує не тільки її право на отримання державної допомоги по догляду за дитиною, а також порушує права та інтереси дитини мати достойний рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального та соціального розвитку,тому звернулась до суду з цим позовом.

    Відповідачева сторона у запереченнях  посилалась на наступне: допомога по догляду за дитиною позивачці призначена і виплачується відповідно до вимог діючого законодавства і правові підстави для перерахунку розміру допомоги відсутні.

      При вищевикладених обставинах суд вважає позов ОСОБА_1 не підлягаючим задоволенню з таких підстав:

Право позивачки на отримання щомісячної допомоги по догляду за дитиниою до досягнення нею трирічного віку  передбачено ст.15 ЗУ „Про державну допомогу сім”ям з дітьми” .

 Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення  змін до деяких законодавчих актів України» передбачено мінімальний розмір державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, починаючи з січня 2008 року- не менше 130 грн. Розмір  державної допомоги по догляду за дитиною  до досягнення нею 3-річного віку на 2009 рік визначений ЗУ «Про державний бюджет України на 2009 рік» відповідно до положень Законів, що діяли у 2008 році.

Згідно зі ст..75 Конституції України єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент – Верховна Рада. Конституція України та Закони України не містять норми, які б встановлювали б пріоритет застосування того чи іншого закону та які регулювали б питання вирішення колізії норм законів, які мають однакову юридичну силі.

Відповідно до ст.147 Конституції України вирішення питань про відповідність законів та інших правових актів Конституції і офіційне тлумачення Конституції та Законів України належить до повноважень Конституційного Суду України. Положення Законів України «Про Державний Бюджет України « (на 2008,2009 роки) в частині щодо розміру допомоги по догляду за дитиною не визнавались неконституційними та діяли у період призначення і виплати допомоги позивачці.

Конституційний Суд України в рішенні №4-зп від 3.10.1997 року зазначив, що конкретна сфера суспільних відносин не може бути в одночас врегульована одно предметними нормативними правовими актами однакової сили, які за змістом суперечать один одному. Звичайною є практика, коли наступний у часі акт містить пряме застереження щодо повного або часткового скасування попереднього. Загальновизнанним є і те, що з прийняттям нового акту, якщо інше не передбачено самим цим актом, автоматично скасовується одно предметний акт, який діяв у часі раніше.

У даному випадку Закони України « Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» та ЗУ «Про Державний бюджет України на 2009 рік» були прийняті пізніше ЗУ «Про державну допомогу сім»ям з дітьми», тому при вирішенні спору належить керуватися нормами Законів від 2008 і 2009 років.

ОСОБА_1 отримує щомісячну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку у розмірі 130 грн, що підтверджується поясненнями сторін, довідкою Київського УСЗН і копією особового рахунку позивачки. Зазначений розмір допомоги відповідає нормам діючого законодавства. Таким чином, правові підстави для перерахунку позивачці розміру державної допомоги по догляду за дитиною відсутні, а дії відповідача по нарахуванню і виплаті ОСОБА_1  допомоги по догляду за дитиною відповідають вимогам Закону.

Керуючись ст.158-163 КАС України, суд

     

                                                                  ПОСТАНОВИВ:

         ОСОБА_1 відмовити у задоволенні позову до департаменту праці та соціальної політики Одеської міської Ради про визнання дій неправомірними по нарахуванню і виплаті допомоги по догляду за дитиною по досягненню нею трирічного віку, зобов»язання вчинити певні дії та стягнення не донарахованої допомоги.

    Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Київський райсуд м.Одеси шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня оголошення постанови, після чого протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга з направленням її копії до апеляційного суду.

                                                                              Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація