Судове рішення #10100122

                                                               

                                   

                                                              РІШЕННЯ                                    № 2--О-28

                                                       ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 12 травня 2010 року  Рубіжанський міський суд у  складі

головуючого-судді      Москаленко В..В. ,при секретарі      Томко .Л.А.

розглянувши у відкритому судовому  засіданні цивільну справу  за заявою ОСОБА_1     про   встановлення   факту   перебування фізичної особи   на   утриманні, -

                                                           ВСТАНОВИВ:

                  Заявниця звернулася до суду з зазначеною заявою, при цьому посилалася на те, що вона з 1969р. перебувала в зареєстрованому шлюбі з  ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 р.Вони мешкали разом   до смерті чоловіка  і вона  перебувала на його утриманні  .Оскільки вона бажає перейти на пенсію у зв"язку з втратою годувальника, просить встановить факт її перебування на утриманні чоловіка.

                  В судовому засіданні заявниця підтримала вимоги заяви.

                  Представник заінтересованої особи Управління Пенсійного Фонду України в м.Рубіжне  в судове засідання не з"явився,надав заяву про розгляд справи за його відсутності ,проти вимог заяви не заперечував.

                  Вислухавши пояснення заявниці, дослідивши письмові докази по справі, встановив наступне.

                  Згідно п.2 ч.1 ст.256 ЦК України суд розглядає справи про встановлення факту перебування фізичної особи на утриманні.

                  ОСОБА_1  перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2  з 1969 р.(свідоцтво про шлюб -а.с.4) , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1(свідоцтво про смерть-а.с.7)

 Згідно довідки Управління Пенсійного фонду  пенсія складала в середньому 864,90 грн. Пенсія її чоловіка складала в середньому   3658,46 грн.

                 Згідно ст.36 Закону України "Про загальнобов"язкове державне пенсійне страхування" члени сім"ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням перейти на пенсію у зв"язку з втратою годувальника.

                Суд бере до уваги пояснення заявниці ,що вона перебувала на утриманні чоловіка оскільки її пенсії не хватило б на оплату комунальних послуг,ліків,одягу та їжі і тому вона жила завдяки пенсії чоловіка ,яка була в декілька разів більше від її пенсії. Як пояснила в судовому засіданні заявниця вона має намір перейти на пенсію у зв"язку з втратою годувальника.

                 З урахуванням доказів, оцінку яким суд дав вище і з урахуванням того , що судом достовірно встановлено, що заявниця перебувала на утриманні свого чоловіка  ОСОБА_2  заява підлягає задоволенню в повному обсязі.

                 Враховуючи докази, оцінку яким суд дав вище, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

                   Керуючись вимогами ст.ст.3, 86-88, 209, 212, 213, 214, 215, 218, 234, 235, 292, 294 ЦПК України, суд-

                                                              ВИРІШИВ:

                    Заяву задовольнити.

                    Встановити факт перебування  ОСОБА_1  на утриманні  її  чоловіка  ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року .

                    Заяву про апеляційне оскарження може бути подано протягом десяти днів з дня оголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апе ляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду Луганської області через Рубіжанський міський суд.

Суддя                                                               В.В. Москаленко

Копія вірна

Оригінал знаходиться в Рубіжанському міському суді в справі № 2-0-28

Рішення набуває чинності  22 травня 2010 року

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація