Судове рішення #10101016

        справа №2-295/10

                                           

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

                          (заочне)

30 червня 2010 року Іллічівській міський суд Одеської області в складі:

        головуючого - судді Пушкарського Д.В.,

          при секретарі – Покровській С.Л.,

    за участю:

      представника позивача – ОСОБА_1,

    відповідача – ОСОБА_2,

    представника відповідача -  ОСОБА_3,

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Іллічівську Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5, ОСОБА_6,   ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики,

                  В С Т А Н О В И В:

    ОСОБА_4  звернувся до Іллічівського міського суду  Одеської області з позовом до ОСОБА_5  про стягнення боргу за договором позики у розмірі 604012,79 грн.

 Позивачем неодноразово доповнювалися та уточнювалися позовні вимоги. З урахуванням останньої заяви про уточнення позовних вимог від 06 квітня 2010 року, наданої позивачем до суду, позивач просить суд стягнути з ОСОБА_5 суму боргу за договором позики від 11 червня 2007 року в розмірі 604012,79 грн. (шіст сот чотири тисячі дванадцять  гривень сімдесят дев’ять копійок) (а.с. 80). В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що 11 червня 2007 року між ОСОБА_4 та ОСОБА_5 було укладено договір позики, відповідно до якого, відповідач 11 червня 2007 року отримав від позивача грошові кошті у сумі 303000 (триста три тисячі) гривень, що в еквіваленті складає 60000 (шістдесят тисяч) доларів США за курсом НБУ 1 долар США = 5,05 гривень. Суму позики відповідач повинен був повернути не пізніше 11 травня 2008 року.   В порушення умов договору позика не була повернута в строк, передбачений договором. Боржнику надсилалася претензія від 27 квітня 2009 року, щодо неприпустимості ухилення від виконання грошового зобов’язання.

    Представник позивача в судовому засіданні  позовні вимоги підтримав, просить їх задовольнити в повному обсязі.

    Відповідачі, які належним чином були повідомлені про день, час та місце розгляду справи, у судове засідання не з’явилися, з невідомих суду причин, та від них не надійшло повідомлення про причини неявки(а.с. 111-114). Згідно ч.1 ст.224 ЦПК України - "у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи".

Виходячи з наведеного, суд вважає, що у справі можливо ухвалити заочне рішення.

Вислухавши пояснення  представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі, за наступних підстав.

    Судом встановлено, що 11 червня 2007 року між ОСОБА_4 та ОСОБА_5 було укладено договір позики, відповідно до якого, відповідач 11 червня 2007 року отримав від позивача грошові кошті у сумі 303000 (триста три тисячі) гривень, що в еквіваленті складає 60000 (шістдесят тисяч) доларів США за курсом НБУ 1 долар США = 5,05 гривень (а.с. 7). Факт отримання грошових коштів підтверджується розпискою про отримання грошових коштів (а.с. 7).

    Відповідно до умов договору позики відповідач зобов’язався повернути позику в строк до 11 листопада  2007 року та сплатити відсотки за користування позикою у розмірі 28% (двадцять вісім відсотків) річних, а також всі інші платежі за договором (пеня, штраф).

    Згідно пункту 2.2.1. договору позики погашення позики і відсотків здійснюється наступним чином: відсотки, розраховані у відповідності до договору погашаються щомісяця з 1 по 5 число місяця, наступного за звітним; тіло позики сплачується 11 листопада 2007 року.

    07 листопада 2007 року  ОСОБА_4 та ОСОБА_5 В уклали додаткову угоду до договору позики від 11 червня 2007 року, відповідно до якої, строк повернення позики в повному обсязі  було встановлено сторонами до 11 травня 2008 року, розмір відсотків за користування позикою було встановлено сторонами у розмірі 31% (тридцять один відсоток) річних. Згідно  додаткової угоди  погашення позики і відсотків здійснюється наступним чином: відсотки, розраховані у відповідності до договору погашаються щомісяця з 1 по 5 число місяця, наступного за звітним; тіло позики сплачується 11 травня  2008 року. Інші умови договору позики від 11 червня 2007 року сторонами змінено не було (а.с. 10).

    В строк, встановлений договором, відповідач не повернув позику. Сплата відсотків за користування позикою здійснювалася відповідачем з порушенням строків,  встановлених договором.

    За договором позики виникла заборгованість, про що відповідачу надсилалася претензія від 27 квітня 2009 року, щодо неприпустимості ухилення від виконання  грошового зобов’язання. Сума боргу з урахуванням відсотків за користування позикою становить 604012,79 грн. (шіст сот чотири тисячі дванадцять  гривень сімдесят дев’ять копійок) та складається з неповерненої позики 462000 грн (чотириста шістдесят дві тисячі гривень);  боргу по відсотках – 40051,55 грн. (сорок тисяч п’ятдесят одна гривня 55 коп.); штрафу  92 400,00 грн. (дев’яносто дві тисячі чотириста гривень); пені  4780,62 (чотири сімсот вісімдесят гривень 62 копійки) (а.с. 23-26).

    До відносин за договором позики застосовуються положення ст.ст. 1046-1053 ЦК України.

    Відповідно до ст. 1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.  Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

    Згідно з ч. 1 ст. 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.

    Відповідно до ст. 1049 ЦК України позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.  Позика вважається повернутою в момент передання позикодавцеві речей, визначених родовими ознаками, або зарахування грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок.

    Згідно зі ст. 1050 ЦК України, якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов'язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу. Якщо позичальник своєчасно не повернув речі, визначені родовими ознаками, він зобов'язаний сплатити неустойку відповідно до статей 549 - 552 цього Кодексу, яка нараховується від дня, коли речі мали бути повернуті, до дня їх фактичного повернення позикодавцеві, незалежно від сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.

    Відповідно до пункту 4.1. Договору позики від 11 червня 2007 року у разі невиконання чи неналежного виконання зобов’язань, передбачених пп.. 3.1.1., 3.1.2 договору, Позичальник сплачує штраф у розмірі 20% від суми простроченого зобов’язання, а також пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діє у період прострочення, від суми простроченого зобов’язання за кожен день прострочення виконання такого зобов’язання, включаючи день платежу.

    Позивачем  наданий розрахунок заборгованості за договором позики (а.с. 11).

    Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_5 порушив зобов’язання за договором позики від 11 червня 2007 року і вимоги ОСОБА_4 щодо стягнення суми позики, сплати відсотків та штрафних санкцій є законними та підлягають задоволенню.

    Решту позовних вимог судом залишено без розгляду про що 30 червня 2010 року  судом  винесено ухвалу (а.с. 120).

    Відповідно до ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

    Керуючись ст.ст.  213-215 ЦПК України суд,  -

   

ВИРІШИВ:

    Позов ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про стягнення боргу за договором позики задовольнити.  

    Стягнути з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_4 суму боргу за договором позики  від 11 червня 2007 року  в розмірі 604012,79 грн. (шіст сот чотири тисячі дванадцять  гривень сімдесят дев’ять копійок).

    Стягнути з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_4 судові витрати у розмірі 1950 гривень.

    Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.

    Заочне рішення може бути оскаржене позивачем до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.  

   

    Суддя                             Пушкарський Д.В.

   

  • Номер: 22-ц/4815/952/21
  • Опис: скарга Гнатюка Володимира Петровича на дії державного виконавця Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Роєнка Романа Володимировича щодо визнання протиправною та скасування постанови про звернення стягнення на заробітну плату та зобов`язання вчинити певні дії
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-295/10
  • Суд: Рівненський апеляційний суд
  • Суддя: Пушкарський Дмитро Вікторович
  • Результати справи: в позові відмовлено; залишено судове рішення без змін, а скаргу без задоволення
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.05.2021
  • Дата етапу: 22.06.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація