Справа №1-184/10р
В И Р О К
ІМ"ЯМ УКРАЇНИ
04 червня 2010р. Ленінський райсуд м. Вінниці
в складі: головуючого – судді Мішеніної С.В.
при секретарі Мазуровій О.В.
з участю прокурора Ярошенко О.М.
та адвоката ОСОБА_1
розглянувши у відкритому засіданні залі суду в м. Вінниці справу про обвинувачення:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродж. с. Зарванці Вінницького району Вінницької області, росіянина, гр. України, освіта середня, одруженого, непрацюючого, прож. АДРЕСА_1, раніше несудимого у вчиненні злочину, передбаченого ст.122 ч.1 КК України,-
ОСОБА_3 ,ІНФОРМАЦІЯ_2, уродж. м. Вінниці, українця, гр. України, освіта середня, неодруженого, непрацюючого, прож. АДРЕСА_1, раніше несудимого у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.122 КК України,-
Встановив:
08.05.2009року приблизно о 23 год. ОСОБА_2 та ОСОБА_3, знаходячись за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 перебуваючи у нетверезому стані, на грунті неприязних стосунків, які виникли під час суперечки умисно заподіяли ОСОБА_4 середньої тяжкості тілесні ушкодження при наступних обставинах.
Так, 08.05.09р. приблизно о 21 год, знаходячись за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .святкували день народження ОСОБА_5, розпиваючи спиртні напої.
Коли ОСОБА_4, який також був на святкуванні вирішив йти додому між ним та ОСОБА_3 виникла суперечка на грунті неприязних стосунків, під час якої у ОСОБА_3 виник умисел на заподіяння тілесних ушкоджень.
З метою реалізації умислу, ОСОБА_3 перебуваючи в стані алкогольного сп"яніння, умисно наніс удар кулаком в обличчя ОСОБА_4, який, захищаючись відштовхнув його, після чого ОСОБА_3 умисно наніс ще удар ОСОБА_4 у плече.
В цей час з кімнати вийшов ОСОБА_2, який побачив бійку і у якого виник умисел на заподіяння тілесних ушкоджень ОСОБА_4
З метою реалізації умислу, ОСОБА_2, знаходячись у стані алкогольного сп"яніння, підійшов до ОСОБА_4 та умисно наніс удар кулаком в обличчя останньому, від чого той впав на підлогу.
ОСОБА_2, ОСОБА_3 з метою доведення свого умислу до кінця умисно нанесли ОСОБА_4 численні удари ногами та руками по тілу.
В результаті дій ОСОБА_2, ОСОБА_3 ОСОБА_4 було заподіяно тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми, які належать згідно висновку судово - медичної експертизи №3196 від 24.11.09р. до тілесних ушкоджень середньої тяжкості за ознакою стійкої втрати загальної працездатності і становлять 10 відсотків.
У судзасіданні підсудні ОСОБА_2, ОСОБА_3 вину не визналиё пояснили, що дійсно 08.05.2009р. на день народження ОСОБА_4 із сім"єю.
Біля 22-23 год. ОСОБА_4 почав збиратися додому. Між ним та його дружиною виникла суперечка, під час якої ОСОБА_3 зробив зауваження потерпілому, який у відповідь наніс удар кулаком ОСОБА_3 Побачивши це ОСОБА_2, обурившись, що його синові наносять тілесні ушкодження, почав виштовхувати з квартири ОСОБА_4 при цьому ніяких ударів останньому не наносячи.
Підсудні наполягали, що тілес них ушкоджень потерпілому не наносили .
Вина підсудних доводиться зібраними по справі доказами.
Такё потерпілий ОСОБА_4 у судзасіданні пояснив, що 08.05.2009р. він з дружиною знаходився на святкуванні дня народження ОСОБА_2.
Коли він збирався додому, то зайшов у кімнату, де сиділи ОСОБА_3 та його дружина ОСОБА_7, яку він, покликавшиё потягнув за рукав.
В послідуючому у коридор за ним вибіг ОСОБА_3, який наніс йому удар кулаком в обличчя, а потім в плече.
ОСОБА_2, який вийшов з іншої кімнати теж почав наносити удари.
також потерпілий вказав, що від удару в обличчя , нанесеного ОСОБА_2 він впав на підлогу і обидва підсудних наносили йому удари по голові руками, ногами, а також по тілу.
При цьому ОСОБА_4 наполягав, що він ніяких ударів ОСОБА_3 не наносив, а лише відштовхнув останнього, коли той наніс йому удар кулаком в обличчя.
Крім того, потерпілий пояснив, що в зв"язку з поганим самопочуттям до нього викликалась швидка допомога, лікарям якої він пояснював, що коли повертався додому невідомі особи його побили.
Такі пояснення він давав, щоб у підсудних не було неприємностей.
Свідок ОСОБА_7 у судзасіданні пояснила, що 08.05.09р. вона з сім"єю знаходилась на дні народження ОСОБА_5
Коли вона знаходилась у кімнаті ОСОБА_3 , то зайшов її чоловік
ОСОБА_4, якийё потягнувши її за рукав, сказав йти додому. Вони почали
виходити з кімнати, а ОСОБА_3 з криками, що потерпілий ображає дружину, наздогнав ОСОБА_4 та наніс йому удар кулаком в обличчя, потім в плече.
ОСОБА_2, який вийшов з іншої кімнати, також наніс удар потерпілому, від якого той впав на підлогу.
Після цього ОСОБА_2 та ОСОБА_3 наносили удари ОСОБА_4 руками, ногами.
Так як, після побиття ОСОБА_4 себе погано почував до нього викликали швидку допомогу, лікарів якої просили не викликати міліцію та сказали, що по дорозі додому потерпілого побили невідомі.
Свідок ОСОБА_9 у судзасіданні пояснив, що, коли вони з матір"ю ОСОБА_10 та ОСОБА_4 08.05.09р. мали намір йти додому від ОСОБА_3 , у яких були на святкуванні дня народження ОСОБА_5, ОСОБА_3 та ОСОБА_2 заподіяли тілесні ушкодження потерпілому.
При цьому свідок зазначив, що ОСОБА_3 наніс удар ОСОБА_4 кулаком в обличчя, а в послідуючому ОСОБА_2 також наніс удар в голову, а, коли потерпілий впав, вони обидва наносили удари .
Свідок ОСОБА_11 у судзасіданні пояснила, щодо потерпілого, який повернувся з святкування дня народження 08.05.09р. ОСОБА_5, вона викликала швидку допомогу, так як останній був побитий, як стало відомо з його слів підсудними .
Свідок ОСОБА_5 у судзасіданні пояснила, що дійсно 08.05.09р.. коли ОСОБА_4 збирався йти додому після святкування її дня народження між ним, ОСОБА_3, ОСОБА_2 виник конфлікт з приводу його поведінки відносно ОСОБА_10.
ОСОБА_4 наніс удар її синові ОСОБА_3 в обличчя, після чого обурений ОСОБА_2 виштовхнув потерпілого з квартири.
Свідок наполягала, що бійки між потерпілим та підсудними не було.
2
Свідок ОСОБА_12 у судзасіданні пояснила, що 08.05.09р. в 22 год. вона повернулася з прогулянки та знаходилась у своїй кімнаті. Через деякий час до неї зайшов брат ОСОБА_3, який повідомив, що ОСОБА_4 наніс йому удар в обличчя.
Вийшовши в коридор, вона побачила матір, ОСОБА_10, її сина, потерпілого, які розмовляли. Також вказала, що її батько ОСОБА_2 вибачався, що наніс удар.
Свідок ОСОБА_13 у судзасіданні пояснилаё що вона була на святкуванні дня народження ОСОБА_5 08.05.09р., куди прийшла приблизно о 21 год. і була свідком того, як ОСОБА_4 наніс удар ОСОБА_3 в обличчя, після чого його виштовхували з квартири, але хто саме їй невідомо, так як вона не виходила у коридор.
Свідок ОСОБА_14 у судзасіданні пояснив, що він 08.05.09р., знаходячись у квартирі ОСОБА_3, заснув у кімнаті ОСОБА_3
Прокинувшись від шуму, він побачив, як ОСОБА_4 спочатку тягнув дружину, а потім наніс підсудному ОСОБА_3 удар в обличчяё після чого ОСОБА_3 вигнав його з квартири.
Також вина підсудних доводиться матеріалами справи, а саме: протоколом заяви ОСОБА_4, що ОСОБА_3 та ОСОБА_2 заподіяли йому тілесні ушкодження 08.05.09р./а.с.4/, висновком судово-медичної експертизи №3196, згідно якого у ОСОБА_4 мали місце тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно - мозкової травми – струсу головного мозку, закритого перелому кісток носа, забійної рани верхньої губи. Дані ушкодження виникли від дії тупого твердого предмету /предметів/ 08.05.09р.
При судово – медичному обстеженні 07.09.09р. у ОСОБА_4 виявлено об"єктивні ознаки порушень з боку центральної нервової системи /очні щілини нерівномірні, асиметрія носа губних складок, сухожилкові рефлекси підвищені ёв позі Ромберга нестійкий, пальценосову пробу виконує з інтенцією, симптом Маринеску-Родовічі позитивний справа тощо/, які стоять в причинному зв"язку з вказаним вище струсом головного мозку і становлять 10%/десять відсотків/ стійкої втрати загальної працездатності / з застосуванням ст.4 "Таблицы процентов утраты общей трудоспособности в результате различных травм" Инструкции Министерства Финансов СССР " О порядке организации и проведения врачебно-страховой экспертизы" №2 от 08.01.1986 г./ . Тому названі тілесні ушкодження у ОСОБА_4 належить до тілесних ушкоджень середньої тяжкості за ознакою стійкої втрати загальної працездатності /п.2.2.3 " Правил судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень 1995р./ /а.с.92-94/
висновком додаткової судово-медичної експертизи №3538 від 14.12.2009р., згідно якого характер та локалізація виявлених ОСОБА_4 тілесних ушкоджень /закрита черепно-мозкова травма – струс головного мозку, закритий перелом кісток носа, забійна рана верхньої губи/ за механізмом утворення не суперечить показам ОСОБА_4 у протоколи допиту від 19.10.09р., а також ОСОБА_2 ОСОБА_3 у протоколах допитів від 27.10.09р., тобто могли утворитися від удару кулаком в обличчя.
/а.с. 164-165/,
висновками експертиз №430,431, 434, згідно яких кров ОСОБА_4 належить до групи А з ізогемаглютинином анти В,, кров ОСОБА_2 належить до групи А з ізогемаглютинином анти В, кров ОСОБА_3 належить до групи В, кров ОСОБА_3 належить до групи В з ізогемаглютинином анти А /а.с.101-102, 104-105 108-109/, висновком експерта, згідно якого кров потерпілого ОСОБА_4 та ОСОБА_2 одногрупна за системою АВО та належить до групи А з ізогемаглютинином анти В. Кров ОСОБА_3 належить до групи В з ізогемаглютинином анти А. В слідах на чоловічій сорочці, вилученій в ході розслідування кримінальної справи знайдено кров людини, при встановлені групової належності якої виявлений антиген А реакцією абсорбції-елюції.
Кров у вищевказаних об"єктах походить від особи, в якої міститься антиген А і її походження від потерпілого ОСОБА_4 або від ОСОБА_2, не виключається /а.с.112-114/ 3
Вислухавши покази підсудних, потерпілого, свідків, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що дії ОСОБА_3 слід кваліфікувати за ч.1 ст.122 КК України – умисне середньої тяжкості тілесне ушкодженняё тобто умисне ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собоюё наслідків, передбачених ст.121 КК України, але таке, що спричинило значну стійку втрату працездатності менш як на третинуё дії ОСОБА_2 слід кваліфікувати за ч.1 ст.121 КК України – умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, тобто умисне ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених ст.121 КК України, але таке, що спричинило значну стійку втрату працездатності менш як на одну третину.
Суд критично оцінює покази підсудних і вважає, що це спосіб ухилення від кримінальної відповідальності, так як вони спростовуються чіткими показами під час досудового слідства, у судзасіданні потерпілого, які узгоджуються з показами свідків ОСОБА_7, ОСОБА_9, ОСОБА_11 та висновками судово-медичних, імунологічних експертиз, іншими доказами по справі, які вказують на умисне заподіяння середньої тяжкості тілесних ушкоджень потерпілому, зокрема вилученою у потерпілого сорочкою, яка розірвана та має багато плям бурого кольору різних форм та розмірів.
Крім того, як пояснила ОСОБА_7 вона допомагала після побиття ОСОБА_4 прибирати сліди крові.
Наявність слідів крові на вхідних дверях з внутрішньої сторони квартири підтвердив і підсудний ОСОБА_3, що також вказує на правдивість показів потерпілого, свідка ОСОБА_7
Крім того, у судзасіданні, встановлено, що підстав оговорювати ОСОБА_3 у ОСОБА_4 немає, проти чого не заперечували і самі підсудні .
Суд критично оцінює показами ОСОБА_5.ё ОСОБА_3, які є близькими родичами підсудних, ОСОБА_13, ОСОБА_14, які перебувають у дружніх стосунках і вважає, що вони зацікавлені у подальшій долі підсудних.
Так, допитаний у судзасіданні судово-медичний експерт ОСОБА_17 підтримав висновки судово-медичних експертиз, щодо механізму заподіяння та тяжкості тілесних ушкоджень.
Також суд вважає, що у судзасіданні встановлено. що тілесні ушкодження ОСОБА_4 було заподіяно приблизно о 23 год.
При обранні виду та міри покарання суд враховує, що підсудні раніше не суди м і, позитивно характеризуються, думку потерпілого.
Обставин, що відповідно ст.66 КК України пом"якшують покарання суд не вбачає.
Обставиною, що відповідно ст.67 КК України обтяжує покарання суд вважає вчинення злочину в стані алкогольного сп"яніння.
З урахуванням особи підсудних. характеру та тяжкості вчиненого злочину, суд вважає, що відносно ОСОБА_2 можливо застосувати ст.75 КК України, відносно ОСОБА_3 можливо застосувати ст.75 КК України.
Суд вважає, що цивільний позов ОСОБА_4 підлягає частковому задоволенню в частині відшкодування моральної шкоди в розмірі 4 тис. грн.. з урахуванням його фізичних та моральних страждань.
В частині відшкодування матеріальної шкоди позов задоволенню не підлягає через недоведеність.
Керуючись ст.323, 324 КПК України. суд,-
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину,
передбаченого ч.1 ст.122 КК України та призначити покарання у вигляді 2/двох/років позбавлення волі.
4
Застосувати ст.75 КК України звільнити від відбування покарання з випробуванням , призначивши іспитовий строк 2 роки.
Запобіжний захід залишити підписку про невиїзд.
ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.122 КК України та призначити покарання у вигляді 1/одного/ року 6 місяців позбавлення волі.
Застосувати ст.75 КК України звільнити від відбування покарання з випробуванням, призначивши іспитовий строк 1 рік 6 місяців.
Запобіжний захід залишити підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в рівних долях на користь ОСОБА_4 4 /чотири/ тисячі грн. моральної шкоди.
В частині відшкодування матеріальної шкоди відмовити.
речові докази: чоловічу сорочку, три зразки крові на відрізках медичної марлі, які знаходяться на зберіганні у Ленінському РВ ВМУ – знищити.
Вирок може бути оскаржений протягом 15 діб з дня проголошення до апеляційного суду Вінницької області.
Суддя:/підпис/
Копія вірна.
Суддя:
Секр.
5