Судове рішення #1009825
Справа №2-1174/2007

Справа №2-1174/2007

р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

13 березня 2007 року                                                                                     місто Запоріжжя

Жовтневий районний суд міста Запоріжжя у складі:

головуючого судді                Татаринова В.І.

при секретарі                          Голуб В.В.,

разглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Запоріжжі цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ:

Судом встановлено, що сторони, перебувають у шлюбних відносинах. Від шлюбу мають неповнолітню дитину сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження.

Позивачка звернулася до суду з позовом, у якому просить стягнути аліменти на утримання: сина ОСОБА_3 та на своє утримання, оскільки сумісне життя з відповідачем не склалося, шлюбні відносини фактично припинено. Дитина знаходиться на утриманні позивачки, яка не працює бо доглядає маленьку дитину. Добровільно надавати допомогу по утриманню сина та позивачки відповідач не бажає.

У судовому засіданні позивачка на задоволені позову наполягає та просить суд стягнути на утримання дитини аліменти у розмірі одної четвертої частини усіх видів заробітку, що не може бути меншою ніж 30% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку та на своє утримання - аліменти у розмірі одної шостої частини усіх видів заробітку.

Представник відповідача проти задоволення позову не заперечує.

Суд, перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Сторони від шлюбу мать неповнолітню дитину сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження. Шлюбні відносини між сторонами фактично припинено, дитина знаходиться на утриманні матері, яка не працює - доглядає маленьку дитину. Відповідач матеріальної допомоги не надає.

Згідно зі ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов*язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

У відповідності зі ст.183 Сімейного Кодексу України з відповідача на користь позивачки визначається розмір аліментів - одної четвертої частини усіх видів заробітку, яка не може бути менше ніж 30% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, що підлягає сплаті на користь позивачки.

Відповідно до ч.2 ст. 84 Сімейного Кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка- батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Згідно з чим, вимоги позивачки, щодо сплати відповідачем на її утримання аліментів у розмірі одної шостої частини усіх видів заробітку до досягнення дитиною трирічного віку також підлягають задоволенню.

Також на вимогу позивачки, суд присуджує на її користь з відповідача понесені позивачем витрати на правову допомогу у розмірі 100 гривень.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 209,212, 214-215, 367 ЦПК України, ст. ст. 84, 180, 181, 182,183 Сімейного Кодексу України,  суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, мешкаючого: АДРЕСА_1 аліменти на утримання дитини -ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 народження у розмірі  одної

 

 четвертої частини усіх видів заробітку, яка не може бути менше ніж 30% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, що підлягає сплаті на користь ОСОБА_1по день повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, мешкаючого: АДРЕСА_1 аліменти на утримання ОСОБА_1у розмірі одної шостої частини усіх видів заробітку до досягнення дитиною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, 3 річного віку.

Стягнення аліментів проводити з 13.02.2007 року.

Допустити негайне виконання рішення суду щодо стягнення аліментів- у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2на користь ОСОБА_1витрати, пов*язані з оплатою правової допомоги у сумі 100 гривень.

Стягнути з ОСОБА_2державне мито у доход держави у сумі 51 гривні, та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ у розмірі 7 гривень 50 копійок.

Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Запорізької області, шляхом подання протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження та протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або у відповідності до ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація